• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Salon Modelarstwa HOBBY, 27-28.10.2007, Poznań

NataliaF

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Serdecznie zapraszamy na Salon Modelarstwa HOBBY, który odbędzie się w tym roku już po raz czwarty na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 27-28.10.2007.

Z roku na rok zainteresowanie wśród uczestników systematycznie rośnie. Coraz większa liczba firm przedstawia swoją ofertę, również modelarnie i indywidualni modelarze prezentują swoje prace.

Cieszymy się również coraz liczniejszą publicznością. Dynamiczny rozwój salonu sprawia, że będzie to wyjątkowe miejsce, gdzie będziecie mogli spotkać zarówno kolegów - doświadczonych modelarzy, jak i osoby dopiero poszukujące sposobu na spędzenie wolnego czasu.

W HOBBY 2006 wzięło udział prawie 100 uczestników!

Termin zgłoszeń udziału w HOBBY 2007 przypada na 11 września br.
Zachęcamy prezentacji swoich modeli i do udziału w pokazach modeli latających i pływających.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole Projektowym Salonu Modelarstwa HOBBY: tel. 061/8692341, 061/8692092, e-mail: hobby@mtp.pl. Wiele informacji, formularze zgłoszeniowe oraz zdjęcia z poprzednich edycji znajduje się na naszej stronie internetowej: www.hobby.mtp.pl .

Do zobaczenia w Poznaniu!

Barbara Vogt
Manager Hobby

Natalia Filipiak
Koordynator HOBBY
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#2
Ja tam będę jak nie z delegacją KMK Poznań to sam. Niestety ja będę mógł podłączyć się do makiet modułowych dopiero za rok dwa ale mimowszystko będzie dobrze ;D
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Brawo - Poznań dba o swoich klientów. A gdyby tak obniżyć cenę za 1m stoiska o 50% to i wystawców by przybyło (może nawet o 20 %). Może warto ?
Pozdrowienia.
 
OP
OP
N

NataliaF

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Salon Modelarstwa HOBBY odbywać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14, w odległości ok. 10 minutowego spaceru od dworca PKS.

Zapraszam i pozdrawiam.
 
OP
OP
N

NataliaF

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Salon Modelarstwa HOBBY już za trzy tygodnie!

HOBBY Salon Modelarstwa

W wielkim świecie małych modeli
Modele kolejowe, lotnicze, morskie i samochodowe, a także makiety, figurki oraz akcesoria i narzędzia modelarskie – wszystko co może zainteresować miłośników modelarstwa będzie można zobaczyć w ostatni weekend października (w dniach 27-28.10) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Salonu Modelarstwa HOBBY. To już czwarta edycja tej popularnej imprezy.

Można zobaczyć, można kupić …
Swoją ofertę przedstawią producenci, firmy handlowe oraz specjalistyczne wydawnictwa. W tym roku w Poznaniu obecnych będzie ponad 30 firm modelarskich – są wśród nich zarówno polscy producenci i dystrybutorzy, jak i goście zagraniczni. Na miejscu będzie można kupić wiele interesujących nowości i skorzystać z targowych promocji cenowych. Modele, materiały i akcesoria modelarskie znanych marek będzie można nie tylko zobaczyć, ale także wypróbować – wiele firm przygotowało bowiem specjalne pokazy. Z pewnością będą one nie lada gratką dla zwiedzających, wśród których najliczniejszą grupę stanowią hobbyści-modelarze.

… można się pochwalić
Pasjonaci modelarstwa w ramach salonu HOBBY mają także szerokie możliwości prezentacji. Zarówno dla klubów i modelarni, jak i dla indywidualnych modelarzy oraz kolekcjonerów – będzie ich w tym roku ponad 50 – salon jest doskonałą sposobnością pochwalenia się ciekawymi eksponatami i niezwykłymi kolekcjami.


