• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Usługi Sadzarka trawy elektrostatycznej z regulacją mocy

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#1
Wykonuję sadzarki w/g własnego projektu, który powstał po konsultacjach z kolegą @Heniek_Star.
Prototyp urządzania Wojciech testował ponad rok i stwierdził, że lepszej sadzaki Mu nie trzeba :)
Wykonuję tylko sam "napęd" czyli sadzarkę z dedykowanym zasilaczem, nie dostarczam sitek z przewodami.
Na wyświetlaczu typu " sierżant " jest wyświetlana moc sadzarki.
Tych " sierżantów " mam jakieś 20 szt. - następne egzemplarze, jeśli powstaną, będą na zwykłych ledach.
Koszt 200 zł obejmuje sadzarkę z dedykowanym zasilaczem.
Wysyłka - paczkomat Inpost, koszt 18 zł.
Wyjście na sitko i " masę " - standardowe gniazdo bananowe 4mm.
Do projektu przyczynił się również @Inkson - dzięki za logo :)

Tak na marginesie - gdyby nie wiosenny lockdown, to pewnie projekt by nie powstał :(

Wszelkie pytania/zamówienia proszę na PW.


Sadzarka_1.jpg






Sadzarka_2.jpg








Sadzarka_3.jpg



I na koniec taka informacja :)


Polecam ten produkt
Heniek_Star




Heniek STAR.jpg


 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#4
Można prosić trochę więcej informacji technicznych? Zasilanie, regulacja mocy itd. Czas realizacji, płatność i wysyłka.
 
OP
OP
Grzes

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#6
Można prosić trochę więcej informacji technicznych? Zasilanie, regulacja mocy itd. Czas realizacji, płatność i wysyłka.
Do czego służy to pokrętło?, do regulacji napięcia Volt?
Na jakim napięciu działa sadzarka 12V? z zasilacza.
Wszelkie pytania proszę kierować na PW
Sadzarka działa na zasilaczu 15V ze względu na wyświetlacz.
Pokrętło służy do regulacji napięcia na wyjściu sadzarki.
 
OP
OP
Grzes

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#8
Trochę sadzarek rozeszło się w różne zakątki Polski :)

Ze względu na wiele zapytań w sprawie sitek - oferta obejmuje tylko sadzarkę z dedykowanym zasilaczem.

Test trawy 12 mm wykonany przez kolegę @SebastianT

FOTB787.JPG
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#10
Chodzi o zwykle sitko kuchenne, o średnicy zwykle 6-7cm. Kosztuje toto zwykle pomiędzy 6 a 15PLN
5469_westmark-sitko-kuchenne-7-cm-1281_1.jpg
Do niego trzeba przymocować w dowolny, zapewniający kontakt elektryczny, sposób, jeden z przewodów sadzarki. drugi przewód należy zakończyć jakimś metalowym szpikulcem do wbicia w makietę. W sitku dodatkowo trzeba zaizolować rączkę, na przykład koszulką temokurczliwą. Generalnie not a big deal.

Nie wiem czemu, ale tak się przyjęło w Polsce, że małoseryjne sadzarki są produkowane i dostarczane bez sitka. Powiem tak, gdybym to ja odpalił produkcję sadzarek w takim Martixie jak u nas to podszedłbym do sprawy marketingowo i sitko razem z pełnym okablowaniem byłoby dostępne...
... jako opcja, za dodatkową stówę. ;-)
 

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#12
Dałem na full i tak jonizuje powietrze że czuć. Można powiedzieć że odkryłem dodatkowe zastosowanie. Zabija covida jonizacją pomieszczenia. ;)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#13
Stałem się posiadaczem wyżej wymienionej elektrosadzarki produkcji Krzysztofa. Dotychczas pracowałem elektrosadzarką produkcji kolegi A-Tox-a, kupioną jeszcze za czasów forum Martela. Subiektywnie oceniając, czasami brakowało w niej "mocy" dla dłuższych traw. Urządzenie Krzysztofa podczas prostych prób wykazało się silniejszym polem elektrostatycznym. Zaletą jest potencjometr, dzięki któremu można zmniejszyć natężenie pola i siać trawę na przykład przy obiektach, ścianach. Za duża moc sprawia, że włókna trawy silnie elektryzują się i odbijają od przeszkód, nie trafiając na posmarowaną klejem powierzchnię. Zastanawiającym się polecam, osobiście jestem zadowolony.
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#14
Sadzarka bardzo dobra, nawet radzi sobie z trawami Polak-a (do 6mm ) jedyne co, to trzeba odpowiednio regulować moc aby dobrze się sądziło. Jednym słowem za te pieniążki sadzarka bardzo dobra, warta zakupu.
 
OP
OP
Grzes

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#15
Jak pisałem wcześniej, sadzarki z wyświetlaczem typu "sierżant" rozeszły się i nie mam możliwości zamówienia tych wyświetlaczy ponownie.
Przezornie zaprojektowałem PCB pod wykorzystanie zwykłych diod LED do wyświetlania poziomu mocy sadzarki.
Powstało kilkanaście sztuk.
Trafił się jeden biały rodzynek :D
Jeśli są zainteresowani, to zapraszam na PW.

1.jpg
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#16
Podczas wczoraj zakończonego Modell Hobby Spiel na terenie targów w Lipsku w ramach grupy Gleis 27 prowadziłem warsztaty z pokazem elektrostatycznego układania trawy na makiecie. Elektrosadzarka Krzysztofa sprawiła się bardzo dobrze. Miałem wiele pytań na temat techniki układania trawy jak i samego urządzenia. Osoby obeznane w temacie jednoznacznie podkreślały, że używanie cały czas dostępnego sitka zamiast zamykanej komory elektrosadzarek masowych producentów daje dużo większe możliwości pracy z urządzeniem.

20211003_104907_.jpg
243737405_2092388960935809_6346260596911525964_n.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.