1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Kolekcja słoma w balach

Dyskusja w 'Samochody ciężarowe' rozpoczęta przez użytkownika Maciej1971, 29 Października 2017.

1. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

Witam, Jelcz 1/87 od Seweryna przerobiony na sianowóz

Załączniki:

• IMG_8142.jpg
      IMG_8142.jpg
      Wielkość pliku:
      249,2 KB
      Wyświetlenia:
      145
    • Super! Super! x 8
    • Doceniam Doceniam x 2

2. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Mi to się wydaję taki obrazek na bardziej na obecne czasy niż wtedy gdy ten jelcz był produkowany . W tamtych czasach raczej tego typu prasy do słomy nie były stosowane . Takie bele to raczej od jakiś 10 - 15 lat u nas w modzie .

• Popieram Popieram x 2
  3. IgorS

IgorS Aktywny użytkownik

• Super! Super! x 2
  4. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

Dziękuję, ale dopiero się tego uczę ;) Faktycznie budując model sugerowałem się tym zdjęciem. Jelcz jest na czarnych rejestracjach, czyli zdjęcie ma kilkanaście lat

Załączniki:

• Popieram Popieram x 1
  5. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Bardzo fajnie wyszła Ci ta przeróbka. Podoba mi się taki Jelcz.

Za Jelczem jest osobówka już na białych blachach, a te wprowadzono w 2000 r. także nie do końca wszystko pasuje.

6. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

To stary samochód to może mieć i stare blachy a jeździć na nich do tej pory. Model fajnie wyszedł, ale tak jak napisał Bartek raczej na czasy PRLu nie pasuje tylko na czasy współczesne.

• Popieram Popieram x 1
  7. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

no jasne z radiowozem milicja to tak troszkę pojechałem dla efektu zdjęcia. ale taki pojazd faktycznie był .

8. Mafo

Tego nikt nie neguje, ale całokształt prezentacji wskazuje na lata PRL-u, czyli na lata 70-80 ubiegłego wieku. Milicja była do 1990 r., a od kwietnia 1990 r. została zastąpiona Policją. Także Twoje zdjęcie tych modeli to czysta modelarska fikcja. :D
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 29 Października 2017 ---
    Jedyne co mi się nasuwa, żeby obronić to zdjęcie to jadący na zlot starych samochodów w latach dwutysięcznych Fiat milicyjny, tylko jakoś nie za bardzo wiem jak wytłumaczyć jadącą w przeciwnym kierunku Skodę. :(

9. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

Zbudowałem też kilka modeli z ładunkami np. drewno. Proszę o wyrozumiałość bo dopiero się uczę budowy modeli , patynowania itp. Fotki też słabe bo sam je zrobiłem komórką .
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 29 Października 2017 ---
    Ale uwagi są bardzo cenne bo wiele uczą. więc za wszystkie gorąco dziękuję.

Załączniki:

• Super! Super! x 11
    • Doceniam Doceniam x 2
  10. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Wow,.trochę fajnego sprzętu pokazałeś,(y)a, że nie wszystko zgrywa się epokowo to tym się nie przejmuj bo to Twoje zabawki i Twoja zabawa.:);)

11. IgorS

IgorS Aktywny użytkownik

Po wejściu na pierwszy link który podałem można zauważyć, że data wykonania tych zdjęć to 17.10.2013 :).

12. Mafo

Drewnowozy z balami są bardzo fajne, jednak nie za bardzo wiem co to za ładunek na Skodzie. Jakoś nie przypominam sobie, żeby drewno było transportowane już połupane i to szczególnie, że długość tych drew to tak około 113-114 cm. Także nie pasuje ani wymiar, ani połupanie.

13. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

Budując ładunek Skody wziąłem pod uwagę wielkość przemysłową, nie do kominka tylko do pieców w fabrykach opalanych drewnem. Taka wielkość po dziś dzień występuje w handlu
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 30 Października 2017 ---
    ale załadunek w skali powinien być na 3 linie nie na dwie :(

Załączniki:

14. JACEKPOMOC

JACEKPOMOC Znany użytkownik

Świetne prezentacje i super modele .Drewniaki wymiatają(y)

15. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

Bardzo wszystkim dziękuję, nie sądziłem że zbiorę tyle pozytywnych opinii.Zdjęcia nowych modeli w krótce
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 31 Października 2017, Data oryginalnego wpisu: 31 Października 2017 ---
    Głupio zrobiłem fotę bo faktycznie to nie gra. Ale genialnie postrzegasz temat modelarstwa. Piszesz "twoje zabawki i Twoja zabawa" Każdy zwraca uwagę budując model makietę dioramę na inne jego zdaniem wartościowe przesłanie tematu. A tak naprawdę chodzi tu o super zabawę bo w dzisiejszych czasach modelarstwo to temat bez żadnych ograniczeń technicznych . Widziałem nawet makietę w Niemczech gdzie efektem mapingu zrobiono zmieniającą się pogodę.

16. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Jeśli chodzi o Jelcza to ja napisałem że on nie pasował do otoczki w jakiej został pokazany , bo sam model jest kapitalny . Jednak według mnie sama zabudowa jest również bardziej za czasów współczesnych . Jeśli chodzi o drewnowozy to znakomicie wykonane . Mi się bardzo podobają . Z tego co się orientuje to ładunek który przewozi skoda raczej nie jest transportowany po drogach publicznych . Tego typu drewno jest produkowane z tzw. stosówki czyli drewno o długości max 1,25 metra . Jest ono w postaci kłód zwożone na plac , tam łupane po długości , układane na stosy i sezonowane . Później cięte na pożądaną długość i obecnie sprzedawane jako drewno kominkowe .

17. Slavi

Slavi Aktywny użytkownik

Modele bardzo piękne a co do skody i ładunku, to koledzy niestety się mylą. Jak najbardziej taki ładunek występuje i są to tzw. "metrówki". Najczęściej twarde drewno , gł. buk. Samochody tak załadowane często można spotkać w Bieszczadach i na Podhalu. Ładowane są dokładnie tak jak skoda, w dwóch rzędach. Czekam na więcej (y).

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  18. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

Witajcie, więc tak jak obiecałem tniemy drzewa dalej ;)

Załączniki:

• Super! Super! x 5
  19. Mafo

Fajnie wygląda przyczepa z załadowanym drewnem. Powiedz, te łańcuchy to jakiś gotowy produkt, czy coś zaadaptowałeś?

20. Maciej1971

Maciej1971 Użytkownik

łańcuchy to Roco albo Mig
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 5 Listopada 2017 ---
    zaczynam coraz bardziej krytycznie patrzeć na swoje prace, przez co się edukuję

Udostępnij