• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Salon Hobby 2015 - organizacja imprezy.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

jedrzej

Użytkownik
Reakcje
10 0 0
#61
Z moich obserwacji wynika ,że młodych ludzi ,jak przychodzą do mnie oglądać makietę interesuje ruch na makiecie. Bez znaczenia jest czy wagony z V epoki ciągnie lokomotywa parowa , czy do Traxxa podpięte są wagony z II epoki. Młodzież w tej chwili to wzrokowcy ,wychowani na komputerach, telewizji, smartfonach i tabletach. Pod takim kątem musimy szukać rozwiązań.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.605 25 0
#62
Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić, że ludzi przyciąga ruch na makiecie (modułach) i możliwość samodzielnego sterowania poszczególnymi składami. Potwierdziło się to na naszych imprezach.
Każdą imprezę, na której ja się wystawiam traktuję jako promocję modelarstwa. Do dyspozycji zwiedzających udostępniam kilka składów, dając możliwość młodemu adeptowi modelarstwa dokonania wyboru czym będzie sterował. Czas jest oczywiście ograniczony (ze względu na liczbę chętnych).
Zeszłoroczne MTP jak dla mnie (z pozycji widza) były generalnie słabe i faktycznie na modułach H0 wiało nudą.
Czytając niektóre wypowiedzi w tym temacie zastanawiam się po co to organizować? Jak ktoś chce sobie pojeździć "stricte" zgodnie ze wszystkimi zasadami, jak w "prawdziwej kolei" to czy koniecznie musi pojawiać się na MTP? Jak dla mnie nie koniecznie, bo zawsze może sobie wynająć salę sportową lub domówić się z jakąś instytucją, która mu taką salę udostępni i tam organizować zamknięte imprezy. Tu chodzi o kompromis, żeby każda ze stron była zadowolona.

Nasz klub, dzięki uprzejmości Uniwersytetu Szczecińskiego ma obecnie udostępnioną salę, w której mamy rozłożone moduły i organizujemy imprezy wewnętrzne (dla członków naszego klubu), gdzie jeździmy według określonego schematu (lub bez niego). I wszyscy są zadowoleni. Rozgraniczyliśmy imprezy wewnętrzne od zewnętrznych i jak na razie to się sprawdza bardzo dobrze.
 

hobbysta43

Znany użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
7 0 0
#63
Miło słyszeć i czytać jak użytkownicy forum mają podobne zdanie i odczucia jak ja. Spotkania wewnętrzne to jedno a spotkania z publicznością to drugie.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#64
Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest tort! Uproszczona wersja modułów. Tort musi mieć oczywiste zasady prowadzenia ruchu kolejowego, do minimum ograniczoną sygnalizację (intuicyjną) i sterowniki. Na Hobby zaś przygotowywane są eksponaty (nie piszę tu o swoich gniotach). Wydaje mi się, że tu tkwi źródło naszej niezgody. MTP w odczuciu modularzy to prezentacja modelarstwa, trudu i znoju, dbałości o szczegóły, rozbudowania wyobraźni. Pewnie jest to propozycja dla dojrzałych osób, które już trochę "łyknęły bakcyla". Inna strona modelarstwa to zainteresowanie młodych pociągami - wtedy wygrywa tort i jak ktoś słusznie napisał tą drogą można pozyskać "Narybek". Mam nadzieję, że ci wszyscy Koledzy - Miłośnicy Kolei, którzy piszą, że na Hobby wiało nudą czują szpileczkę, którą im wbijam :);). Nie znaleźliście nic ciekawego? Nie zaciekawiła Was trawa obejmująca trasy pędniowe? Stara hala rewizji lokomotyw? Zwaloryzowane kontenery w Pile? Port morski i wczasy wagonowe? Roszków? Pawłowo? Głuszyca? Inne? Panowie - wstyyyd! ;) Pewnie takie moduły powinny być wystawione nie na "Hobby" tylko "Targi Sztuka"... ALe poczekajcie - czekam na odpowiedź abym mógł coś zaproponować i wtedy poczekam na Waszą opinię.:)
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
#65
Nie znaleźliście nic ciekawego? Nie zaciekawiła Was trawa obejmująca trasy pędniowe? Stara hala rewizji lokomotyw? Zwaloryzowane kontenery w Pile? Port morski i wczasy wagonowe? Roszków? Pawłowo? Głuszyca? Inne? Panowie - wstyyyd! ;) Pewnie takie moduły powinny być wystawione nie na "Hobby" tylko "Targi Sztuka"... ALe poczekajcie - czekam na odpowiedź abym mógł coś zaproponować i wtedy poczekam na Waszą opinię.:)
My znaleźliśmy to, ale czy innych to zainteresowało i to docenili? Niekoniecznie. Oni nawet nie wiem czy wiedzieli gdzie tego szukać-tych właśnie smaczków i różnych detali które tworzą tą atmosferę ma modułach/makietach/dioramach.
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
985 23 0
#67
WITKOIM, to raczej należałoby pokazać w absurdach na alledrogo ;) tym bardziej, że sprzedający napisał "Zestaw został przeze mnie wyceniony pod kątem szybkiej sprzedaży a nie zarobku na nim. myślę, że pojedynczo kosztowałby pewnie trzy razy więcej!" :D

