• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

schemat tortu - jak podłączyć elektrykę w DCC ?

Elmeros

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Poniżej zarys torcika jaki rodził sie w mojej głowie już przeszło 2 lata temu. Obecnie jestem na etapie cięcia płyt , czekam na dostawę flexów itd. Jako kompletnego laika zastanawia mnie jak to wszystko podłączyć aby hulało w DCC?

-Rozjazdy z podmakietowymi Conradami
-sterowanie (póki co rocomouse 2) docelowo Prodigy Advance lub coś lepszego.

Szkic Stacji to rozwinięcie elementu nr 3 z planu ogólnego.
Koledzy zorientowani w temacie proszeni o pomoc.
 

Załączniki

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#2
Masz jeden problem, a nawet dwa identyczne. Z obu końców masz pętle, a w środku możliwość przejazdu z jednego toru na drugi. Obojętne, czy w analogu czy w DCC, będziesz miał zwarcie. Potrzebujesz dwóch modułów pętlowych z obu końców (to takie magiczne pudełko z małą elektroniką w środku). Każda z pętli będie musiała mieć wycięty odcinek izolowny podłączony do takiego modułu.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
Elmeros napisał(a):
Jako kompletnego laika zastanawia mnie jak to wszystko podłączyć aby hulało w DCC?
Oprócz oddzielenia pętli i podłączenia ich poprzez moduły obsługi pętli, resztę łączysz razem do centralki.

Jedyna uwaga: szynę północną toru północnego łączysz z torem północnym toru południowego. I podnobnie: szyny południowe łączysz razem.

PS. Skoro torcik jest tak podzielony na moduły, to może zrób końce wg jakiegoś standardu... A nóż, widelec kiedyś ci się przyda...
Tu http://wiki.gbbkolejka.com/tiki-index.p ... sja+polska masz linie dwutorową: http://www.hauptbahn.de/2e99.pdf
 
OP
OP
Elmeros

Elmeros

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
gbbsoft napisał(a):
PS. Skoro torcik jest tak podzielony na moduły, to może zrób końce wg jakiegoś standardu... A nóż, widelec kiedyś ci się przyda...
Próbowałem to zrobić ale wymiary pokoju nie pozwalają na to- łoże , które dziele z małżonką musiałoby lewitować pod sufitem :) . Szerokość dech to max 50cm...... chociaż jeszcze o tym pomyślę.
Rysunek sugeruje wprawdzie ,że są to osobne skrzynki ale tak naprawdę każda skrzynka odpowiada ścianom pokoju, poza obiema pętlami.
Dziękuje za rady ,a co do modułów pętlowych, to w stosownym czasie martinezo otrzyma zapytanie cenowe :)
 
OP
OP
Elmeros

Elmeros

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
właśnie te łuki rozp...... mi całą koncepcję. planowałem robić skrzynki według wymiarów 2M na strychu bądź w piwnicy bo oba są naprawdę sporych rozmiarów ale na strychu albo przeraźliwie zimno albo latem gorąco jak diabli. Piwnica - tu króluje zwiększona wilgotność.
Sypialnia to kompromis a jak wyjadę z w miarę normowymi łukami to na łukach zabawa się skończy . Wyjdzie normowe kółeczko fi 2000 :)
Jednak to chyba nie ten dział żeby dywagować o skrzynkach.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#8
Elmeros napisał(a):
a jak wyjadę z w miarę normowymi łukami to na łukach zabawa się skończy
1. Rozumiem, że robisz łuki nie-normowe i nie zabierasz ich na spotkania, ale za to masz fajny układ w pokoju.
2. Możesz później dorobić sobie łuki normowe i nie używać je w pokoju, a tylko zabierać na spotkania.
 
OP
OP
Elmeros

Elmeros

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
łuki i pętle pojadą na R3 mooże na R4
poniżej plan pokoju , na czerwono zaznaczyłem gdzie muszę "wyrabiać" zakręty
Jeśli by dokładnie policzyć zakamary to ścian jest 7 :)
Ja będę w niebiosach jak uda mi się sklecić odcinki 1,2,3 + dwie pętle. Gołe skrzynki + korek i flexy. najważniejszy dla mnie jest fan z jazdy a na zieleninę przyjdzie czas na zimę 2008/2009.
Normowe skrzynki mają niewątpliwy plus, w czasie spotkań , podsycane zbiorowym browarem dla uczestników ,bardzo szybko się szutrują , zielenieją z minuty na minutę .
Domowy tort rośnie w pocie czoła :D
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#10
OOoo... Trochę mnie zaskoczyłeś, jeżeli chodzi o kształt pokoju... przyzwyczajonego do pokoi prostokątnych... :D Właśnie zastanawiałem się, gdzie ty masz 6 ścian... :grin:
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#11
Elmeros napisał(a):
łuki i pętle pojadą na R3 mooże na R4
Osobiscie polecalbym luk R5 albo nawet R6.Na takich bede sie opieral,bo w podobny sposob bede budowal swojego torta w sypialni.Zawsze troche lzej bedzie przejezdzal sklad,a roznica nie jest taka duza.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 16

Podobne wątki