• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? SCARM - jest jakaś bezpłatna wersja?

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam kolegów

Mam pytanko: jest może jakaś starsza, bezpłatna wersja SCARM'a?
Bo aktualny 1.6 krzyczy mi, że przekraczam dopuszczalna liczbę elementów w wersji free i mam zakupić licencję.
Nawet chciałem, no ale może zanim wydam 39,90$ to ktoś coś podpowie? Jakaś starsza bezpłatna wersja?

Pozdrawiam
 
Reakcje
16 2 0
#2
Witam kolegów

Mam pytanko: jest może jakaś starsza, bezpłatna wersja SCARM'a?
Bo aktualny 1.6 krzyczy mi, że przekraczam dopuszczalna liczbę elementów w wersji free i mam zakupić licencję.
Nawet chciałem, no ale może zanim wydam 39,90$ to ktoś coś podpowie? Jakaś starsza bezpłatna wersja?

Pozdrawiam
Witaj!
Wszystkie dotychczasowe wersje mają ograniczenia. Są głosy o wyższości innych programów, ale ja wydałem te 39,90$ i dla moich potrzeb jest wystarczający.
W tym roku była wielkanocna promocja ok. 29,90$; może powtórzy się przed Bożym Narodzeniem.
Pozdrawiam
Andrzej Głowacki
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
#5
Ściągnij tą starą wersję i spróbuj ją zainstalować na komputerze, który nie ma dostępu do internetu. Może wtedy pójdzie bez problemu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
#9
Zawsze jeszcze jest opcja podzielenia projektu na kilka części i robić każdą część jako osobny projekt w SCARM-ie wykorzystując do maksimum w każdym projekcie możliwości wersji Free.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
892 6 2
#10
Ja jak robiło mi się za dużo torów to wymieniałem krótkie odcinki proste na flexy, to też pozwala czasami trochę zaoszczędzić ilości dostępnych elementów :)
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#11
Szanowni Koledzy, mając na uwadze ochronę wartości intelektualnych i szacunek dla autorów projektu z uśmiechem obserwuje Wasze dyskusje. Przecież zajmując się modelarstwem wydajemy nie małe pieniądze na nasze kolekcje, więc kwota kilkudziesięciu dolarów na ciekawe i pomocne oprogramowanie nie jest przesadą. Ja osobiście od dwóch lat jestem posiadaczem licencji SCARM-a i polecam to rozwiązanie. Nie tylko pozwala ona na pełną zabawę w projektowaniu makiet i dioram, ale również daje kontakt z bułgarskim Kolegą - twórcą programu - na doskonalenie SCARM-a dla innych. Pozdrawiam wszystkich z Gdańska.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#12
No dobra, ale jaki procent budowniczych w SCARMie, przekłada te projekty na wykonane makiety?.
Jak rozumiem, ilość elementów ogranicza wersje demo/płatną. To jak wygląda projekt "płatny" i jak wygląda jego realizacja w naturze?
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#13
No dobra, ale jaki procent budowniczych w SCARMie, przekłada te projekty na wykonane makiety?.
Jak rozumiem, ilość elementów ogranicza wersje demo/płatną. To jak wygląda projekt "płatny" i jak wygląda jego realizacja w naturze?
Realizacja wygląda jak prawdziwy projekt na kolei. Przecież na szlaku nie ma improwizacji tam jest projekt. Podobnie u mnie jest projekt i realizacja co do milimetra. Cała sztuka to budować na solidnym projekcie - do tego są specjalistyczne oprogramowania WinRail, SCARM i parę innych. Nit nie zmusza nikogo do zakupu oprogramowania. Nie stać kogoś, czy nie radzi sobie z informatycznie - rysuje na kartce jak dawniej, ale również tworzy projekt (ołówkowy)
snapshot001.jpg
Ja nie wyobrażam sobie budowy bez projektu (koordynaty, długości, rzędne, wysokości itd.). W załączeniu widok - symulacja programowa 3D stacji kolei DRG - do realizacji wkrótce.
 
Ostatnio edytowane: