• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Rybnik – Wystawa kolejowej makiety modułowej – Kopalnia Ignacy – 17-18 listopada 2018

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#24
Chciałem zapytać czy model stacji Dwory miał nawiązywać do prawdziwej stacji Dwory znajdującej się na linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów - Oświęcim? Pytam, ponieważ po analizie układu torowego makiety oraz porównaniu go do układu torowego rzeczywistej stacji jaki był w 2012 roku doszedłem do wniosku, że odwzorowano układ torowy jaki być może kiedyś był na stacji lub makieta nie miała być wiernym odwzorowaniem stacji. Kto jest autorem modułu?
 

woprzyk

Aktywny użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
108 0 0
#27
Chciałem zapytać czy model stacji Dwory miał nawiązywać do prawdziwej stacji Dwory znajdującej się na linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów - Oświęcim? Pytam, ponieważ po analizie układu torowego makiety oraz porównaniu go do układu torowego rzeczywistej stacji jaki był w 2012 roku doszedłem do wniosku, że odwzorowano układ torowy jaki być może kiedyś był na stacji lub makieta nie miała być wiernym odwzorowaniem stacji. Kto jest autorem modułu?
Stacja Dwory jest wzorowana na rzeczywistej stacji Dwory znajdującej się na linii 94, ale nie jest jej wierną kopią.
Modyfikacji został poddany układ torowy (dodatkowy anglik dla niezależności każdego z torów), dwa semafory 3 komorowe zmienione na 4komorowe, inny układ wiat peronowych, próba odwzorowania wiaduktu jak najbardziej dopasowanego do rzeczywistości i przesunięcie przejazdu kolejowego że zwrotnic na dwa proste tory (W budowie).

Niemniej jednak cieszy to, że ta stacja z naszych marzeń stała się rzeczywistością. Ponadto jest oddalona o kilka kilometrów od naszego domu.

Stacja Dwory to pomysł i własność Dariusza @hobbysta43 i Szymona Pawlica z klubu OKMK Piętrusek z Oświęcimia.
Podczas prac przy STACJI pomagali nam takie osoby jak:
1. Adam Sieńko @Inkson - budowa segmentów, torów, elektryka plus dawanie cennych wskazówek
2. Janek Węgrzyn @Janeks246 i śp. Rafał Węgrzyn @rafał1970 - elektryka, tworzenie pulpitu
3. Michał Olek @gonz - patynowanie torów, szutrowanie
4. Andrzej Godula @andrzej.godula - sadzenie zieleni niskiej i wysokiej, budowa drogi
5. Szymon Pawlica - perony, wiaty, wiadukt, budynek stacyjny, magazyn
6. Wojciech Niedoba @Heniek_Star - podzielenie się cennymi wskazówkami
7. Krzysiek Grzesiek @Grzes - gniazda DCC.
W/w to członkowie OKMK Piętrusek i BGM.

Wszystkim wymienionym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji tego projektu!
Jeśli kogoś nie wymieniłem to serdecznie za to przepraszam i dziękuję za pomoc.
Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się za wymienienie go z imienia i nazwiska - RODO:)

Z wyrazami szacunku
Szymon Pawlica
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 29
Imprezy 95
Imprezy 19
Imprezy 14
Imprezy 0

Podobne wątki