• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja S-POL Transport w skali 1:87

FH-12

Znany użytkownik
Reakcje
1.929 5 1
#1
Witam. Wiem, wiem kolejny mój temat... Jednak zbierałem się dość długo bo prawie rok by zaprezentować to co przez ten czas powstawało. Jest to temat poświęcony mojej fikcyjnej firmie transportowej, która wzorowana jest na przewoźnikach ze wschodu naszego kraju. Od dawna bardzo się fascynuje wschodnimi zestawami i wpadłem na pomysł by zrobić coś w skali.

49327728631_66a4896286_o.png



Firma S-POL powstała w 1992 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Pierwszy zakupiony pojazd to IFA W50 z HDSem, która była używana w transporcie lokalnym materiałów budowlanych. W roku 1995 firma zdecydowała się na zakup pełnowymiarowego zestawu, wtedy wybór padł na popularne wtedy Volvo serii F oraz naczepę plandekę marki Trailor, były to pojazdy z drugiej ręki. Firma dynamicznie się rozwijała w roku 1999 flotę zasiliły dwa nowiutkie Volva FH-12 380 Globtrotter, które obsługiwały kierunki na wchód. Przez firmę przewijało się dużo samochodów z drugiej ręki do roku 2007, kiedy to firma zakupiła cztery sztuki nowych Volvo FH w tym modelu jubileuszowego na 80 lat Volvo. (pojazdy do teraz użytkowane są we flocie). W przeciągu tych lat firma rozwinęła się do 20 jednostek transportowych. Firma świadczy usługi w transporcie międzynarodowym, obsługujemy kierunki takie jak Rosja, Kazachstan,, Chorwacja, Turcja, Europa zachodnia. Posiadamy naczepy typu plandeka oraz chłodnia.

Tyle historii firmy czas na prezentacje floty. Na początek zaprezentuje najstarszy samochód we flocie:

#1
Ciągnik:
Model:
Scania 124L 420 Topline
Rok produkcji: 2003
Przebieg: 1200000km
Historia: Ciągnik zakupiony w 2005 roku jako używany. W roku 2019 ciągnik przeszedł kapitany remont i jest ciągle używany w ruchu krajowych jak i międzynarodowym.

Naczepa:
Model:
Wielton NS34
Rok produkcji: 2007
Historia: Naczepa zakupiona jako nowa w 2007 roku. Bo drobnych poprawkach w roku 2019.

2.jpg

4.jpg

6.jpg


Myślę, że taka forma przedstawiania floty będzie odpowiednia, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi niech podzieli się nimi w komentarzu. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane:

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
#7
Powrót w wielkim stylu . Widziałem Twoje prezentacje na FB i byłem nimi zachwycony . Modele wykonane na bardzo wysokim poziomie , a po drugie to takie auta można zobaczyć na co dzień jak poruszają się po drodze . Fajnie że teraz każdy model po kolei będzie się tutaj pojawiał . Czekam na kolejne prezentacje .
 
OP
OP
FH-12

FH-12

Znany użytkownik
Reakcje
1.929 5 1
#13
Dziękuję za opinie. Kolejny zestaw to Volvo z jedyną na tą chwilę naczepą typu firana we flocie. Zapomniałem dodać w pierwszym poście, że za wykonaniem modeli stoi Michał z MM Models, kalkomanie oraz niektóre detale to robota Igora, moje są tylko pomysły.

#2
Ciągnik:
Model:
Volvo FH2 440 Globetrotter XL
Rok produkcji: 2007
Przebieg: 1450000km
Historia: Ciągnik zakupiony jako nowy w roku 2007.

Naczepa:
Model:
Wielton NS3
Rok rok produkcji: 2016
Historia: Naczepa zakupiona jako nowa w 2016 roku.

11.jpg

7.jpg

9.jpg


Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane:

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
4.886 2 0
#15
Scania bardzo fajnie się prezentuje po twoich przeróbkach(y)ale jakoś Volvo bardziej przyciąga uwagę i również jest świetnie dopracowane;)jeszcze zostaje pogratulować za świetne opisy modeli(y)i czekać na kolejną prezentacje:)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
#18
Jak zobaczyłem Twój ostatni wątek z opisem - zamknięty - autentycznie zrobiło mi się trochę smutno... :( Bardzo się cieszę , że wróciłeś. :) Świetny pomysł na prezentację. Póki co , kapitalne modele , wyglądają bardzo realistycznie. Czekam na więcej.
 

Podobne wątki