• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie SCARM - program do projektowania makiet

TYCZYW

Nowy użytkownik
Witajcie,
skorzystałem z uprzejmości Kolegi i ściągnąłem udostępnioną wersję programu SCARM.
Niestety wydaje mi się, że brakuje tam bibliotek z torami:) Chyba, że nie potrafię ich włączyć?
wersja 1.0.1 ma wszystkie rodzaje torów były dostępne po lewej stronie.

Pozdrawiam

sluzbowo

Znany użytkownik
Biblioteka torów dostępna jest w lewym górnym rogu. Niestety z powodu błędu serwera nie jestem w stanie dodać ilustracji. Spróbuję przez wiadomość prywatną.

[po chwili]

Również bez powodzenia. Mogę wysłać na e-mail.

[po dłuższej chwili]

Próbując pomóc Koledze TYCZYW oraz w ramach eksperymentu naukowego zainstalowałem Scarma 0.9.29 ponownie i u mnie biblioteki torów są widoczne. A u Kolegi nie, co potwierdził zrzutem ekranu. Może to zależy od systemu? Ja pracuję (ciągle) na Windows XP 32-bit. Kolega ma coś nowszego (właśnie napisał mi że Win 7 64-bit). Czy to może być przyczyną? Czy któryś z Kolegów z powodzeniem używa Scarma 0.9.xx na systemie 64-bitowym?

Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
Win7 - Scarm działa, może nie najnowsza wersja (coś mi tam wrzeszczy o "dostępna nowa wersja) ale poprzednia, zapewne już z tych nowych "ograniczonych".

Mój system to Linux (Kubuntu 17.04 64bit). Uruchamiam SCARM 0.9.29 beta w wine (aplikacja do uruchamiania programów Windows), ale musiałem dodać obsługę bibliotek 32 bitowych. Może coś takiego trzeba zrobić też w Windows.

Qucyk1977

Nowy użytkownik
Miałem podobny problem z bibliotekami torów. Udało mi się go ominąć instalując program w innym niż proponowany folderze. (dopisałem przy instalacji nr wersji do folderu lokalizacji). Trzeba tylko wtedy "ręcznie" wyciągnąć na pulpit skrót do programu.

MokryPL

Nowy użytkownik
ma ktoś starszą wersję od 1.1.0. bo ta ma ograniczenia w wielkości makiety ilości torów i nie chce zapisywać prosi o pobranie wersji płatnej, wcześniej nie miałem z tym problemu
[DOUBLEPOST=1513927943,1513926585][/DOUBLEPOST]starsza wersja niechce się uruchomić prosi o aktualizacje , wie ktoś jak to ominąć?