• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Samochodowa makieta modułowa.

OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#62
@Jędrek K mój błąd przyjęliśmy taka nazwę 550 i tak to wpisałem, skrzynka 546x800 - najprawdopodobniej takich rozmiarów skrzynki będzie można kupić ale nie odbierajcie tego jako sztywna norma w wymiarze, najważniejsze są profile czołowe by nie było problemu z łączeniem skrzynek różnych autorów.

@Mafo proszę o edycję mojego postu nr 57 i poprawienie w drugim punkcie z 550mmx800mm na 546mm x 800mm, dziekuję
 

jamra

Użytkownik
Reakcje
23 0 0
#66
To poczekam aż pojawią się gotowe profile czołowe do kupienia ;-)
ja będę miał skrzynki o różnej długości bo już mam pocięte części ;-)
także w najbliższym czasie poskładam 2x okolo 70cm i jedną 45cm z delikatnym zakrętem ;-) (taką sklejkę miał zaprzyjaźniony stolarz )

Wychodzę z założenia że poziom "0" jest poziomem powierzchni drogi tak ?
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#67
@jamra tak dokładnie poziom 0 (górna krawędź) to poziom drogi stąd wycięte zostały również 5mm wrąbki - plus takiego rozwiązania taki, że kabel nie musi na łączeniach skrzynek leżeć idealnie, na końcu wstawiasz kawałek np mosiądzu 5x5mm, wkręcasz wkręt, wbijasz nawet papiaka i nie ma problemu z przejściem bo łapie na większym obszarze.

Co do skrzynek - długość nie jest kłopotliwa dla ogółu, każdy dostosowuje do własnych możliwości transportowo magazynowych. Czy planujesz udział w imprezach ze swoimi skrzynkami?
 

jamra

Użytkownik
Reakcje
23 0 0
#68
planować planuje, na razie pojawiałem się aby w poznaniu i dawno temu w iławie ale wszystkie opcje rozpatrzę ;-)

a myślał już ktoś nad zielenią na połączeniach ?
 
Reakcje
554 7 0
#69
Patrząc na profile czołowe rozumiem, że ze względu na rowy, nasze skrzynki nie mają górnej powierzchni jako jednolita płaszczyzna sklejki?
W przypadku nasypu kolejowego problem nie istnieje...
Rozumiem, że do kupienia będą profile czołowe, a skrzynki we własnym zakresie?
Pomyślcie proszę jeszcze raz nad jakąś "dziurą" do przekładania kabli miedzy modułami.
Sądzę , że od razu byłoby dobrze "dogadać się" co do standardu farby np. asfalt Fallera.
Pozdrawiam!
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#70
@jamra musimy przyjąć konkretny nr trawy konkretnej firmy na przejściach i ustalić jaki pas od krawędzi obsiewamy ale dajcie na to jeszcze trochę czasu.

@Jędrek K drogi na świecie mają różne odcienie stąd podobnie jak w przypadku trawy możemy obgadać jakiś fragment na przejściach standardowego koloru, reszta według własnego uznania, profile już są, gotowe skrzynki za jakiś czas też już będą, Przy projektowaniu własnych proszę pamiętać o krawędziach, wierzchnia warstwa drogi powinna wystawać 1mm nad profil.

Panowie jeśli nie macie ciśnienia z budową skrzynek wstrzymajcie się jeszcze trochę, postaram się w najbliższych dniach zebrać trochę informacji technicznych odnośnie budowy skrzynek

Kolejne nowości

Dostępny jest już do kupienia profil PMM 550 - zapraszam do Stefana (Kotebi)
profil.jpg

oraz nowe elementy drogowe: pętla oraz flex 600mm
smm3.jpg smm4.jpg
 

jamra

Użytkownik
Reakcje
23 0 0
#71
Ja juz profile zamowilem. :)
I tak nie wierze ze cos z tego wyjdzie chociaz z druguej strony temat makiety modulowej nigdy nie byl tak daleko posuniety :)
Ciemny - pelen szacun dla Ciebie
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#74
Też mam zamówione pierwsze elementy drogi. Jak je otrzymam, będę robił pierwsze testy sterowania. Najpierw analogowo, później w DCC.
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#75
Rondo, skrzyżowanie, łuki "stałe" są w opracowaniu - rozgryzam projekt ułożenia drutu na skrzyżowaniach pod różne pojazdy w 3 kategoriach :
1. samochód osobowy i dostawczy,
2. samochód ciężarowy i autobus,
3 ciągnik siodłowy z naczepą i samochód ciężarowy z przyczepą

Jeszcze taka sugestia zalecam drut stalowy 1 mm nie taśmy magnetyczne bo od tego mogą szaleć czujniki w drodze zwłaszcza te co są w osi jezdni. Polecam też wymianę oryginalnego magnesu na neodymowy minimum 5x3x2 mm daje radę nawet przez tekturę 1 mm

jak @Marqus zauważył słusznie będzie złączka do podłączenia elementów systemu FCS. @jamra co do zieleni na połączeniach sądzę, że warto się pokusić o kopię normy PMM jest tam wskazany konkretny numer trawy co do farby chyba asfalt z Fallera będzie ok. @Jędrek K a czy w profilach kolejowych jest taka dziura - ale jak są chętni to nie widzę problemu. Skrzynki będą w wymiarze 800x546 i 900x546 jak kto woli. :D

Cieszę się, że udało mi się we Włocławku udało się popchnąć ten temat i coś drgnęło.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
554 7 0
#76
Nie wiem, czy w profilach kolejowych jest taka dziura, ale miedzy moimi skrzynkami czasem przeciągam różne kable i złączki, także przydaje się.:)
Ale nic na siłę, moje moduły mogą mieć "dziury" miedzy sobą , a brzegowe niekoniecznie. W razie czego wiertarka:D.
"Ciemny" - dziękuję, robisz kawał dobrej roboty!(y)
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#77
@Jędrek K - przewody bez problemu łączyć można pod skrzynkami, wszystko i tak stoi na nogach więc miejsca bardzo dużo mamy na to.

Co do podziękowań, duzo większe należą się Stefanowi (Kotebi) to on odwala całą "brudną" robotę ;-)
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#79
@jamra jestem otwarty na sugestie - jest to do zrobienia, choć uważam, że ciekawym rozwiązaniem byłoby zrobienie zjazdów na trasie - parking, stacja paliw itp. Rozwiązanie takie jak narysowałeś zajmie ponad metr skrzynki. Na razie nowy moduł - rondo wersja beta :D
ktb116.jpg
 

Podobne wątki