Atrakcji nie zabraknie
Salon Modelarstwa HOBBY to nie tylko statyczne ekspozycje na stoiskach, ale przede wszystkim pokazy, podczas których prezentowane jest całe piękno i finezja modeli.
I właśnie pokazy gromadzą najliczniejszą publiczność i stwarzają niepowtarzalny klimat szczególnego wydarzenia.
Atmosferę budują także emocje sportowe, jakie towarzyszą wyścigom samochodów sterowanych radiem. A publiczność zawsze aktywnie włącza się do zabawy – chętni mogą pokierować zdalnie sterowanymi pojazdami i poczuć emocje toru wyścigowego.
Prezentowane na targach modele kolejowe i makiety często w fantastyczny sposób odwzorowują rzeczywiste miejsca w Polsce. Modele lotnicze i żaglowce wykonane według historycznych planów zachwycają precyzją detali.

Najważniejsze atrakcje przygotowane w tym roku dla publiczności to:
• zawody i konkursy z nagrodami w sterowaniu samochodami elektrycznymi,
• pokazy samochodów spalinowych sterowanych radiem,
• pokazy modeli latających i pływających,
• prezentacje połączonych makiet kolejowych w kilku skalach,
• łączka LGB – miejsce, gdzie dzieci mogą pobawić się kolejką,
• nauka wykonywania prostych modeli i latawców pod fachowym okiem instruktora.

Jak co roku podczas HOBBY rozegrane zostaną prestiżowe zawody modelarskie:
• Eliminacje do Halowych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów Sterowanych Radiem,
• Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych.

Świetna propozycja na weekend
Poznańska impreza zdobyła już sporą popularność środowiska modelarzy i corocznie odwiedza ją kilka tysięcy osób. Są to zarówno doświadczeni modelarze z całego kraju, przedstawiciele klubów i modelarni, jak i ci, którzy przygodę z modelarstwem dopiero zaczynają. Salon jest także świetną propozycją dla całych rodzin chcących miło spędzić jeden z weekendowych dni. Dodatkowym magnesem jest fakt, że w sobotę
27 października na terenach MTP równolegle będą jeszcze trwały targi turystyczne TOUR SALON.

Więcej informacji na: www.hobby.mtp.pl
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#10
Poniewaz równocześnie z salonem modelarskim Hobby będzie możliwość przejazdu parowozem wokół Poznania. Pytam się gdzie będzie można kupić bilet bo na dworcu powiedzieli mi, że w zeszłym roku były u konduktora jakieś specjalne bilety a w tym roku to jeszcze nie wiedzą. Ktoś może już wie jak to będzie??
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#11
Spytaj sie w informacji na dworcu PKP o ten pociag, najlepiej 2-3 dni przed tą impreza.
Może już coś wtedy bedą wiedzieć.
PS W zeszłym roku też odwiedziłem Salon Modelarstwa ale o żadnym pociągu nikt nic nie mówił, dziwne.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#12
W dniach 26 i 27 października br. odbędą się przejazdy pociągu \"retro\" organizowanego przez spółkę PKP CARGO S.A. na trasie Poznań Gł. - Poznań Franowo - Kiekrz - Poznań Gł. Odjazd z Poznańskiego Dworca Głównego o godzinie 11:00, powrót 13:08.

Takiego maila otrzymałem z stony www.parowozy.com.pl
 
A

Anonymous

Gość
#13
EU 07,
ET 41,
Oelki 49,
nowy ryflak,
Honker Scorpion,
Żuk A03 i inne tolomodele też będą.

Wypatrujcie TOLOLOKO ! ;)

Ja z moją ekipą mamy właśnie przeprowadzkę i remont, ale tolo-team reprezentuje nas także w Poznaniu.

Pozdrawiam.
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#16
Podsumuje pierwszy dzień targów:

Stałem ciągle na stoisku świata kolei więc wiele nie wiem ale:

N-orma wypada świetnie. Organizacja ruchu mi się podoba :D
Tolo brakuje tylko skończenia tej węglarki metalowej bo samo pudło to trochę mało.
KMK Poznań (Międzychód) mimo przerwy ze względy na przegrzanie się pewnych elementów to lepiej jak rok temu.

Zapamiętałem tylko tyle więcej napiszę jutro.
 
Reakcje
0 0 0
#17
Cóż Panie Anatolu przynzaję, że pańskie modele w rzeczywistości wyglądają lepiej niż na zdjęciu ;)
A co do moich odczuć z targów, to żałuję, że H0 nie dopisała i modularze, nie podłączyli się w jedną zgraną całość, a zamiast tego każdy sobie rzepkę skrobie. :neutral:
Bardzo pozytywnie za to odebrałem Międzychód, który to odwiedzałem chyba najczęściej podczas pobytu. :D
Mistrz LL pokazywał jak waloryzować tabor, a jego szanowna małżonka robiła drzewka. Szkoda, że pan LL nie przyjechał ze swoją stacją bo chętnie bym Lewin Leski zobaczył kiedyś na żywo.
Co do eNki to szkoda, że "hazerowcy" nie potrafią tak jak eNkowcy się zgodzić i połaczyć na targach swoje makiety. Niestety, przy eNce długo nie postałem, bo ciągneło mnie do Międzychodu. Ale podobała mi się jedna z ich lokomotyw (nie znam nazwy :oops: ale chyba mam na zdjęciu) :D
No trzeba kończyć swoje wywody bo jednak podróż pociągiem męczy.
Jutro postaram się zamieścić kilka zdjęć.
 
Reakcje
0 0 0
#18
No szkoda, że mało makiet H0
Wciąż jestem pełen podziwu do normowców za ich zorganizownie
pare rzeczy się nauczyłem, tym bardziej że siedze też w modelach RC :D

Piotrze, chodzisz może na spottkania szczecinskie? :cool:
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#20
No to już w domku, za chwilkę przejże zdjęcia, ale już tak na gorąco i ja podzielę się swoimi wrażeniami.

1. Salon Hobby rośnie - więcej stoisk, stoiska ciekawsze, ale i więcej ludzi, niestety te dwie hale to chyba już za mało. O 10.00 zaraz po otwarciu jeszcze w miarę można było się poruszać, po 12.00 trzeba było się przeciskać szczególnie na tej sali, na której nie było wyścigów autek.

2. Niestety jak zauważył kolega Piłsudczyk wcześniej, widać że H0 to już nie jedna drużyna, mimo że było wiele stoisk z taborem i kawałkami makiet (dosłownie kawałkami), bardzo brakowało mi połączonych modułów, chociażby tak jak przed rokiem. Faktycznie w tej skali Miedzychód robił zasłużenie teraz najlepsze wrażenie.

3. Osobiście na mnie największe wrażenie zrobiła miniatura silnika odrzutowego, który służy do napędzenia modelu samolotu, silnik był wielokrotnie uruchamiany przez jego autora, po prezentacji jasne było dla mnie dlaczego był tak solidnie przymocowany do stołu prezentacyjnego. Dla mnie EXTRA. Gratulacje dla autora.

4. Duży plus dla PKP Przewozy regionalne, podoba mi się pomysł że na bilecie w jedną stronę mogłem również wrócić do domu.

5. Kolego Precyzyjny w konkursie wydaje mi się wystawiony był jeden duży Ty - wykonany ładnie i czysto, lecz mam wrażenie że jednak Twój model jest dużo bardziej bogaty w detale, wiecej waloryzowany. Według mnie śmiało możesz swój model szykować na przyszły rok.

6. Przywiozłem sobie nowość GPM-u, model Tkt48 całkowicie cięty laserem na kolorowych tekturach. Pierwsze wrażenie - super. Do kompletu były również 3 wagony gospodarcze przygotowane tą samą techniką - te zostawiłem sobie na nastepny raz, na przygotowanej dioramce pokazowej modele te prezentowały się wyśmienicie.
 

Podobne wątki