• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schemat malowania Pt1

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#1
Mam pytanie do osób które coś wiedzą na temat malowania parowozów. Przemalowuję BR 39 Fleischmanna na Pt1. Niestety nie zachowały się rzadne zdjęcia tego parowozu, Jak byście zaproponowali przemalowanie ostoi parowozu i tendra? Czarne czy czerwone, a może jakaś inna kombinacja? Posiadam taką wersję
$(KGrHqZ,!iIFD2qQkJUqBRLlDo8w8Q~~60_12.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#3
Moim zdaniem tak. Ale prawdopodobna jest także czarna ostoja czarne wózki tendra. Ale oczywiście prościej jest zrobić tak, jak Pt31 i ja pewnie też bym tak zrobił.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#5
Szybciej przyjęto by schemat malowania Pt31 zielonej... czyli czerwone podwozie, czarna dymnica i reszta oliwkowa. Do 1955 roku, kiedy zwrócono te parowozy do NRD obowiązywał takich schemat malowania parowozów osobowych i pośpiesznych.
Właśnie czy ktoś wie dokładnie do kiedy obowiązywał kolor oliwkowy, i jak było z jego powrotem?
I jak właściwie powinien być pomalowany Pm3 - cały oliwkowy?

Na stronie Fotohistorii jest kilka zdjęć Pt1. Może się czegoś można dopatrzyć. Aczkolwiek jest możliwe, że ma jeszcze malowanie DRb, gdyż nie jest jescze całkiem przenumerowany [oip].
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#6
Właśnie czy ktoś wie dokładnie do kiedy obowiązywał kolor oliwkowy, i jak było z jego powrotem?
I jak właściwie powinien być pomalowany Pm3 - cały oliwkowy?

Na stronie Fotohistorii jest kilka zdjęć Pt1. Może się czegoś można dopatrzyć. Aczkolwiek jest możliwe, że ma jeszcze malowanie DRb, gdyż nie jest jescze całkiem przenumerowany [oip].
Tomek, jakieś linki do zdjęć można prosić?
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#8
Ciekawe zdjęcia, ten pociąg PCK jest w którejś PKF, ale ten film z Pt1 to pierwszy raz słyszę. Jeszcze ciekawsze jest przenumerowanie: Pt 160.
Dziękuję.
Jak przeglądam te zdjęcia to parowóz ten to bardziej wygląda na Pt31, a nie 1.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#10
A no no faktycznie. Nie wpatrywałem się nigdy dokładnie co to włąściwie jest, tylko wydedukowałem z z tego oznaczczenia Pt160, że Pt31 by tak nie oznaczyli, więc to Pt1 pewnikiem :( :ROFL: :ROFL: :obcy:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 0
Tabor 14
Tabor 1
Tabor 15

Podobne wątki