• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rumun

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Witam.
Czy wie Ktoś moze do czego służy 9-pinowe gniazdo w modelu 060 DA, zaznaczone na zdjęciu poniżej? Niektóre piny są tam połączone oryginalnymi drucianymi klamerkami lecz instrukcji u mienia niet - nie mam pojęcia co to takiego...?
Za okazaną pomoc pozostaję wdzięczny :D
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#9
Chyba byłoby trzeba prześledzić drogę wszystkich ścieżek na płytce drukowanej. Wtedy zapewne zaraz któryś z forumowych speców od elektroniki by rozgryzł tę kwestię.
 
OP
OP
arch_przemo

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#10
Dzięki popowe za zdjęcie! Sprawdzę dokładnie, jak jest u mnie z tym gniazdem

karol_mar napisał(a):
A nie służy to przypadkiem do konfiguracji świateł ? Np diody/żarówki albo odłączenie np czerwonych ?
Oooo, widzisz, ..... no właśnie nie mam czerwonych :p stąd też ta moja dociekliwość - mam nadzieję, że dzięki rozwiązaniu problemu tych styków uda mi się "odzyskać" czerwone :D
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#11
arch_przemo napisał(a):
Oooo, widzisz, ..... no właśnie nie mam czerwonych :p stąd też ta moja dociekliwość - mam nadzieję, że dzięki rozwiązaniu problemu tych styków uda mi się "odzyskać" czerwone :D
hmm, to jeśli tak jest, wystarczyło by podłączyć dodatkowe wyjście dekodera pod to złącze aby sobie niezależnie załączać czerwone. Muszę looknąć do mojego Rumuna i to obadać. :)
 
OP
OP
arch_przemo

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#12
karol_mar napisał(a):
hmm, to jeśli tak jest, wystarczyło by podłączyć dodatkowe wyjście dekodera pod to złącze aby sobie niezależnie załączać czerwone. Muszę looknąć do mojego Rumuna i to obadać. :)
Tylko trzeba by było wcześniej sprawdzić, co by nie namieszać - a w ogóle czy Ktoś z posiadających rumuna ma instrukcję? może tam by coś pisało?
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#16
a tak w oderwaniu od tematu zworek, aby nie zakładać nowego tematy, może ktoś poradzi jak zrobić górny reflektor w konwersji tilliga na st 43? może ktoś ma jakieś pomysły , porady z czego itd....
 

Podobne wątki