• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Schlesienmodelle 107101] EU07-429 PKP

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#1
Lokomotywa elektryczna uniwersalna:

EU07-429

Informacje o modelu:
Nr inwentarzowy: EU07-429
Zakład: Zakład Taboru Olsztyn
Dyrekcja: Północna DOKP
Napr.rev.: 19.06.1996
Epoka: Va
Nr katalogowy: Schlesienmodelle 107101
Waga netto: 353 g
Długość: 188 mm
Ilość osi: 4
Pantografy: 2 "nożycowe" AKP-4E

Informacje o modelu:
Model posiada oświetlenie białe oraz czerwone, zgodne z kierunkiem jazdy. Przy każdej lampie zamontowane są diody LED (SMD). Wyposażony jest w gniazdo dekodera 21-pin MTC. Silnik jest bardzo cichy, 5-biegunowy, wyposażony w dwa koła zamachowe.
Producent pokusił się o sporą ilość atrakcyjnych "smaczków" w modelu, dzięki którym model nabiera charakteru i cech prawdziwej lokomotywy.

"Smaczki"
• otwierane drzwi
• sprężynujące zderzaki
• pomalowane końcówki sprzęgów powietrznych
• reflektory!
• wycieraczki
• lusterka
• ładnie wykonane trąbki/syreny
• możliwość wymiany zgarniaczy na "pełne"
• uchwyty na dachu
• pomalowane żaluzje wentylacyjne
• pomalowane paski kontrolne na kołach
• bogate wnętrze

Zalety:
• pełna zgodność malowania i oznaczeń z oryginałem
• cicha praca silnika
• niesamowita dbałość o szczegóły i detale
• bardzo dobrze odwzorowana kabina modelu z uwzględnieniem różnic w kabinie A i kabinie B
• płytka elektroniczna na bardzo wysokim poziomie pod względem funkcjonalności (pełne oświetlenie PKP)
• możliwość wymiany zgarniaczy na "pełne" oraz innych dodatkowych części (np. dodatkowy wózek lub koła)
• różnego rodzaju "smaczki" przygotowane przez producenta
• reflektory wyglądają jak prawdziwe
• cena

Wady:
• przez mnogość części modelu, niektóre detale są źle lub niedokładnie zamontowane
• miejscami widoczne ślady kleju
• pantografy technicznie wymagają poprawy - mają tendencję do odpinania się, ciężko je zapiąć lub zapinają się krzywo
• problemy z oświetleniem podstawowym na zasilaniu analogowym

20151106 001.JPG

20151106 002.JPG

20151106 003.JPG

20151106 006.JPG

20151106 007.JPG

20151106 008.JPG


20151106 009.JPG


20151106 010.JPG

20151106 011.JPG

20151106 012.JPG

20151106 018.JPG

20151106 019.JPG
 

vitasem

Użytkownik
Reakcje
123 9 0
#3
nie ma pełnej zgodności malowania z oryginałem ,model jest błędnie pomalowany ,kolor jasnoniebieski modelu dochodzi ,aż do pierwszego górnego ryfla ,a w oryginale tak nie jest co przedstawia nawet załączone do modelu zdjęcie .Niestety kolejna wtopa SM.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.218 191 14
#4
nie ma pełnej zgodności malowania z oryginałem ,model jest błędnie pomalowany ,kolor jasnoniebieski modelu dochodzi ,aż do pierwszego górnego ryfla ,a w oryginale tak nie jest co przedstawia nawet załączone do modelu zdjęcie .Niestety kolejna wtopa SM.
Niestety Pan się myli. Skąd Pan czerpie informacje, aby producentom „wtopy” wytykać? Sugeruję na przyszłość sprawdzić źródło. A w tym wypadku ja Panu nasze źródło przedstawię.
Model jest odwzorowany poprawnie.

Pozdrawiam

EU07-429.jpg
 

vitasem

Użytkownik
Reakcje
123 9 0
#6
jeżeli model jest prawidłowo pomalowany to załączona wkładka ze zdjęciem modelu przekłamuje rzeczywistośc ,chyba ,że tylko ja taką dostałem.
Czy model jest piękny? Powiem tak.
Napewno konstruktorzy tego modelu włożyli wiele czasu i serca w jego stworzenie to widać. Ale niestety w wykonanie modelu już nie zaangożowano się na poważnie.
Szkoda ,że praca jednych jest "spartaczona" przez drugich.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#7
A ja zapytam z ciekawości, bo już wcześniej mnie to męczyło.
Czy poręcze na czole faktycznie były czarne?
Na wszystkich zdjęciach jakie przeglądałem, były żółte (również na zdjęciu kolegi Robert Reschka tak jest).
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.218 191 14
#8
@vitasem Załączona wkładka z numerem seryjnym nie przedstawia zdjęcia lokomotywy, tylko kolorowany model 3D tego modelu. Tam rzeczywiście wkradł się ten mały błąd. EU07-408 ma ciemny kolor zaciągnięty powyżej górnego ryfla, i artysta malował tego najpierw, a potem EU07-429. On nie zauważył i mi się to też umknęło. Ale lepiej tak niż odwrotnie. Jak by było źle na modelu, to naprawdę by była kicha.

Zaangażowanie w wykonanie z naszej strony było jak największe, ale ten temat przerabiał ROBO i inni też, którzy produkują w fabrykach OEM. Szczególnie jak modele mają taką ilość części i kroków przy montażu.

@ffox Tak, miała czarne poręcze w tym czasie, na który model jest odwzorowany.

EU07-429.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#9
jeżeli model jest prawidłowo pomalowany to załączona wkładka ze zdjęciem modelu przekłamuje rzeczywistośc ,chyba ,że tylko ja taką dostałem.
Czy model jest piękny? Powiem tak.
Napewno konstruktorzy tego modelu włożyli wiele czasu i serca w jego stworzenie to widać. Ale niestety w wykonanie modelu już nie zaangożowano się na poważnie.
Szkoda ,że praca jednych jest "spartaczona" przez drugich.
na czym opierasz swoje wywody?
 

vitasem

Użytkownik
Reakcje
123 9 0
#10
@Rafał G. na wnikliwym obejrzeniu i sprawdzeniu modelu ,który zakupiłem .
@Robet Reschka ,to ciszę się ,że model jest prawidłowo pomalowany i z wtopy mamy tylko mały błąd:)
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#12
Niestety Pan się myli. Skąd Pan czerpie informacje, aby producentom „wtopy” wytykać? Sugeruję na przyszłość sprawdzić źródło. A w tym wypadku ja Panu nasze źródło przedstawię.
Model jest odwzorowany poprawnie.

Pozdrawiam

Zobacz załącznik 384534
Posiadam ten model. Jest przepiekny. A jak jeździ. Super. Aby tak dalej. Kupię wasz każdy model
 

43domek12

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Czy widoczne grzejniki szyb widoczne w kabinach są zbyt duże (przewymiarowane),czy też tak to wygląda tylko na zdjęciu?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Opisy taboru 3
Opisy taboru 134

Podobne wątki