• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Rumia - VII Ogólnopolska Wystawa Makiet Nostalgia Za Parą - 23-26 listopada 2017

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#41
Panowie nie zaśmiecać tematu polemiką co się komu podoba a co nie bo to do niczego nie prowadzi , dawać foty i się zachwycać :) :) :)
Dobra rada. Już zaczynam się zachwycać Marcinie.
Świetne te zdjęcia, trochę nieostre, ale świetne. Klimat na makiecie naprawdę oddaje rzeczywistość, ale wolę oglądać je na żywo niż...
 

kubek

Użytkownik
eSeMka
Reakcje
49 7 0
#44
Dzięki wszystkim za atmosferę, poznałem mega dużo pozytywnie nakręconych ludzi. Właśnie wróciłem do chaty i wykąpany, pachnący sklecam podziękowania.
Bardzo fajna impreza, udana moim zdaniem. Najlepsza do tej pory.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#46
Impreza ogólnopolska więc i moja opinia będzie na forum ogólnopolskim...
Kolejny raz organizatorzy pokazali, iż mają rozmach..
Jeżeli ktoś chciał się najeździć to było gdzie i po czym, w sobotę krokomierz wbudowany w telefon pokazał 18 tys kroków a pół dnia stałem na stacji ;)
Chciałbym podziękować także wszystkim uczestnikom za zabawę i pomoc wzajemną.
Trzeba przyznać, iż sterowanie, rozkład jazdy, i samo ułożenie makiety na najwyższym poziomie.
Podziękowania należą się także zapleczu które dbało o nasze zakwaterowanie, wyżywienie, socjal, napoje.. jak zwykle najwyższy poziom.


Podsumowując dziękuję za możliwość spędzenia z wami czasu, wspólnej zabawy a Ekipie Nostalgi za organizację
Pozdrawiam Pan Pikuś z rodziną ;)
 
Reakcje
0 0 0
#47
Buongiorno. Takie powitanie można było usłyszeć w słuchawce zawiadowcy.
Po odpoczynku potwierdzam że była to udana impreza modelarska dla ludzi którzy potrafią mieć hopla na punkcie swojego hobby .Dużo pracy przed w trakcie i po imprezie.A dziś tylko filmy, fotki ,komentarze i poranna kawa w domu.Chciałbym wszystkim kolegom modelarzom z klubu i z poza niego podziękować za bycie w tak doborowym towarzystwie.Organizatorom i osobom najwięcej skaczącym przy makiecie wielkie podziękowania za trud i zaangażowanie aby wszystko jeździło jak należy. A świeżo postawioną stację Kartuzy będziemy wspierać ile tylko sił , ileż tam było pracy manewrowej?? A ileż ciekawych spotkań modelarzy i taboru?? Dalej nie ma co się rozpisywać sami wiecie o czym piszę.Powoli na pewno będzie się wznosić i będzie kluczową stacją każdej dużej imprezy.Bo tylko na takie się zmieści.
Pozdrawiam Robert NZP i do zobaczenia na następnych spotkaniach modelarskich
ps. po woli będę wrzucał na forum zdjęcia i filmiki z imprezy
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#50
I się dowiedziałem że ktoś mi zakosił klapę bagażnika z Wartburga :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Klapa została zabezpieczona przez Wydział Kryminalno - Dochodzeniowy KWP, jako dowód w sprawie. Jakiś "boży palec" chciał sprawdzić czy się zamyka - trwa dochodzenie. :D
P.S. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo - śledczych została zwrócona właścicielowi i pod koniec imprezy ponownie zamontowana w Wartburgu. ;)
 

