• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Słupy ŻN - jak zrobic?

Reakcje
0 0 0
#1
Nie mam sensownego pomysłu z czego zrobic słupy ŻN. Skombinowałem juz wymiary (co prawda norma z 2002 roku ale w tym się chyba za wiele nie zmieniło) poprzeliczałem na H0... i nie wiem jak to ugryźć. Myślałem o fototrawionce albo o zrobieniu jakiejś formy-matrycy? Pomóżcie :!: :!: :!:
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#6
Albo trawione od hugwy - dobre na postawienie na makiecie bo mocne, blacha to blacha -- albo laserowo cięte z kartonu z GPM-u, na ładunek dobre, gotowe - tylko pomalować i tanie.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
Może się je skleja?
Ja też tak robiłem początkowo - z kartonu, ale się wichrowały przy sklejaniu lub malowaniu.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#10
To jest sensowne rozwiązanie, wichrowaniu zapobiegnie zaimpregnowanie cyjanoakrylkiem.
Płyty Jumbo z GPM po takim zabiegu i pomalowaniu betonem Fallera nie wykazały takich objawów.
 

Podobne wątki