• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ruchome barierki w SM42 PIKO

Alonzo

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 4 2
#1
Witam,
Czy ktoś ma jakiś pomysł bądź sprawdzoną metodę jak usztywnić ruchome barierki w SM42 stonca. Na początku były sztywne ale przy czyszczeniu kół nieuważnie chwyciłem i od tamtej pory zaczeły się ruszać. Denerwuje mnie to i szukam skutecznego sposobu zeby temu zaradzić .Proszę o pomoc w /w temacie
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
A

Alonzo

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 4 2
#5
Dzięki za odpowiedz .Czyli najlepiej wyjąc je i wkleić od nowa. Jaki klej byłby odpowiedni ,może być zwykły modelarski do plastiku?
Obawiam sie tylko czy nie pobrudzę modelu przy tej operacji
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.515 68 0
#7
Cyjanoakryl może odbarwić czarny kolor, lepiej klej modelarski który nie jest taki agresywny, ale ma wydłużony czas wiązania.
Jak wyszły pierwsze siódemki z SM, to dużo części było luzem , wtedy na forach wyczytałem taką sztuczkę o bardzo mocnym
roztworze cukru, i w moim wypadku przy osłonach reflektorów i wycieraczkach to działa, ma to ogromną zaletę bo przy ewentualnym
demontażu wystarczy to zwilżyć wodą. No ale barierki to może być zbyt duży detal na tą metodę.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#8
Wiem że może odbarwić, dlatego napisałem o żelu bo nie będzie się rozlewał. Mała kropla na końcu wpuszczanego pręcika barierki nie powinna niczemu zrobić krzywdy.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#10
Są w sprzedaży trzy (co najmniej) typy kleju ca. Rzadki, średni i gęsty (żel).
Do takich operacji używam kleju crystal clear. Ale gęsty ca też świetnie się sprawdzi.
 
OP
OP
A

Alonzo

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 4 2
#11
Są w sprzedaży trzy (co najmniej) typy kleju ca. Rzadki, średni i gęsty (żel).
Do takich operacji używam kleju crystal clear. Ale gęsty ca też świetnie się sprawdzi.
Dziękuje wszystkim za informacje. Mam nadzieje ,ze uda mi się te operacje przeprowadzić czysto i bezboleśnie jak zdobędę odpowiedni klej
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#13
Ja je podklejałem minimalną warstewką świeżego kleju SG, ten starszy zostawia mi ślady parowania ale jak już to zrobisz warto podmalować te stopki czyli detal wygięty pod kątem 90 st. przylegający do podestu. W modelu jest to wyraźna stopka a w lokomotywie jest to wpuszczone na wprost. Jeśli nawet wyjdą małe ślady par po CA to podmalowując to kolorem czarnym matowym zniwelujesz te ślady i przy okazji uzyskasz lepszy widok wizualny.
HPIM6322.JPG
 

garot

Nowy użytkownik
Reakcje
21 0 0
#15
Wprawdzie temat już stary ale czy ktoś próbował zrobić wytrzymalsze metalowe barierki? moje tez już sa luźne, myślę nad metalowymi. chjciałem z jakiegoś drutu ale zauważyłem do kupienia rureczkę:

SKLEP

0,6mm chyba będzie dobra? Potem pomalować tylko na biało :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#16
Ja bym po prostu wkleił je na nowo. Wykonanie takich barierek z rurek może być problematyczne :niepewny:.
Problem będzie wynikał z zagięcia tych rurek - no chyba, że dorobimy sobie przyrząd do ich zawijania.
Obawiam się, że bez tego rurka taka się zamknie/załamie. Pozostaje jeszcze kwestia powtarzalności trzeba zbudować sobie szablon do ich zlutowania.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 2
Tabor 26

Podobne wątki