• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Ryga - Muzeum Kolei

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#3
Najwiekszą moim zdaniem ciekawostką jest w ich zbiorach ta lokomotywa w żółtym malowaniu z szarą ostoją. Ona była wyposażona w baterie akumulatorów, które pozwalały na jazdę po niezelektryfikowanych odcinakch.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#4
Podobają mi się takie relacje bardzo, jedynie brakuje mi informacji w stylu: jak dotrzeć, kiedy otwarte itp. ciekawostki logistyczne.
 
OP
OP
Marek Bydgoszcz

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
21 1 0
#5
Zbyszku, do Rygi dojechać łatwo: Drogą E67 z Suwałk omijając Kowno, potem jak z bicza strzelił tzw autostradami, chyba, bo takowymi nie były, czyli A8, E67 na Litwie, i okrutnie nudną 7 na Łotwie. Po drodze absolutnie nic, pola, pola,bida z nędzą, nawet porządnej stacji, lipa. Mi osobiście przypomina to Polskę 20 lat temu, ale nie o tym.
Jak dotrzeć do muzeum? Znajduje się ono po drugiej stronie rzeki w stosunku do ścisłego centrum - starego miasta, tuż obok nowo wybudowanej biblioteki publicznej, potężnego gmachu o wyglądzie szklanej piramidy, trudno przeoczyć. Czym dojechać? My poszliśmy po prostu na piechotę jednym z mostów starówki i tyle. Wrażenia ogólne? Muzeum: super, utrzymane, tania wejściówka, jakieś 1,5 Euro, trochę ekspozycji wewnątrz. Ryga: ścisłe centrum zadbane i czyste, dużo turystów, ładna stolica, ale już poza, tragedia. Przypomina starą Łódź, zaniedbaną i brudną, trochę Wrocław 20 lat po wojnie.
W sumie machnąłem około 100 fotek muzeum.
Jak ktoś podąża w tym kierunku zdecydowanie bardziej polecam Tallin, no i jakby nasze Wilno - przepiękne.
 

Podobne wątki