• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Samoczynne resetowanie się CV1

OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
gbbsoft napisał(a):
Ale ciągle na jedną konkretną wartość? :D
tak wraca na fabryczną 3, zdarzyło mi sie to już kilka razy w 2 lokomotywach,
Jade załóżmy powolutku delikatne szarpniecie lub bez i hamuje do zera po czym jest brak kontroli nad maszyną

ustawiam na MM sterowanie lokiem, który normalnie ma ustawione CV1=3 włączam jazdę, a tu ruszają dwa pojazdy :shock: ten co powinien i ten nad którym przed momentem straciłem kontrolę
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
gbbsoft napisał(a):
dobre... wniosek: nie przydzielaj żadnemu lokowi adres 3... :D
przydzieliłem jednemu, który często odwalał taki nr, dzięki temu jest to niezauważalne :D drugi czasami sie wykłada i mnie wku... :(

celowo nie piszę jakie dekodery i mam nadzieje, że ten problem nie tylko mnie dotyka ???

sterowanie MM + DPB5A + FZ1 :D
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#7
Dla mnie wygląda to na błąd w oprogramowaniu dekodera. Gdyby tak nie było, oznaczałoby to, że centralkla wysyła omyłkowo pakiety z poleceniami, których wysyłać nie powinna, a w to nie wierzę.

Używam trzech typów dekoderów, w tym jednego własnego - do oświetlenia; z żadnym nie mam takiego problemu.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#8
Szczególnie, że procedura zmiany CV1 nie jest taka prosta... ani w trybie na torze do programowania, ani w trybie PoM (w ogóle "teoretycznie" jest zabronione zmienianie CV1 w trybie PoM - ale są wyjątki). Mnie to też wygląda na błąd w oprogramowaniu...
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#10
Blue napisał(a):
Jam bym raczej podejrzewał, że dekoder przywraca sobie sam ustawienia fabryczne.
Ale to można zbadać... Trzeba ustawić jakieś dziwne wartości w innych CV (np CV3 lub CV4) i .... poczekać.... :D
Albo w CV29 ustawić, aby jeździł w drugą stronę... :D
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Elvis napisał(a):
pepej napisał(a):
celowo nie piszę jakie dekode
A może właśnie trzeba by było napisać, co to za dekodery.
Jeden dekoder, który odwala mi taki numer to M133, a drugi programowo to samo co M133 tylko produkcji Rubikusa, podejrzewam ze faktycznie jest problem z oprogramowaniem dekodera, sądziłam, że problem jest znany ??!!
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#12
Coś w tym jest.
We Fremo #3 jest też zastrzeżony i nie może być przypisany żadnej lokomotywie, właśnie z powodu tego, że to domyslny adres po restarcie dekodera.
Nie wiem czemu tak jest, nie interesuje mnie to - wiadomo że tego się nie robi i wszystko działa.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#16
Ustawione a rzeczywiste może się zdecydowanie różnić.
Napięcie i prąd źródła - np. trafa podaj.

Ile i co na tym jeździ ? (loki, wagony itd)
W jakiej sytuacji się to dzieje ?
Czy jesteś w stanie "wywołać" taką sytuację ?
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
martinezo napisał(a):
Ustawione a rzeczywiste może się zdecydowanie różnić.
Napięcie i prąd źródła - np. trafa podaj.
FZ1 wyjście do zasilania akcesorii.

martinezo napisał(a):
Ile i co na tym jeździ ? (loki, wagony itd)
W jakiej sytuacji się to dzieje ? Czy jesteś w stanie "wywołać" taką sytuację ?
Maksymalnie 4 loki jednocześnie w ruchu, ale opisane sytuacje występowały przy normalnej wolnej jeździe, max 2 lokomotyw na makiecie i wydaje mi sie że największa skłonność do resetowania występuje na niepolaryzowanych rozjazdach.

Jeszcze większe jaja miałem z dekoderem Rubikusa zamontowanym w mehano z ciężko pracującym mechanizmem. W jedną stonę jeździł ok, a w drugą hamował przyspieszał, zmeniał kierunek, zmieniał prędkość z min na max po prostu cuda, po zmianie mechanizmu na ROCO ustąpiły dolegliwości. Pisałem Ci już kiedyś o tym na GG
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#19
pepej napisał(a):
FZ1 wyjście do zasilania akcesorii.
Na to bym nie wpadł, że można... A ile on daje tych A....?
1.2A bodajże... A ja się przy Roco 2.4 zastanawiam czy pociągnie 4 loki?!?
Czy tu przypadkiem nie jest pies pogrzebany... :roll:
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
gbbsoft napisał(a):
pepej napisał(a):
FZ1 wyjście do zasilania akcesorii.
Na to bym nie wpadł, że można... A ile on daje tych A....?
1.2A bodajże... A ja się przy Roco 2.4 zastanawiam czy pociągnie 4 loki?!?
Czy tu przypadkiem nie jest pies pogrzebany... :roll:
sytuacja o jakiej piszę nigdy nie miała miejsca kiedy w ruchu były 4 loki,
Rzadko kiedy jeżdżę tyloma maszynami na raz :D (cieżko zapanować)

jeśli chodzi o wydajność FZ1 to nie zauważyłem żadnych spadków napięcia, które powodowały by zwalnianie innych loków kiedy rusza kolejny, zresztą w DCC cieżko to zauważyć bo nie ma gwałtownych skoków poboru prądu.

Jeżeli używacie M133 i pokrewnych dekoderów Rubikusa i nie macie takich kłopotów jak ja, to prawdopodobnie mój FZ1 jednak świruje :( jeśli to oczywiście możliwe że od zasilania boostera resetuje sie CV1 ???
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 19

Podobne wątki