• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Samochodowa makieta modułowa.

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#90
No jakoś też sami nie jesteście a modułów jak nie było tak nie ma a gadania 5 stron, nie chcę być złośliwy ale tak to jest jak się wyważa otwarte drzwi. Kombinacje normy i gadanie, a ilu zainteresowanych tyle odmiennych zdań więc podejrzewam że jeszcze dużo wody upłynie zanim coś powstanie co się da połączyć na wystawie, szkoda .
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#91
Chyba się coś dzieje - gdyby z tych profili co wyciąłem i poszły do ludzi, zrobić moduły to by trzeba było drugą salę brać we Włocławku.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#92
Zamówić profile a zrobić skrzynki to różnica :)
Na Włocławek, choćbym pękł, nie zrobię. Z tym, że ja mam kolejowo-samochodowe moduły na tapecie na bazie profilu "szczecinskiego" więc roboty trochę więcej. Ale na Rumię powinienem się wyrobić pod warunkiem, że kolega @kotebi mi szybko ogarnie przesłane profile ;)
Jak je dostanę to ruszę z relacją na forum.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#93
No jakoś też sami nie jesteście a modułów jak nie było tak nie ma a gadania 5 stron, nie chcę być złośliwy ale tak to jest jak się wyważa otwarte drzwi. Kombinacje normy i gadanie, a ilu zainteresowanych tyle odmiennych zdań więc podejrzewam że jeszcze dużo wody upłynie zanim coś powstanie co się da połączyć na wystawie, szkoda .
No to prawda ( wyważanie drzwi ) , że 5 stron o profilach i trawkach. A to nie do końca ważne ja czekam na konkrety i się dostosuje.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#95
Panowie luzik nikt nikogo nie zmusza do makiet modułowych, może kiedyś przyjdzie taki czas że komuś się uda i zbuduje moduł, trzymam za Was kciuki i przed następną wystawą za rok zadam to samo pytanie : Kto jedzie ze swoim modułem ? :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#98
Bo też nie widzę żadnego modułu i nie wiem jak dostosować swoje.
Niebawem będę pokazywał swoje kolejowo samochodowe, gdzie będę bazował na profilu szczecińskim, postaram się dostosować kolor traw pod normę SMM, i jakby ktoś chciał się wpiąć miedzy moje pętelki to też przygotuję mu wytyczne. Ale w przyszłosci pojawi się i odejście 90stopni pod samą samochodową i tu już na pewno będę bazował na wytycznych kolegi @Ciemny.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#99
Proszę oświećcie mnie ... "Reed Switch" to kontaktron NO czy NC?

Kupiłem jeden pakiet FCS ale gdy mierzę miernikiem kontaktron to mi wychodzi NO.
Czyli że magnes w 'podłodze' co ... i po co ... ma zwierać po najechaniu ma magnes?

Byłem przekonany że prostym rozwiązaniem jest kontaktron NC który gdy najdzie na magnes - rozłącza obwód a przez to auto staje.
A jest jakby odwrotnie, nie kumam dlaczego.

(...)ma dodatkowo kontaktron (Reed Switch)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Nie wiem czym się różni kontaktron NO od NC, ale ten kontaktron nazywany przez Fallera "Red Switch" jest elementem, który rozłącza obwód, po zbliżeniu do niego magnesu, czyli przy najechaniu samochodu na magnes samochód staje.
 

Podobne wątki