• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Salonki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#21
Pawle, po części masz rację. Po części sam pod sobą dołek kopiesz pisząc to, co napisałeś. Skąd wiesz, że nie moknę lub nie pocę się robiąc zdjęcia? Sam doceniłeś moje zdjęcia z Opola. Fajnie się siedzi i wbija szpilę to tu to tam, a "Reaktywacja" nie umie się zreaktywować....
Ja niewiele ostatnio robię modelarsko z powodu braku czasu (forum nie zabiera aż tyle) i nie tłumaczę się - uprzedzam Twoją ripostę. ;)
Co do publikowania zdjęć nie swoich - NIGDY nie podpisywałem się, nie podpisuję i nie będę podpisywał się pod cudzymi zdjęciami.
Jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem lub jego interpretacja jest nieobiektywna, nie mój problem. :)
Niełatwo upolować salonki. Ale jeśli mi się uda, na pewno tu wstawię autorskie zdjęcia takowej/takowych.
Pax między chrześcijany.... ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#22
Fajnie się siedzi i wbija szpilę to tu to tam, a "Reaktywacja" nie umie się zreaktywować...
Oczywiście ten wniosek wyciągnąłeś na podstawie braku postępów w relacji, błędny.

A gwoli siedzenia, właśnie wróciłem, zmarznięty upaprany i prawie zesrany ze szczęścia, ale o tym będzie opowieść.

Oczywiście że pokój między wszystkimi, ale to co się wyrabia na tym forum to już jakaś schiza, nie można niczego praktycznie napisać bo zaraz rusza akcja obrażonych, urażonych i dotkniętych, a nie zawsze się czepiam bezpodstawnie.

Od nowego roku postanowiłem pisać tylko w wątkach założonych przeze mnie, a rezta niech sobie lize pupę i dogadza w innych sposób.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#23
Ja tam się specjalnie nie obrażam :)
A skoro jestem w błędzie, to pokaż (może być na pw), jakie są postępy. Bo stacyjka zapowiada się ciekawie. Szkoda, żeby poszło do kosza.
Postanowienie masz dobre, obyś w nim wytrwał ;)

Admin mógłby posprzątać wątek, byłoby miło wrócić do meritum :)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#24
No to do meritum...
Wpadł mi w ręce Katalog wagonów pasażerskich - materiał handlowy dla chętnych do wynajęcia wagonów od PKP. ogo w tym czasie obowiązujące to trumienka ale roku wydania nie zauważyłem. W tym materiale opisy "handlowe" kilku salonek. Na początek coś takiego jak w załączniku.
 

Załączniki

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#25
Posiadam ten katalog, ani jeden z wagonów w nim sprezentowanych nie miało jeszcze "trumienki". Większość z nich jednak to już złom, niestety.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#27
Tak, lata 90-te to czas, gdy "trumienka" już istniała, ale głównie na dokumentach, materiałach reklamowych itp. Na samym taborze pojawiła się wraz z utworzeniem grupy PKP w 2001 roku.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#31
Tak, lata 90-te to czas, gdy "trumienka" już istniała, ale głównie na dokumentach, materiałach reklamowych itp. Na samym taborze pojawiła się wraz z utworzeniem grupy PKP w 2001 roku.
Niestety, nie do końca tak było...
Otóż "trumienka", w stosowanej później formie, pojawiła się na wagonach osobowych PKP po raz pierwszy, w końcu maja 1996 roku, wraz z wprowadzeniem do eksploatacji pierwszych wagonów Z-1A produkcji ABB.