• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sachsenmodelle - MOROP Poznań

B

Bdh****

Gość
#1
Cześć
Ponad 20 lat temu został wydany model wagonu z napisem MOROP POZNAŃ 1995. Ile cm miał sam napis ? Chodzi mi o długość oraz wysokość.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#2
Jest to model o numerze katalogowym 18666.
Jeśli chodzi o wymiary napisu, to ale mówimy tu o pełnym napisie, czyli "MOROP POZNAŃ 1995".
Szerokość to 59,4 mm. Wysokość "kanciastych" znaków to 3,4 mm, zaś zaokrąglonych jest większa. Cyfry "9" są w tym napisie największe i mają wysokość 3,7 mm. Maksymalna wysokość napisu to jednak 4,9 mm, czyli po uwzględnieniu zaokrąglonych znaków i kreseczki w literze "Ń".

A tak swoją drogą, czemu o to pytasz? Bo mnie to zaciekawiło.
 
OP
OP
B

Bdh****

Gość
#3
Jest to model o numerze katalogowym 18666.
Jeśli chodzi o wymiary napisu, to ale mówimy tu o pełnym napisie, czyli "MOROP POZNAŃ 1995".
Szerokość to 59,4 mm. Wysokość "kanciastych" znaków to 3,4 mm, zaś zaokrąglonych jest większa. Cyfry "9" są w tym napisie największe i mają wysokość 3,7 mm. Maksymalna wysokość napisu to jednak 4,9 mm, czyli po uwzględnieniu zaokrąglonych znaków i kreseczki w literze "Ń".

A tak swoją drogą, czemu o to pytasz? Bo mnie to zaciekawiło.
Dzięki.
Do przeskalowania ;)
 

Podobne wątki