• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Tak jak napisał kolega @Andrzej Harassek , Roco i multiMaus.
Nie tylko system sterowania Roco z multiMausem daje możliwość jazdy lokomotywami z dekoderem cyfrowym. Nie wprowadzaj nowego kolegi w błąd. Każde sterowanie cyfrowe od różnych producentów pozwala na niezależne sterowanie lokomotywami z zamontowanym dekoderem cyfrowym.
Czyli mogę się nie obawiać i kupić na początek zestaw PIKO DCC, a potem będę na tym mógł jeździć lokomotywami różnych marek?

Na przykład taki zestaw: Piko 59024 - Cyfrowy zestaw SmartControl® light Husarz PKP Intercity + 2 wagony, tory A-Gleis na podsypce
Także jak kolego kupisz zestaw ze sterowaniem cyfrowym, to i inne lokomotywy z zamontowanym dekoderem będziesz mógł sterować. Trzeba tylko przeczytać instrukcję obsługi i nadać odpowiedni adres cyfrowy lokomotywie, tak żeby każda miała własny adres (domyślnie nowe lokomotywy mają ustawiony adres nr 3).

robertmuszka

Aktywny użytkownik
Miałem niedawno na imprezie klubowej w ręku mysz piko z zestawu z husazem, fajne to to jest.
Ważne, żeby byla centralka i mysz, potem tylko dekodery do lokomotyw i jedziesz z koksem.
Husarz z zestawu piko jest bez dźwięku, więc taka uboższa wersja. Bo w cyfsze cała zabawa zaczyna się po odpaleniu dźwięków lokomotywy. Dekodery jazdy i oświetlenia to koszt około 100, 130 złotych natomiast dźwiękowy to niestety ok 400 złotych.

DieselPower

Znany użytkownik
Tak, nie tylko system Roco daje taką możliwość. Nie chciałem po prostu pisać wprost, że akurat ten który kolega zamierza kupić (PIKO) jest dość archaiczny.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 9
Planuję 15
Planuję 4
Planuję 19
Planuję 17