• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

S200 Piko + Piko Esu Dekoder + Cv

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#1
Cześć! Zrobiłem reset (cv 8/8) dekodera dcc od wspomnianej wyżej lokomotywy s200 od piko dekoder dedykowany do tej lokomotywy przez Piko i teraz mam problem po resecie lokomotywa szarpie i reaguje na regulację pokrętłem prędkości multimasa z bardzo dużą bezwładnością / opóźnieniem czy mógłby ktoś mi pomóc z wpisaniem właściwych CV do regulacji pid czy też jakieś innej magii :)
 

radek_m

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 3 0
#2
a jaki masz dekoder. bo w piko 56122 reset to cv 59 na 1.

ustaw min prędkość (cv2). moze trzeb też w 53 i 58 pomieszać. Ale to trochęniebezpieczne. Patrz mój wątek o problemach z dekoderem piko
 
OP
OP
elpako

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#3
a jaki masz dekoder. bo w piko 56122 reset to cv 59 na 1.

ustaw min prędkość (cv2). moze trzeb też w 53 i 58 pomieszać. Ale to trochęniebezpieczne. Patrz mój wątek o problemach z dekoderem piko
Cześć Radek! Dzięki za odpowiedź. Tak więc dekoder to Piko 56342 to loksound od esu. Reset zrobiłem poprawny cv 8/8 ustawiłem domyślnie wartości cv wdg instrukcji. Parametry PID po resecie nie zmienily się. Są na default value wdg instrukcji, Może Back-Emf powinno być jednak wyłączone? Daj linka do dyskusji swoje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 16
DCC 3
DCC 3
DCC 18
DCC 9

Podobne wątki