A w temacie, wydaje mi się, że trudno raczej dogodzić zachciankom i oczekiwaniom wszystkich zwiedzających i oglądających :) czasy są takie, że wiele osób oczekuje podania na tacy gotowych wzorów i przykładów...a tu raczej chodzi o to, by zainspirować ;)
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#68
krakowiak - nie chodzi mi o to co w opisie i cena też nie, bo tego nie miałem na myśli. Napisałem to co Michał pisze, że młodzież, która ma załapać bakcyla kolejowego musi obejrzeć wpierw "torcika" co po nim jeżdżą w "kółko" ze cztery składy albo dwa chociażby i dzieje się non stop coś, a potem mają próbować budować swoje torciki i kupować kolejki, a gdy już dorosną mają budować moduły i jeździź na zloty :)
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
#69
Napisałem to co Michał pisze, że młodzież, która ma załapać bakcyla kolejowego musi obejrzeć wpierw "torcika" co po nim jeżdżą w "kółko" ze cztery składy albo dwa chociażby i dzieje się non stop coś, a potem mają próbować budować swoje torciki i kupować kolejki, a gdy już dorosną mają budować moduły i jeździź na zloty :)
Tak z grubsza to właśnie o to mi chodzi:)
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#70
Cóż Panowie, zapewne z tym załapywaniem bakcyla macie rację, ale dopóki nie znajdzie się inwestor, który wyłoży środki na taki, fajny dla publiczności tort, to niestety jesteśmy skazani na te nudne moduły, lub jako alternatywę brak prezentacji modeli kolejowych na Hobby.
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#71
czyli co pokazywanie modułów oraz nowych i spatynowanych modeli to nie promowanie modelarstwa ? przecież jazda w kółko to najnudniejsze co może być gdyby te dzieci mogły jeździć po tych tortach tak długo jak tylko im się podoba to wątpię żeby wytrzymały 1 godzinę bo by się znudziły i raczej bakcyla tak by nie złapały (oczywiście należą się brawa wszystkim którzy zapewniają zabawę dzieciom użyczając swojego taboru )
jak dla mnie to jest piękne kiedy ludzie z całej polski zjeżdżają się w jedno miejsce i na jednej wielkiej wspólnej makiecie razem się bawią jak dla mnie to świetny sposób promowania tego hobby pokazuje że nie trzeba bawic się samemu swoim torcikiem w domu tylko można poczuć się jak prawdziwy maszynista czy obsługując stację jak nastawniczy dyżurny ruchu itd
osobiście nie miał bym nic przeciwko jak by udało się zwiększyć ruch na szlaku bo sprawia mi dużą frajdę kiedy obsługuję stację i jedzie do mnie tak dużo pociągów że brakuje mi torów na które mogę je wpuścić wtedy jest dużo pozytywnych emocji :D
a jako maszynista mogę jeździć cały dzień bo wiem że jak wrócę do domu to znowu jak co niedziele będę jeździł w kółko na klubowej makiecie a myślami będę na szlaku makiety modułowej na której do przejechania mam 200m albo i więcej a nie 20m
myślę też że chyba trudno jest zainteresować ludzi tym hobby bo ono jest po prostu drogie jak ludzie słyszą ile to wszystko kosztuję to rezygnują z tej zabawy
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#72
a jako maszynista mogę jeździć cały dzień bo wiem że jak wrócę do domu to znowu jak co niedziele będę jeździł w kółko na klubowej makiecie a myślami będę na szlaku makiety modułowej na której do przejechania mam 200m albo i więcej a nie 20m
A jakbyś miał tort 900m? :cool:
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#74
tort 900m ale bym go chętnie ugryzł :p a tak na poważnie to jeśli ruch odbywał by się jak na prawdziwej kolei to jestem zachwycony kurde teraz to już na pewno nie zasnę mam nadziej że jak już będzie skończony to będę mógł się po nim przejechać ;)
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#75
A jakbyś miał tort 900m? :cool:
Tort ma to do siebie że ładnie wygląda ale ciężko po nim jeździć według naszych zasad. Weźmy chociażby taki Miniatur Wunderland. Nie da się tam poprowadzić pociągu tak jak na makiecie modułowej. Na torcie 900 m musi jeździć mnóstwo pociągów żeby to wyglądało atrakcyjnie dla zwiedzających - a więc wszystko musi być sterowane automatycznie. I to jest już zupełnie inny rodzaj zabawy...
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#76
Tort ma to do siebie że ładnie wygląda ale ciężko po nim jeździć według naszych zasad. Weźmy chociażby taki Miniatur Wunderland. Nie da się tam poprowadzić pociągu tak jak na makiecie modułowej. Na torcie 900 m musi jeździć mnóstwo pociągów żeby to wyglądało atrakcyjnie dla zwiedzających - a więc wszystko musi być sterowane automatycznie. I to jest już zupełnie inny rodzaj zabawy...
Zależy jaki tort... Da się zrobić taki gdzie nie musi być automatycznie... tylko musisz mieć osoby odpowiedzialne za stacje oraz wielu maszynistów.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#77
Zależy jaki tort... Da się zrobić taki gdzie nie musi być automatycznie... tylko musisz mieć osoby odpowiedzialne za stacje oraz wielu maszynistów.
No ale na modułach też są i zawiadowcy stacji i maszyniści , nic samo nie jedzie .
Rozkład jest do bani i tyle co oglądać jeśli między pociągami jest 20 minut pustki , świerszczy można posłuchać przy torach :eek:
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki