• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Rumia - VII Ogólnopolska Wystawa Makiet Nostalgia Za Parą - 23-26 listopada 2017

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#63
Ja także bardzo chciałem podziękować za wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia. Byłem tylko jeden dzień ale dzięki wspaniałej atmosferze i organizacji oraz dzięki niezwykłym opowieściom Kolegi Tadeusza napełniłem moje akumulatory po brzegi. Dziękuję Wam bardzo Koledzy!!! Pozdrawiam. Michał.
Z innej beczki: w zamieszaniu zaginął mi sterownik z charakterystycznym przełącznikiem kierunku jazdy koloru czerwonego, oraz kilkoma opisami np.EU43. Był używany na Ostrowie do obsługi TY 4.
A tu kilka fotek z imprezy niestety jakość kiepska:
Ty4 jeździł wraz z Ty2 do końca sesji i sterowniki do końca były przy Parowozowni. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się nieumyślne włożenie go do wielkiej skrzyni z Fredami Piotra. Bardzo przepraszam, że tego nie dopilnowałem. Kiedy zobaczyłem, że Ty4 szczęśliwie trafił do pudełka, straciłem czujność. Przepraszam.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#65
Sprawdzę w skrzynce w piwnicy
Dzięki Czekam na info
[DOUBLEPOST=1511859250,1511858857][/DOUBLEPOST] Robert zachwyciły mnie firanki w SU, no i oczywiście patyna pierwsza liga. Pisze sie na lekcje :)
[DOUBLEPOST=1511859835][/DOUBLEPOST]POLSAT ma ktoś moze link do materiału owej stacji ?
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#66
WIELKIE podziękowania dla wszystkich uczestników imprezy modelarskiej w Rumi, za miłe spotkanie i wspólną zabawę.
Dopiero teraz trochę ochłonąłem przede wszystkim z ogromnego zadowolenia z tak miło spędzonego wspólnie czasu,
w gronie sympatycznych pozytywnie zakręconych ludzi. Moim zdaniem było naprawdę ekstra.
Pozostaje powspominać miłe chwile uchwycone moim aparatem na kilkunastu zdjęciach.
Wśród nich wspólna fotka wszystkich uczestników spotkania, ekipy TMM oraz wielu makiet i modeli.

2017-11_SALSA_bilet_pamiatkowy.jpg a_DSC_0942.JPG b_DSC_0838.JPG DSC_0613.JPG DSC_0627.JPG DSC_0642.JPG DSC_0720.JPG DSC_0762.JPG DSC_0826.JPG DSC_0859.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.637 133 3
#67
Co do Polsatu to szukałem wczoraj i nic nie znalazłem. Ale napisałem do nich oficjalnego maila i kilka wiadomości. Czekam na odpowiedź z ich strony.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#68
... ciąg dalszy krótkiej fotorelacji ...

DSC_0763.JPG DSC_0813.JPG DSC_0819.JPG DSC_0865.JPG DSC_0870.JPG DSC_0892.JPG DSC_0901.JPG DSC_0906.JPG DSC_0912.JPG DSC_0917.JPG DSC_0931.JPG ekipa_TMM_1.jpg DSC_0603.JPG DSC_0682.JPG DSC_0689.JPG

Pozdrawiam, Krzysiek
[DOUBLEPOST=1511875304,1511874055][/DOUBLEPOST]... dodatkowo osobno zamieszczam jedyną fotkę wszystkich uczestników spotkania ... wykonaną w porze obiadowej w niedzielę ... :)

b_DSC_0838.JPG


Pozdrawiam, Krzysiek
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#70
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorowi @Salsa @KrzysioRut za wspólnie spędzony czas. Bardzo było miło spędzić z Wami te kilka dni oddając się zabawie, wspólnym rozmowom i wymianie doświadczeń. Serdeczne dzięki za wiele miłych słów, które padły pod adresem makiet BGMu. To wielce motywujące do dalszych działań. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia znów :)
 

jery7

Użytkownik
Reakcje
122 0 0
#71
Panowie spokojnie. Dodam fakt o którym tu nie mówicie wcale.
Stacja Kartuzy została wykonana przez mojego klubowego kolegę na zamówienie.
Została przywieziona na imprezę by przejść chrzest bojowy i sprawdzić czy wszystko gra - to jej debiut.
Ze względu na swoją wielkość ponad 14 metrów nie było takiej możliwości w domu. Ot i wszystko.
Właśnie dlatego nie goszczę często na forum. Nikt nikogo na siłę nie zaprasza na wystawy z gołymi dechami. Jeżeli organizator dopuszcza taką opcję to się wystawia, tym bardziej że Kartuzy celowo były wystawiane bez dojścia dla zwiedzających i pełniły rolę stacji technicznej. Praktycznie na każdej imprezie na której byłem zjawisko takie jest obecne więc nie rozumie postawy roszczeniowej. Nic na siłę pozdrawiam.
[DOUBLEPOST=1511885067,1511884300][/DOUBLEPOST]
Czuję się przywołana na forum. Krytykę gołych desek stacji Kartuzy przyjmuję z pokorą. Zawsze mnie na makietach drażniły gołe deski pojedynczych modułów, a co dopiero cała stacja wielkości lotniska. Jednak czasami walory estetyczne muszą przegrać z praktycznymi (dzięki Andrzeju za wyjaśnienie na forum). Był to debiut tych modułów złożonych w całość. Nawet ich wykonawca ich nie widział w takiej postaci. Stacja ma prawie 14 m długości. Był to jej test, nie tylko jakości wykonania (dzięki Jarku za świetną robotę - stacja została postawiona i działała od razu bez problemów), ale też funkcjonalności i przydatności na wystawach (dzięki Piotrze za taką możliwość). Dzięki temu można byłoby dokonać ewentualnych zmian przed etapem wykończenia. Praktyczne sprawdzenie jest bardziej wartościowe niż ocena teoretyczna projektu. Dzięki wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa.
Na wystawie świetnie się bawiliśmy. 4 dni w świecie H0. Aż żal ściskał, kiedy trzeba było to pakować w skrzynie. My moglibyśmy spędzić tam jeszcze kolejny tydzień. Dziękujemy wszystkim. Do zobaczenia za rok.
Ewa i Poldek
Dziękuję również. Pozdrawiam.
 

RedBuster102

Nowy użytkownik
TEST
Reakcje
0 0 0
#72
(...) Warunki dla zgłaszanego taboru
  • wykluczony jest tabor zabawkowy - z zestawów startowych, nieistniejące w rzeczywistości lokomotywy i wagony, tabor skrócony 1:100, "zabawkowe Piko" itp.; (...)
Takie pytanie: po co wprowadzać warunki, których się potem nie egzekwuje?
Skrócone wagony jednak na zdjęciach występują, na FB "ustrzeliłem" jeszcze kwiatka w postaci wagonu, nie dość że w 1:100, to jeszcze nie istniejącego w takiej postaci w 1:1 (patrz załącznik)
Autor fotografii: Piotr Mencel
 

Załączniki

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#73
Witajcie,
Odespałem czterodniowy maraton modelarski i już mogę zebrać myśli. Chcę podziękować uczestnikom i organizatorom za wspaniałą zabawę w miłej atmosferze. :)
Piotr, co raz lepsza organizacja(y) a sushi na kolację połechtało moje podniebienie.:rolleyes: tu gorące podziękowania dla Moniki, Violi i pozostałych dziewczyn przygotowujących posiłki.(y)
W końcu poznałem większą część chłopaków z BGM'u o których słyszałem wiele pozytywnych historii, super ekipa.(y)
Jak zawsze taka impreza to świetna okazja do wymiany doświadczeń i podpatrzenia innych rozwiązań technicznych przydatnych do budowy własnych stacji. W szczególności cenne są te wieczorne rozmowy w kuluarach ;)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę.

Artur
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#74
Takie pytanie: po co wprowadzać warunki, których się potem nie egzekwuje?
Skrócone wagony jednak na zdjęciach występują, na FB "ustrzeliłem" jeszcze kwiatka w postaci wagonu, nie dość że w 1:100, to jeszcze nie istniejącego w takiej postaci w 1:1 (patrz załącznik)
Autor fotografii: Piotr Mencel
Drogi RedBusterze. Przez pierwsze imprezy zachowywałem się trochę jak sierżant, który prowadzi kompanię wojska, uważając, że każdy zna zasady a moją powinnością jako organizatora jest je bezwzględnie egzekwować. Powodowało to u mnie zawsze sporo stresu i zdenerwowania, no bo skoro umawiamy się na 10 a ktoś przychodzi o 11 i pyta gdzie jest mój rozkład jazdy, albo nie przychodzi w ogóle i nie poinformuje o tym, albo jeśli umawiamy się że na pociągi pozarozkładowe trzeba mieć moją indywidualną zgodę, a ktoś je stawia bez pytania i jeździ, albo ktoś ma rozkład jazdy i w połowie przestaje jeździć a o tym nie informuje i nie prosi o zastępstwo, abo jest zasada że nosimy identyfikatory, ktoś ich nie nosi, albo ktoś ciągle trzyma na stacji pociągi pod semaforem bo nie obserwuje szlaku i udaje że nie pamięta jak o tym mówiłem podczas odprawy że to bardzo ważne, żeby tego nie robić, jeszcze tysiąc podobnych tematów i spraw, to w pewnym momencie przez całą imprezę zwracasz tylko każdemu uwagę i odechciewa się w ogóle cokolwiek organizować.

Miałem więc alternatywę, albo przestać w ogóle organizować imprezy, albo przestać się denerwować. Wybrałem to drugie. Umówiłeś się i Ciebie nie ma - trudno, witam taką osobę z uśmiechem, zastąpił ją ktoś inny. Obiecałeś przygotować plakat i nie przygotowałeś - nie szkodzi, zrobię to ja. Nie nosisz identyfikatora - przypomnę Ci raz, jak nie rozumiesz to co mam zrobić? Itp. itd. Niemniej, nie oznacza to, że na imprezie wolno wszystko. Jeśli zauważam jakieś sytuacje tego typu - jak choćby tabor zabawkowy - proszę o zdjęcie go z torów. Jeśli widzę że dyżurni ruchu się zagapiają - zwracam im uwagę. Akurat w tym wypadku musiało mi to umknąć, ale osoba która ten tabor wystawiła, zapewne to przeczyta i w przyszłości już tego nie zrobi, tym bardziej że zawsze jest na miejscu ktoś, kto może udostępnić swój modelowy tabor i często tak się dzieje.
 
Ostatnio edytowane:

kubek

Użytkownik
eSeMka
Reakcje
49 7 0
#75
Niby EOT, ale ja czuję się zobowiązany dopowiedzieć jedną rzecz.
Zabawkowy zestaw został zauważony i zmieniony. Szkoda tylko, że niedostatecznie szybko i dostał się na zdjęcia. Nie zrobił pełnego kółka nawet.

Osoba odpowiedzialna nie popełni już takiego błędu.
 

kubek

Użytkownik
eSeMka
Reakcje
49 7 0
#77
Myślę, że ostatecznie zrozumiała, że to średnio wygląda.
Oraz solennie obiecała, że nabędzie drogą kupna jakiś zacny skład.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.637 133 3
#79
@Arturoo, @Jurek około 7min trochę pętli :D prezentuje się całkiem całkiem.

@bstok70 8:30min filmu. Michale chylę czoło :) szkoda że musiałem wcześniej wracać :( ale skoro wiemy że potrafisz to liczę na rady odnośnie parowozowni na Mazowszu ;)
 

Podobne wątki