• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Salon Hobby 2015 - organizacja imprezy.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#1
Pomyślałem, że może dobrze by było rozpocząć wątek na temat dużej imprezy jaką jest Salon Hobby w Poznaniu.
Mam nadzieję, iż pojawi się tu wiele wartościowych pomysłów jak zorganizować ciekawą, atrakcyjną i przyjemną imprezę.
Do udziału w dyskusji, planowaniu i realizacji przedsięwzięcia zapraszam zwłaszcza wszystkich forumowych kolegów z głowami pełnymi pomysłów - nie marnujmy ich.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#2
Być może dobrym pomysłem było by stworzenie specjalnych identyfikatorów dla forumowiczów, wiadomo by było kto jest kto, a poza tym posiadacz takiego identyfikatora mógłby liczyć na trochę więcej swobody i wstęp do miejsc niekoniecznie dostępnych dla zwiedzających.
Myślę ze nawet gdyby były one odpłatne, nawet za niewielka sumę to byliby chętni ( jeżeli ktoś jedzie kilkaset kilometrów to moim zdaniem wydatek kilku zł nie ma znaczenia a i pamiątka jakaś jest ;))
Pomogło by to także uniknąć niepotrzebnych nieporozumień ( myślę że wszyscy wiemy o co chodzi :))

Pozdrawiam ludzi z pasją
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#3
Idąc dalej takie identyfikatory niekoniecznie musiały być jednorazowe (tylko impreza HOBBY), ale mogły by być używane na wszelkich innych imprezach oczywiście pod warunkiem akceptacji organizatorów.
W różnych nazwijmy to grupach byłem ( klany, zloty motocyklowe itp.) i zawsze coś było co charakteryzowało daną grupę a identyfikatory to najprostszy sposób.

Pozdrawiam ludzi z pasją
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#4
A tak gwoli ścisłości, to kto ją organizuje, Wasza Kompania czy beton z PZMK.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#7
hahaha
Nie musi to być aż takie skomplikowane jakby się mogło wydawać:
Po pierwsze przydało by się jakieś logo do tego forum.
Po drugie potrzebny by był ktoś kto stworzy projekt identyfikatora ( najlepiej grafik, choć niekoniecznie nie jest to zbyt skomplikowane i można go stworzyć razem poprzez forum)
Najlepiej gdyby na nim znajdowało się:
Logo lub nazwa forum ( najlepiej jedno i drugie )
Nick użytkownika
Imię i Nazwisko ( opcjonalnie na prośbę właściciela:))
Przynależność do grupy ( opcjonalnie np BGM, KKMK itp )
Logo takowej grupy jeśli posiada ( opcjonalnie, jeżeli posiada, jak nie to pewnie zadbają by się takowe znalazło)
Ewentualnie można uhonorować status np donator itp itd ( choć do końca nie wiem czy to dobry pomysł)
Co do dystrybucji ( wydawało by się najtrudniejsze:() napisze wieczorem bo opcje są dwie i zaskoczy was jakie to może być proste
chwilowo idę na imprezę rodzinna wiec do wieczora
 

arekBR

Użytkownik
Reakcje
59 11 0
#8
Szkoda tracić czas i energię na coś co już przestało być
atrakcyjne dla producentów i makieciarzy.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#10
Wydaje mi się ze Sello tym wątkiem chciał wyciągnąć rękę do pewnych osób i dobrze się stało ze pewne wpisy które miałem okazje widzieć przeglądając forum w telefonie zostały usunięte.
Wracając do identyfikatorów opcje jak wspomniałem są dwie
Pierwsza bardziej skomplikowana: a mianowicie koszt 100 cardholderów ( plastikowe koperty na identyfikator) to 80-90 zł czyli 90gr na osobę, koszt smyczy z nadrukiem firmowym to jakieś 3-4 zł sztuka, razem daje niecałe 5 zł. Jako że utrzymanie forum tez kosztuje zarząd forum bądź organizator dodając powiedzmy 3 zł mógłby trochę na tym zarobić . Co do dystrybucji wysyłka poleconym raz że kosztuje 5,5 zł to byłaby trochę trudnym wyzwaniem logistycznym, ale każdy z was bierze udział w jakiś imprezach bądź giełdach i tam takowe mogłyby być odbierane. Wpłaty mogły by być uiszczane do kasy forum bądź organizatora. Tą droga można by rozprowadzać inne rzeczy np. koszuli kubki itp. Należałoby stworzyć listę w exelu z nazwa użytkownika, hasłem podanym przez niego uprawniającym do odbioru identyfikatora oraz info o uiszczonej opłacie.
Przykład: nijaki kolega KSK 1982 udaje się na imprezę do Pobiedzisk, dowiedział się wcześniej iż może odebrać identyfikator u innego kolegi z HEZARO który ma listę przekazaną z forum odnośnie identyfikatorów, Ten sprawdza czy takowy się znajduje no owej liście, weryfikuje hasło i daje w=identyfikator właścicielowi. Ten wyróżnia się z tłumu gapiów może wejść za barierki pogadać z chłopakami itp. Itd.

