• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? SCARM - program do projektowania makiet

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#41
Dzięki za info. Właśnie zupgradeowałem (ciekawe z jakiego języka to słowo?) do nowej wersji :confused:
Zaraz skorzystam z Twojego linka :)
 

TYCZYW

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
#42
Witajcie,
skorzystałem z uprzejmości Kolegi i ściągnąłem udostępnioną wersję programu SCARM.
Niestety wydaje mi się, że brakuje tam bibliotek z torami:) Chyba, że nie potrafię ich włączyć?
wersja 1.0.1 ma wszystkie rodzaje torów były dostępne po lewej stronie.

Pozdrawiam
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#43
Biblioteka torów dostępna jest w lewym górnym rogu. Niestety z powodu błędu serwera nie jestem w stanie dodać ilustracji. Spróbuję przez wiadomość prywatną.

[po chwili]

Również bez powodzenia. Mogę wysłać na e-mail.

[po dłuższej chwili]

Próbując pomóc Koledze TYCZYW oraz w ramach eksperymentu naukowego zainstalowałem Scarma 0.9.29 ponownie i u mnie biblioteki torów są widoczne. A u Kolegi nie, co potwierdził zrzutem ekranu. Może to zależy od systemu? Ja pracuję (ciągle) na Windows XP 32-bit. Kolega ma coś nowszego (właśnie napisał mi że Win 7 64-bit). Czy to może być przyczyną? Czy któryś z Kolegów z powodzeniem używa Scarma 0.9.xx na systemie 64-bitowym?
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#44
Win7 - Scarm działa, może nie najnowsza wersja (coś mi tam wrzeszczy o "dostępna nowa wersja) ale poprzednia, zapewne już z tych nowych "ograniczonych".
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#49
Mój system to Linux (Kubuntu 17.04 64bit). Uruchamiam SCARM 0.9.29 beta w wine (aplikacja do uruchamiania programów Windows), ale musiałem dodać obsługę bibliotek 32 bitowych. Może coś takiego trzeba zrobić też w Windows.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#51
Może trochę za wcześnie na stawianie tak zaawansowanej tezy... ale co tam! Obstawiam, że instalacja 0.9.29 na Win7 x64 skutkuje brakiem biblioteki torów.
 

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#53
Mam Win10 64-bit i wersja 0.9.29 beta działała mi bez zarzutu, a przed chwilą zaktualizowałem do 1.0.1 i też jest ok.
 

Qucyk1977

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#54
Miałem podobny problem z bibliotekami torów. Udało mi się go ominąć instalując program w innym niż proponowany folderze. (dopisałem przy instalacji nr wersji do folderu lokalizacji). Trzeba tylko wtedy "ręcznie" wyciągnąć na pulpit skrót do programu.
 

MokryPL

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
ma ktoś starszą wersję od 1.1.0. bo ta ma ograniczenia w wielkości makiety ilości torów i nie chce zapisywać prosi o pobranie wersji płatnej, wcześniej nie miałem z tym problemu
[DOUBLEPOST=1513927943,1513926585][/DOUBLEPOST]starsza wersja niechce się uruchomić prosi o aktualizacje , wie ktoś jak to ominąć?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#57
ma ktoś starszą wersję od 1.1.0. bo ta ma ograniczenia w wielkości makiety ilości torów i nie chce zapisywać prosi o pobranie wersji płatnej, wcześniej nie miałem z tym problemu
[DOUBLEPOST=1513927943,1513926585][/DOUBLEPOST]starsza wersja niechce się uruchomić prosi o aktualizacje , wie ktoś jak to ominąć?
...muszę zobaczyć, bo coś mi się wydaje, że mam jeszcze 0.9. coś tam...
Jak się ogarnę to zerknę...

Pozdr,...
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#58
...muszę zobaczyć, bo coś mi się wydaje, że mam jeszcze 0.9. coś tam...
Jak się ogarnę to zerknę...

Pozdr,...
Ja pracuje na wersji 1.9.3 (najnowsza sierpień 2023) Działa świetnie. Widzę, że macie problem z licencją. Twórca Milen Peev z Bułgarii wprowadził zabezpieczenia i po wykupieniu licencji program śmiga wraz z dodatkami.
Nawet jak przeniesiecie klucz do innego kompa to program nie działa w całości. Ja zmieniałem komp i Milen osadził klucz na nowej maszynie po moim zgłoszeniu.
Jedna zmiana miejsca klucza jest darmowa w ciągu roku.
Licencja, licencja w zamian za kombinacje z kradzieżą intelektualną. Polecam.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 13

Podobne wątki