eblok

Użytkownik
eSeMka
Reakcje
9 0 0
#51
Czuję się przywołana na forum. Krytykę gołych desek stacji Kartuzy przyjmuję z pokorą. Zawsze mnie na makietach drażniły gołe deski pojedynczych modułów, a co dopiero cała stacja wielkości lotniska. Jednak czasami walory estetyczne muszą przegrać z praktycznymi (dzięki Andrzeju za wyjaśnienie na forum). Był to debiut tych modułów złożonych w całość. Nawet ich wykonawca ich nie widział w takiej postaci. Stacja ma prawie 14 m długości. Był to jej test, nie tylko jakości wykonania (dzięki Jarku za świetną robotę - stacja została postawiona i działała od razu bez problemów), ale też funkcjonalności i przydatności na wystawach (dzięki Piotrze za taką możliwość). Dzięki temu można byłoby dokonać ewentualnych zmian przed etapem wykończenia. Praktyczne sprawdzenie jest bardziej wartościowe niż ocena teoretyczna projektu. Dzięki wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa.
Na wystawie świetnie się bawiliśmy. 4 dni w świecie H0. Aż żal ściskał, kiedy trzeba było to pakować w skrzynie. My moglibyśmy spędzić tam jeszcze kolejny tydzień. Dziękujemy wszystkim. Do zobaczenia za rok.
Ewa i Poldek
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#52
Kartuzy gołe dechy, żenada.
Kiedy w tym kraju skończy się pokazywanie gołych skrzynek na imprezach wszelakich.
W rozumowaniu jest błąd logiczny - wniosek został wysnuty na podstawie błędnych argumentów/założeń. Stacja Kartuzy, zresztą podobnie jak stacja Oświęcim, pełniły na imprezie rolę STACJI TECHNICZNYCH. Stacje takie (poza Ogrodami) nie posiadają zieleni, ani żadnej infrastruktury technicznej. Dlatego też stacja Kartuzy była schowana całkowicie wewnątrz makiety (chociaż jako stacja techniczna wcale nie musiała), a stacja Oświęcim była ustawiona tyłem do publiczności i odgrodzona barierkami szerzej niż pozostałe stacje i szlak.
W związku z powyższym zarzut o wystawianiu gołych dech jest w tym przypadku całkowicie nietrafiony.

Czuję się przywołana na forum. Krytykę gołych desek stacji Kartuzy przyjmuję z pokorą. Zawsze mnie na makietach drażniły gołe deski pojedynczych modułów, a co dopiero cała stacja wielkości lotniska.
Ewa i Poldek
Ze względu na to, co napisałem wyżej Ewa nie musisz się wcale z pokorą tłumaczyć, bo nie masz powodów.

Natomiast resumując - na imprezie znalazło się niewiele modułów niewykończonych. Np kilka modułów wjazdowych do stacji Makoszów było niewykończonych (z pewnych względów które pominę). W sumie na ponad 350 modułów na makiecie można by znaleźć 10-15 niewykończonych. Może to o te 10-15 za dużo. Więcej o imprezie i podsumowanie napiszę za jakiś czas.
Piotr
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#56
Ja również dziękuję za udział w imieniu swoim i kolegów. Jak wiecie bywało ciężko ale daliśmy radę. Pętla po zmianach już działa jak należy.

Info dla Szczecina ... nic się nie zmieniło :D do czasu odwiedzin was przez nas, nie lubimy was :p

Do zobaczenia ze sporą większością w Nowej Hucie :)
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#57
W imieniu swoim i kolegów z ZKMK również chciałem podziękować wszystkim za udział w imprezie. Fajnie było spotkać się ze "starymi" znajomymi oraz poznać kilka nowych osób pozytywnie zakręconych. Zabawa była przednia i bardzo nam się podobało. Do zobaczenia w przyszłym roku.

...Info dla Szczecina ... nic się nie zmieniło :D do czasu odwiedzin was przez nas, nie lubimy was :p... :)
P.S. My Was lubimy. Jak przyjedziesz do Szczecina to coś Ci pokażę w 1:1 i na chodzie :ninja:.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#58
Z innej beczki: w zamieszaniu zaginął mi sterownik z charakterystycznym przełącznikiem kierunku jazdy koloru czerwonego, oraz kilkoma opisami np.EU43. Był używany na Ostrowie do obsługi Ty4. Kilka fotek z imprezy niestety jakość kiepska:

20171126_174654.jpg 20171125_130036.jpg 20171124_114555.jpg 20171126_104801.jpg
 

Podobne wątki