Opcja druga mniej skomplikowanej i za 0 zł łatwiej się nie da: W forum powstaje dodatkowy kanał o nazwie Identyfikator chroniony hasłem, dostęp do hasła posiada kilka osób z forum które byliby odpowiedzialni za weryfikacje chętnych do posiadania identyfikatora ( jako ze jestem tutaj świeży nie mnie o kryteriach decydować). Po udanej weryfikacji chętny dostawał by hasło do kanału tam zaś byłby do pobrania gotowy plik z wzorem identyfikatora . Po uzupełnieniu wzoru pozostaje już tylko wydrukować ( chyba każdy ma dostęp do kolorowej drukarki) kupić w pobliskim sklepie za jakieś 2 zł cardholder i umieścić na swojej smyczy ( pewnie jakaś posiada, jeżeli nie pozostaje zakup bądź kupno cardholdera na agrafkę - mniej praktyczne)

Jako że pisze to po imprezie i jestem trochę niedysponowany mam nadzieje ze przekaz jest jasny ;). Poza tym dobrze by było zrobić analize rynku i dowiedzieć się ilu by było chętnych, bo dla 3 osób popierających mój wcześniejszy wpis będzie ciężko wdrożyć pomysł w życie. Dobrze aby się jeszcze ktoś z zarządu forum wypowiedział w tym temacie bo dotyczy to ich własności.
Jest to tylko mój luźny pomysł wiec proszę o komentowanie bądź sugestie
 
Ostatnio edytowane:

arekBR

Użytkownik
Reakcje
59 11 0
#11
Może inaczej. Po co zaprzęgać do tego całe forum. W poznaniu praktycznie wystawia się tylko Klub H0 Poznań. Więc łatwiej przygotować moim ziomkom, jakieś identyfikatory czy tajne hasła dla beniaminków i grup wzajemnej adoracji niż tworzyć dodatkowe kanały dla wybrańców. Chętni powinni się zgłosić do oddelegowanej przez klub osoby kontaktowej, która na PW przyjmie zgłoszenia,
ustali hasła i znaki rozpoznawcze.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#12
Taki schemat mógłby być powielany na innych imprezach, pytanie tylko czy nie lepiej zrobić jednego wzoru identyfikatora i za każdym razem byłoby mniej roboty.
Co do podziału na beniaminków i grupy wzajemnej adoracji raczej bym go nie stosował bo może się okazać że chętnych nie będzie a i sam taki podział właśnie takowe grupy tworzy( poza tym może się okazać że gdy seniorzy się wykruszą to i dziedzina modelarstwa umrze i nad tym polecałbym się wszystkim zastanowić)
Co do zaprzęgania całego forum jest to najprostszy i najszerszy sposób informacji oraz najłatwiejsza możliwość oceny ilu by było zainteresowanych.
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#13
Najlepszy sposób identyfikacji użytkowników forum na imprezach w 2011 roku wymyślił kolega @bstok70

Poniżej zdjęcie z Hobby 2011, które było chyba jego pierwszą imprezą. Taką koszulkę może zrobić sobie każdy w własnym zakresie...

 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#14
Najlepszy sposób identyfikacji użytkowników forum na imprezach w 2011 roku wymyślił kolega @bstok70
Taką koszulkę może zrobić sobie każdy w własnym zakresie...
Pomysł ciekawy ale nie do końca dobry z tego względu, że może być jakaś podszywka za danego forumowicza, oczywiście jeśli jakaś osoba z zewnątrz dojdzie do tego, skąd jest to zdjęcie i nick. A pomysł z identyfikatorami jest (przynajmniej dla mnie) w porządku.
 
