• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Samoróbka, ale czy to Fleischmann?

Reakcje
39 0 0
#1
Cześć, krótkie pytanie połączone z informacją. Otóż daleko za naszą wschodnią granicą powstało takie coś, oferowane obecnie na ebayu:
https://www.ebay.pl/itm/Kesselwagen...048670?hash=item3437f42d5e:g:oRgAAOSwJHlf1heo
Cena jest zaporowa, ale z fotek wynika, ze opis jakby nieścisly. W opisie jest Fleischmann, ale podwozie, zwlaszcza podcinanie czolownice na metry pachną MTL em.
No i teraz pytanie do znawców tabory szerokotorowego- czy ten wagon ma oryginał, czy tez jest to powielenie pomyslu Brawy typu "przemalujmy amerykanca i bedzie"?
No i pytanie drugie- czy beczka nie jest przypadkiem rzeczywiscie beczką od flesia z doklejoną radziecka klapą zaladowczą?
Krótko mówiąc mam podejrzenie ze jest to przemalowanka tego:
https://www.ebay.pl/itm/Maine-Centr...861716?hash=item5959cf8594:g:IwkAAOSwm~RfMf5v
ale coś mi tu nie pasuje - pełna ostoja, drabinka i wyższy " dekiel".
Czy ktoś ma jakis pomysł z czego to jest robione?
Pozdraw
Storch
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#3
mam podejrzenie ze jest to przemalowanka tego
Nie znam w ogóle modeli taboru SŻD i amerykańskiego w N, ale na kilometr widać, że ta cysterna z drugiego linku (czarna) to co innego, niż ta kremowa z pierwszego linku. Pomijając szczegóły, jak kołpak z włazem, to ta czarna jest dłuższa, ma znacznie większy rozstaw czopów skrętu wózków, więc to nie jest przemalowanka.
 
OP
OP
S
Reakcje
39 0 0
#5
Moje podejrzenie to beczka od cysterny flesia np. nr kat8480 plus kolpak plus jakies modyfikowane podwozie, moze być ze wydruk tak jak sugeruje Misiek. Ale wózki ze sprzęgami to raczej MTL tym bardziej ze wózki są dostępne osobno nawet w 10 pakach. Piszę raczej bo gość oferuje werję z rapido couplers a tego MTL nie robi, więc zapewne ma gdzies na magazynie jakies inne wózki np. LifeLike albo Bachmanna na podmiankę.
Chętnie poznalbym tajemnicę produkcji bo takie wagony by mi się przydaly ale nie za taką cenę:) Wagon w kazdym razie wygląda dosć foremnie - lepiej niż przemalowanki amerykańców, ktore kiedys chyba Brawa robiła (nie w N).
Przy okazji - w DDR ruskie cysterny jeździły po podmianie zestawów na wózkach typu y25 (czyli 25tn) więc jakby po przeróbce cysterny flesia zostawic takie wózki to nie bylby to duzy bląd pod warunkiem, ze modelujemy koleje DDR...
Pozdraw
Storch
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#6
po podmianie zestawów na wózkach typu y25
To chyba po podmianie całych wózków, nie zestawów (kołowych)? O ile wiem, wózków Y25 nie stosowano na torze 1520 mm. A jeżeli w NRD stosowano do wagonów SŻD wózki Y25, to mogło to chyba dotyczyć tylko wagonów przewożonych promem do Mukran, z pominięciem Polski, bo nie przypominam sobie szerokotorowych wagonów na takich wózkach na PKP.
 
OP
OP
S
Reakcje
39 0 0
#7
Dokładnie tak było. Tzn. miałem na mysli podmianę calych wózków w Mukran. W DDR robili specjalną modyfikowaną wersję Y25 pod ruskie wagony i dostosowaną do hamulcow Matrosowa. Co ciekawe klocki hamulcowe są tylko z jednej strony kola, jak w Diamondach:
http://www.drehgestelle.de/6/882_v34_ptn.jpg
Pozdraw
Storch
ps. Ciekawe, ze najnowsze węglarki Budokruszu tez nie mają "zewnętrznych" klocków w wózkach i nie wiem czemu tak jest, moze tam są tarczowe hamulce? Ale to temat na inny wątek....
 

Podobne wątki