• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja słoma w balach

Reakcje
10.675 67 1
#2
Mi to się wydaję taki obrazek na bardziej na obecne czasy niż wtedy gdy ten jelcz był produkowany . W tamtych czasach raczej tego typu prasy do słomy nie były stosowane . Takie bele to raczej od jakiś 10 - 15 lat u nas w modzie .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#8
ale taki pojazd faktycznie był .
Tego nikt nie neguje, ale całokształt prezentacji wskazuje na lata PRL-u, czyli na lata 70-80 ubiegłego wieku. Milicja była do 1990 r., a od kwietnia 1990 r. została zastąpiona Policją. Także Twoje zdjęcie tych modeli to czysta modelarska fikcja. :D
[DOUBLEPOST=1509311089][/DOUBLEPOST]Jedyne co mi się nasuwa, żeby obronić to zdjęcie to jadący na zlot starych samochodów w latach dwutysięcznych Fiat milicyjny, tylko jakoś nie za bardzo wiem jak wytłumaczyć jadącą w przeciwnym kierunku Skodę. :(
 
OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#9
Zbudowałem też kilka modeli z ładunkami np. drewno. Proszę o wyrozumiałość bo dopiero się uczę budowy modeli , patynowania itp. Fotki też słabe bo sam je zrobiłem komórką .
[DOUBLEPOST=1509312408][/DOUBLEPOST]Ale uwagi są bardzo cenne bo wiele uczą. więc za wszystkie gorąco dziękuję.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#12
Ale uwagi są bardzo cenne bo wiele uczą. więc za wszystkie gorąco dziękuję.
Drewnowozy z balami są bardzo fajne, jednak nie za bardzo wiem co to za ładunek na Skodzie. Jakoś nie przypominam sobie, żeby drewno było transportowane już połupane i to szczególnie, że długość tych drew to tak około 113-114 cm. Także nie pasuje ani wymiar, ani połupanie.
 
OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#13
Budując ładunek Skody wziąłem pod uwagę wielkość przemysłową, nie do kominka tylko do pieców w fabrykach opalanych drewnem. Taka wielkość po dziś dzień występuje w handlu
[DOUBLEPOST=1509370503][/DOUBLEPOST]ale załadunek w skali powinien być na 3 linie nie na dwie :(
 

Załączniki

OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#15
Bardzo wszystkim dziękuję, nie sądziłem że zbiorę tyle pozytywnych opinii.Zdjęcia nowych modeli w krótce
[DOUBLEPOST=1509439691,1509439343][/DOUBLEPOST]Głupio zrobiłem fotę bo faktycznie to nie gra. Ale genialnie postrzegasz temat modelarstwa. Piszesz "twoje zabawki i Twoja zabawa" Każdy zwraca uwagę budując model makietę dioramę na inne jego zdaniem wartościowe przesłanie tematu. A tak naprawdę chodzi tu o super zabawę bo w dzisiejszych czasach modelarstwo to temat bez żadnych ograniczeń technicznych . Widziałem nawet makietę w Niemczech gdzie efektem mapingu zrobiono zmieniającą się pogodę.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.675 67 1
#16
Jeśli chodzi o Jelcza to ja napisałem że on nie pasował do otoczki w jakiej został pokazany , bo sam model jest kapitalny . Jednak według mnie sama zabudowa jest również bardziej za czasów współczesnych . Jeśli chodzi o drewnowozy to znakomicie wykonane . Mi się bardzo podobają . Z tego co się orientuje to ładunek który przewozi skoda raczej nie jest transportowany po drogach publicznych . Tego typu drewno jest produkowane z tzw. stosówki czyli drewno o długości max 1,25 metra . Jest ono w postaci kłód zwożone na plac , tam łupane po długości , układane na stosy i sezonowane . Później cięte na pożądaną długość i obecnie sprzedawane jako drewno kominkowe .
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
#17
Modele bardzo piękne a co do skody i ładunku, to koledzy niestety się mylą. Jak najbardziej taki ładunek występuje i są to tzw. "metrówki". Najczęściej twarde drewno , gł. buk. Samochody tak załadowane często można spotkać w Bieszczadach i na Podhalu. Ładowane są dokładnie tak jak skoda, w dwóch rzędach. Czekam na więcej (y).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#19
Fajnie wygląda przyczepa z załadowanym drewnem. Powiedz, te łańcuchy to jakiś gotowy produkt, czy coś zaadaptowałeś?
 
OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#20
łańcuchy to Roco albo Mig
[DOUBLEPOST=1509905093][/DOUBLEPOST]zaczynam coraz bardziej krytycznie patrzeć na swoje prace, przez co się edukuję