Ostatnio edytowane:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#15
Proszę moderatora o przesunięcie postów dot identyfikatorów do osobnego wątku. To wątek o imprezie Hobby.
Pzdr, Piotr
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#16
Najlepszy sposób identyfikacji użytkowników forum na imprezach w 2011 roku wymyślił kolega @bstok70

Poniżej zdjęcie z Hobby 2011, które było chyba jego pierwszą imprezą. Taką koszulkę może zrobić sobie każdy w własnym zakresie...
No i prościej się nie da, przydałby się jeszcze tylko jeden wzór aby to ujednolicić, koszt takiej koszulki to około 15-30 zł wiec tez niedużo.
Ale

Pomysł ciekawy ale nie do końca dobry z tego względu, że może być jakaś podszywka za danego forumowicza, oczywiście jeśli jakaś osoba z zewnątrz dojdzie do tego, skąd jest to zdjęcie i nick. A pomysł z identyfikatorami jest (przynajmniej dla mnie) w porządku.
I z tym się niestety zgadzam ludzie są różni stąd propozycja wryfikacji
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#17
Pomyślałem, że może dobrze by było rozpocząć wątek na temat dużej imprezy jaką jest Salon Hobby w Poznaniu.
Mam nadzieję, iż pojawi się tu wiele wartościowych pomysłów jak zorganizować ciekawą, atrakcyjną i przyjemną imprezę.
W "plątki" trzeba iść! W "plątki"! Dużo teraz jeździ elektrowozów. Może dacie się namówić na moje skrzynki "pod drutem" pasujące do Darkowych?
Ale już na serio.
Wydaje mi się, że wiem o co pyta Przemo. Mnóstwo było uwag na temat poprzedniej i wcześniejszych edycji salonu. Jak zrobić aby zainteresować publiczność i zarazem się bawić? Z mojego egoistycznego punktu widzenia duża makieta z ruchem wielu pociągów według rozkładu jazdy jest podstawą. Już to kiedyś pisałem - to są dzieła sztuki połączone w jedną całość - warto aby ktoś z odwiedzających mógł to podziwiać i zarazić się pasją. Natomiast rozumiem, że nie wszyscy odwiedzający docenią to podczas biegu do części Targów poświęconej grom komputerowym. Dlatego zgłaszam chęć podjęcia się próby opowiadania o tym, co dzieje się na makiecie, choćby i z mikrofonem, choćby i kosztem mojej pracy jako maszynisty (to poświęcenie nie byłoby do zniesienia gdyby nie piątek - czyli dzień bez publiczności ;)).
Także: A) Zgłaszam się
B) W razie uznania, że to ma sens i uzyskania zgody Gospodarzy, czekam na opinie i podpowiedzi - czy mam popuszczać wodze wyobraźni, czy skoncentrować się na opisywaniu modeli.

PS Ta koszulka wspomniana przez Łukasza, miała dodatkowe elementy weryfikujące - całkiem widoczne ale...... specyficzne. :gwizd: I nie chodzi tu o mojego ulubionego kosmitę.
 

gemol

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 13 0
#18
Obawiam się, że w praktyce ten fajny pomysł może nie wypalić. Przy makiecie tej wielkości, jak w ubiegłym roku, ciężko będzie nagłośnić całość i opowiadać o tym, co dzieje się 40 metrów dalej. Raczej powinno być kilka osób opowiadających i kilka niezależnych nagłośnień nie zakrzykujących się wzajemnie.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#19
Chyba nie. Analizując doświadczenia z Hobby, widać, że nie wszyscy odwiedzający chcą słuchać tego, co się opowiada. Ja to bym widział tak: Wajdelota opiewa piękno kolei i/lub modelu makiety i/lub taboru po kolei w różnych miejscach. Raz będąc maszynistą, innym razem manewrowym, jeszcze innym razem ustawiaczem itp. Aby przybliżyć się do profesjonalizmu trzeba by zebrać maksimum informacji od twórców na temat tego co i jak zrobili. Obecność wielu piewców wydaje się wręcz przeciwwskazana!
 

jedrzej

Użytkownik
Reakcje
10 0 0
#20
Parę lat temu przyszedłem na Hobby z tablicą Forum. I muszę powiedzieć ,że zachęciła paru błąkających się forumowiczów do podejścia i zapoznania się ze sobą i pogadania. Było miło.
Może taki mały kącik Forum zorganizować ze stolikiem i paroma krzesełkami.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki