• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Scania R620 1:24 [Ferrix]

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam ponownie.
Niestety, mój poprzedni temat wymarł w czeluściach forum, ale to nic, nawet się cieszę, gdyż najgorszym problemem modelarza to brak jego chęci. Jak ktoś znajdzie mój stary temat, a bardziej jego wrak proszę o zgłoszenie do usunięcia.
Na szybko, budowę rozpocząłem w sumie parę godzin temu, model zakupiłem rok temu i wtedy skończyło się na...ramie :D
Tak tak, wstyd i hańba, ale to nic, już nadrabiamy.
Mafo prosił mnie jeszcze w poprzednim temacie o sumienną fotorelację, więc to specjalnie dla Ciebie Maćku postaram się codziennie wrzucać progres na zdjęciach. Może i moje tempo nie jest zawrotne, ale muszę grzecznie poinformować, że budowę planuję zakończyć już za 8 dni (09.08).
Oczywiście wiem, że cierpliwość jest już samym sukcesem w sobie, a każda 'budowa na już' jest spisana na niepowodzenie-odczaruję to ;) Budowę skończę, ale kalki niestety zostaną położone już po urlopie :)

Na dzisiaj... Pierwsza warstwa lakieru już wyschła, jest to mój kochany zielonkawy metalik, odcień na zdjęciach od razu mówię wygląda do d... Możecie widzieć rysy bądź inne błędy, gdyż w niektórych miejscach papierek ścierny oczyścił już błędy ;)

1.jpg


Drzwi wyszarpane, będą otwarte, gdyż pewna osóbka lubi widzieć co jest w środku... :ostrozny::D:love: ...więc nie będzie to dynamiczny model, chociaż...zobaczycie potem ;)

2.jpg


Brzydka szara rzeczywistość, oryginalna 2oś, tym zdjęciem bodajże otwierałem pierwszy temat...straszna, prawda?

4.jpg


W grudniu zauważyłem na Alledrogo ciągnik 'złom', ktoś chyba uczył się na nim składać i sklejać modele.
I wtedy pojawił się pomysł, szare komórki ruszyły ;)
Tyle z niego zostało, kabinę zachowałem, malowanie mi się podoba :D

3.jpg


Wyszarpałem z niej podwozie, a w zasadzie jego część i tadam:

Jest na nim jedna warstwa lakieru, ale wczoraj zauważyłem, że jest za długie...no i znów nożyki poszły w ruch, stąd można jeszcze zauważyć ślady skracania:

4.jpg


Dzisiaj zaopatrzyłem się w potrzebne części i akcesoria. Cóż, w oczekiwaniu na paczkę z hipsem zabrałem się za orurowanie. Boże, myślałem, że będzie to 10 min roboty, ale zajęło mi to blisko godzinę, drucik dzielnie stawiał opór. Jeszcze go dokończę, gdyż w paru miejscach jest niezadowalający efekt. Drut czwóreczka pozbawiony izolacji:

5.jpg


No i piękna kobitka przedstawi jak będzie to wyglądać po założeniu, oczywiście na to cudo będzie położony lakierek:

6.jpg
7.jpg
8.jpg


Dla ciekawych życia podrzucam małe porównanie Italeri i Herpy czyli 1/24 i 1/87

9.jpg


To na tyle, biorę się za klosze do orurowania, wieczorem pokażę jak wyszło...o ile wyjdzie ;)
Z Wami uważam znacznie lepiej będzie mi się budowało model, więc każda porada/wskazówka się przyda, nie obiecuję, że do każdej się dostosuję, ale to już chyba wiecie z doświadczenia.;)
Czas goni, więc zabieram się do dalszej pracy.
Pozdrawiam
Kamil
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#3
Widac juz troche roboty, zwłaszcza wycięte drzwi(y) Ciekaw jestem jak ramówki otwartych drzwi wykończysz, ciekawie zapowiada sie rura na halogeny, zrobiłeś je już? Podoba mi się ta kabina z tą babeczka :D Szkoda ze kalka juz uszkodzona..
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Zgadzam się Paweł, kalka jest miodzio, ale stan pozostawia wiele do życzenia.......... Ramówki, na to jeszcze czas :niepewny::LOL:
Dobra, szperacze czyli halogeny myślę są ok, tzn jestem z nich zadowolony, nie jakoś superhipermega, no ale cóż, ważne, że alkohol na trzęsącą się łapkę pomógł. :D
Nie sugerujcie się dziurami, one są krzywe, klosze trzymają 'poziom'.(y)
Dziury przygotowane na SMD-ki.

Jak już wiecie bądź nie wiecie posiadam również akcesoria z Italeri dla ciężarówek europejskich. Pobrałem z nich klosze. Niestety okazało się, że 4 z nich są minimalnie mniejsze od dwóch dodatkowych, które również wykorzystuje. Tak czy siak myślę, że da się to jakoś przeżyć. Zamocowałem je w konfiguracji: D-M-M-M-M-D [D-duży klosz, M-mały klosz].

a3.jpg


No i działamy, najgorzej było znaleźć odpowiedni odstęp poszczególnych lamp tak, aby wszystkie były w miarę spasowane jeżeli chodzi o położenie. Fotki słabe, ale chodzi mi tylko o szybkie przestawienie jak to wygląda :cool:

a1.jpg



Oczywiście teraz fotka na szybko jak wygląda na mojej 'modelce':

a2.jpg



Tak jak mówiłem, dziury są krzywo wywiercone i mogą dawać odczucia związane z krzywizną kloszy. Dodatkowo orurowanie jest lekko krzywe, po prostu nieprzymocowane, dlatego efekt jest trochę słaby. Jutro podeślę już jak to wygląda w normalnych warunkach :gwizd:

Pozdrawiam
Kamil
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
Kolejna ciężarówka w tym temacie. Bardzo fajnie. Chętnie popatrzę jak się to buduje bo jestem kompletnie zielony w tej materii. Aż się boję etapu kabiny. Pomysł na otwarte drzwi super. Czym je wycinałeś? Halogeny też tymbardziej że je oświetlisz. Czy pozostałe lampy też uruchomisz ? Kibicuję i trzymam kciuki. Wracam do swego warsztatu. Czeka mnie przednia skrętna oś....:)
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Drzwi wycięte metodą Sushi79 czyli bierzemy do łapki skalpel i walczymy jak piesek z kosteczką . Oczywiście trzeba uważać na łapki, bo drzwi walczą. Trochę jednak trzeba przejechać machów tym cudownym nożykiem, aby plastik się poddał. Myślę, że jak ktoś się zbierze w sobie to kilkanaście minut, ja zamknąłem się w godzince metodą 'spokojnie do celu' żeby nie skończyć ze skaryfikacją na rączce ;)
Model dostanie dość potężne oświetlenie, dlatego mam nadzieję, że przypadnie go gustu, taki cudak na biurko.

No, tak wyglądają halogeny, tutaj już coś widać...chyba ;)

5.jpg



Na dzisiaj mam gorsze zadanie, wnętrze. Postaram się w nim troszkę poszaleć.
Od rana skleciłem tylko tyle, no cóż, każdą część z Italeri trzeba obrobić, taka prawda, dlatego trzeba się z tym bawić.
Tak to wygląda czyli wewnętrzny korpusik po szlifowaniu, rzecz jasna nic jeszcze nie widziało kleju, najpierw szczegóły, detale. Malowanie przewiduję na jutro, jeżeli nie wpadnę na jakiś poślizg.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg



