• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja saaro - zbiory samochodów ciężarowych

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 5 0
#1
Witam!
W tym temacie będę prezentować swoje zbiory samochodów ciężarowych. Na sam początek VOLVO F12 w malowaniu ČSAD (Československá státní automobilová doprava).

Pozdrawiam!







 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#2
Bardzo fajny model. Ciekawie wygląda w tych barwach. Podoba mi się.
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#5
Mi osobiście bardzo podoba się ten model z racji tego że jest Czechosłowacki.Kabina też super w tym Volvo :)
 

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#6
Witamy kolejnego pozytywnie zakreconego na punkcie modeli :D Fajny staruszek:) koła tylko się z ramą zlewają, uważam że zwykłe szaraki były by lepsze ;)
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#10
Widzę moje klimaty.
Sam robisz te modele?
Trochę za daleko pociągnąłeś niebieskim wokół owiewek, no i uszczelka średnio, ale poza tym to bardzo ładna miniatura!
A i ze szczegółów - w ciągniku przydała by się jedna oś napędowa (zwróć uwagę, że w tych modelach, podobnie jak w 1:1 druga oś miała szeroką piastę), no i koła w naczepie jednak zmieniłbym na starsze, te średnio pasują.
 
OP
OP
saaro

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 5 0
#12
@BoBi
Tak, model jest własnoręcznie robiony. Samo sklejanie i lakierowanie modeli nie sprawia mi żadnych problemów, to akurat z uszczelkami jestem na wojennej stopie. Ale ciągle trenuję ich malowanie na starych modelach.
Ciągnik Volvo jest produktem Herpy z lat 80-tych i takie felgi z oponami miał model fabrycznie montowane. Ale żeby model wygladał jak 1:1, to druga oś będzie miała szeroką piastę. W naczepie też koła zmienie, tylko muszę takie starsze dostać kupić. A z tym bywa dość problematycznie.

Pozdrawiam i dziekuję za konstruktywną krytykę.
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#13
Nie zrozumieliśmy się - Herpa fabrycznie zakładała do 6x2 tak jak trzeba, czyli 2 oś z dużą piastą (napędowa) i 3 oś z takimi jak ty masz na obu osiach, także tutaj, albo ktoś podmienił, albo ty nie zwróciłeś uwagi malując - szczegół... :)
Do uszczelek polecam emalie (humbrol) albo markery. ;)
 
OP
OP
saaro

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 5 0
#14
@BoBi
Do wszystkich modeli z lat 80-tych które posiadam (ciągniki siodłowe), Herpa fabrycznie zakładała do 6x2 takie osie jakie ma mój model. Herpa nigdy nie przywiązywała zbyt dużej wagi do szczegółow, co natomiast robią modelarze. Byċ może w późniejszych latach, Herpa zmieniła osie na poprawne? Poprawię ale ten błąd w moich modelach, jak tylko uda mi się pasujące osie kupić.
 
OP
OP
saaro

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 5 0
#16
Mercedes NG w malowaniu Sovtransavto
Producentem Mercedesa i naczepy jest Herpa. Sama rama naczepy zostaƚa poddana drobnym przeróbką.








Pozdrawiam!
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
635 4 0
#20
Fajne te Twoje dziadki, przydałoby się im jeszcze trochę detali porobić np. pomalować wnętrza, tablice rejestracyjne. Zainwestuj w taśmę maskującą to uszczelki od razu ładniej będą wyglądały, ewentualnie jakimś delikatnym rozpuszczalnikiem zmyj farbę w miejscach gdzie delirka się włączyła.:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 88
Samochody ciężarowe 262
Samochody ciężarowe 174

Podobne wątki