Miejsca gdzie będzie tragedia zaopatrzę w szpachlę Tamiya, więc powinno być dobrze.
Cóż, tuptam działać dalej :D
Pozdrawiam
Kamil
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#8
Te dziury to chyba wiertłami od Second Models "8" wierciłeś :D:D Niektóre fajne, ale nie które ze hoho, chyba rzeczywiscie bedzie mega oswietlenie :D Wnetrze jak malujesz, kolory?
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Te dziury to chyba wiertłami od Second Models "8" wierciłeś :D:D Niektóre fajne, ale nie które ze hoho, chyba rzeczywiscie bedzie mega oswietlenie :D Wnetrze jak malujesz, kolory?
Wiertełka mają swoje życie i swoje reguły. :cenzura: Dziury będą zasłonięte diodkami, więc nie będzie widać :D
Wnętrze pokażę jutro jak już przejdzie malowanie ;)
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
No, wnętrze zostało obite skórą. :gwizd: Tylna ścianka będzie poddana jeszcze pewnej 'przyjemności', jeżeli oczywiście uda mi się zdobyć wymagany do tego asortyment.
Wciąż czekam na hipsową paczuszkę, mam nadzieję, że szybko dojdzie, gdyż jest mi ona niezbędna do całkowitego wykonania podwozia.
Dzisiaj jeszcze pobawię się z wnętrzem, pomyślę jak to rzeczywiście ma wyglądać, gdyż pomysłów mam zbyt dużo, aby móc się zdecydować.

Psik psik psik i z szarego plastkiczku wyszedł.......plastik w beżu :devil:

2.jpg



Zobrazuję Wam to mniej więcej poprzez prowizoryczne złożenie wnętrza, tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg



Łóżko zostanie jeszcze przemalowane, gdyż troszkę mi nie pasuje, żeby mój biedny kierowca spał pod kołderką ze skóry...nie mówiąc już o podusi :confused:
Jutro postaram się zacząć już montować pierwsze diody, najpóźniej stanie się to w środę. Wtorek poświęcę jeszcze na lakierowanie kabiny warstwą numer dwa, potem może podwozie jeśli przyjdzie paczka.
Pozdrawiam
Kamil
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#11
No widzę że pracę ida szybko to mi sie podoba. Czym malowałeś to wnętrze jako imitacja skóra ?? I jaki typ farby. Akryl/olej ?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Bardzo ci serdecznie dziękuję za informację. Przyda się za jakiś czas. Czekam na dalsze efekty pracy. Ja zwolniłem. Walczę z przednią osią i kołami.
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Chlip chlip chlip... Żyła 86 godzin... Święta Szwedko, świeć nad jej duszą....... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

111.jpg
222.jpg




Żartuję, tzn nie żartuję, naprawdę rozerwałem kabinę, a w zasadzie spojlery, ale nie na długo. Etap montowania diod 'in progres' :cool:

Oczywiście żadna kabina nie ucierpiała w znaczący sposób podczas projektu Scania R620 1:24 [Ferrix].
Pozdrawiam
Kamil
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Od 12stej 'rano' bawię się z diodami, zrobiłem aż...........................................OSIEM :cry::eek::cry::eek::cry::eek:
I to nie jest śmieszne, to katorga. Te małe skurczybyki uciekają szybciej niż ryby z półek w Wigilię.
Tu zlutujesz, tam ucieknie, poprawiasz i znów z innej strony już się odrywa. Nie mówiąc już o kabelkach, super cienkich, które odchodzą od diod.
Powiem tak, wielki szacunek i pokłon w stronę Pawła Abarha i Jędrkowej ekipy. Gratuluję Wam zdolności i nerwów do tego mówiąc kulturalnie kału.
Chociaż nie ukrywam, ze swoich ośmiu świecących dziadostw jestem dumny. :love:

1.jpg
2.jpg



Zdjęcia na szybko, żeby nie było, że się nudziłem :mad:
Jak się przyjrzycie to zobaczycie gdzieś na tej desce ślad po moich zębach, które wbiłem w nią tuż po tym, jak na samym końcu dioda postanowiła się zafochać i nie świecić.
Efektu Wam nie przedstawiam, zaświecimy dopiero gdy ciągnik będzie już w kupie. ;) Na dzisiaj tyle, muszę odpocząć psychicznie i fizycznie przed czwartkiem, który cały spędzę przy tych małych śmieciach, do których nie mam już ani nerw, ani cierpliwości.
Pozdrawiam
Kamil
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#16
Kawał roboty(y) Pokazywałem Ci u mnie jak ja lutuje, mam nadzieje ze kolejne pojda szybciej (y) Patrze i zastanawiam sie, chyba nie równo masz porozmieszczane te diody albo mi się wydaje? Z tego co widze to łączenie masz równoległe tak?
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Kawał roboty(y) Pokazywałem Ci u mnie jak ja lutuje, mam nadzieje ze kolejne pojda szybciej (y) Patrze i zastanawiam sie, chyba nie równo masz porozmieszczane te diody albo mi się wydaje? Z tego co widze to łączenie masz równoległe tak?
Paweł, Ty masz jakieś mongolskie sposoby na lutowanie, dlatego nie potrafiłem pojąć jak Ci wyszła ta jedna diodka w parę sekund :D
No właśnie tak patrzę i dumam, oglądam i podglądam, mierzę wszystko po parę razy. Wszystko ma 14mm odstępu, jednak przedostatnia dioda ma 15mm i tu może się pojawiać problem.
Niektóre też niestety mają ślady kleju po bokach, ale pójdzie na to lakier i wszystko zniknie :) Na szczęście nie widać tego gdy zaświecimy diody, więc choćbym chciał to i tak tego nie zmienię, gdyż mogłoby to grozić uszkodzeniem plastiku, a co dopiero rozlutowaniem diody:eek:

a1.jpg



Zabieram się za ciąg dalszy, czyli drugą stronę ;)
Pozdrawiam
Kamil
 
OP
OP
Ferrix

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
No cóż, nie dałem rady wyrobić się do określonego na początku terminu. :( Diody to jednak nie chwilka moment, przez cztery cholerne dni walczyłem z tymi marnymi świecącymi dziadostwami i muszę Wam powiedzieć, że nie mam nawet połowy całego oświetlenia.
Tak czy siak przedstawiam to co udało się zrobić i to na czym kończę pierwszy etap budowy.
Od jutra rozpoczynam tygodniowe zapomnienie od modelarstwa, a w szczególności od tego zielonego, świecącego g*wna. :mad:
Zamówiłem już nowe diody, gdyż nie byłem przygotowany na taką potyczkę.

No więc, zacznijmy od tego, iż znów skróciłem ramę, chyba mam jakieś kompleksy czy coś, nie wiem. Tak naprawdę była zbyt długa, gdyż planowałem za kabiną wstawić HDS'a, ale plan umarł-dźwig eliminuje osłony międzyosiowe, a nie chcę psuć wyglądu typowego showtrucka.

Ślady kleju wyszlifuję, ubytki zaleję szpachlą....chociaż nie, co ja mówię, to nie jest ważne, nie ma takiej potrzeby, ślady zostają.

5.jpg




Spojlery poniekąd skończone. Jeszcze została góra, ale nad tym jeszcze pomyślę. Dzisiaj zdechła mi jedna dioda, szukanie błędu zajęło mi ponad 30min, poprawka to parę minut, więc sami widzicie, że trochę się z tym schodzi. Parę bajerów i będę z tego czegoś zadowolony. ;)



3.jpg




A teraz coś typu 'odgrzewany kotlet'. Halogeny są już gotowe do malowania, otrzymały wreszcie dodatkowe obrysówki. Po pomalowaniu wszystkie krzywizny znikną ;)


1.jpg
2.jpg



No i jeszcze boczki obrysowe, po malowaniu pójdą pod międzyośki.


4.jpg



Mam dość, 7 dni bez Italeri, to jest coś. :love:
Wrócę i działamy dalej z naszą forumową choinką (y)

Rybnik-Świnoujście-Szczecin-Mielno-Rybnik :love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

Pozdrawiam
Kamil
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:24 4
Skala 1:24 2

Podobne wątki