• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roztoczański LHS

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#1
Witam!
Nie ma to jak wakacje... za aparatem...i na kolei.
Byłem na roztoczu i widziałem LHS.
Jest to linia niezelektryfikowana po której przewożone są towary do LHS-u pod Szczebrzeszynem.
LHS w jakiejś części prowadzi przez Roztoczański Park Narodowy; skazując na wymarcie niektóre gatunki roślin i zwierząt.
O to kilka zdjęć:
skład cystern wschodnich (szerokotorowych), porównanie torów: szerokiego i normalnego, roboty Plasserowe na przystanku Tereszpol.
Cysterny były prowadzone przez Gagarina, którego nie zdołałem uchwycić
 

Załączniki

wiktork

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Roztocze 19.07.2007 - okolice Zwierzyńca

Roztocze 19.07.2007 - okolice Zwierzyńca
Gagarin w barwach LHS
http://indeks.pwsh.edu.pl/~wkurpiel/lhs_gagarin.JPG
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.509 33 3
#5
Niejaki Tomasz Ciemnoczułowski od lat prowadzi stronę o LHS, obecnie pod tym adresem. A propos, kiedyś linia nazywała się Linia Hutniczo-Siarkowa, a teraz jest to "Linia Hutnicza Szerokotorowa".
Przy okazji dorzucam zdjęcie niedokończonego wiaduktu nad LHS we wsi Nowosielec: miała być obwodnica, a wybudowano tylko wiadukt donikąd.

http://img266.imageshack.us/img266/6985/wiaduktnowosielecom1.jpg
Zdjęcie niestety pod światło i z jadącego samochodu, ale pokazuje o co chodzi.

A tak w ogóle to Roztocze fajne jest!
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.509 33 3
#7
Obleśny Szczur napisał(a):
co to właściwie jest.
Ten wiadukt mógłby być symbolem gospodarki socjalistycznej :D Są z resztą inne tego typu budowle w środku lasu, np. w okolicach Bolimowa przy niedoszłej autostradzie do Moskwy, że tak offtopicznie skomentuję.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#14
Ech, piękne widoki. Ja z LHS zetknąłem się tylko raz - w 1992 r. machnęliśmy sobie wycieczkę rowerową w liceum z Ostrowa Wlkp w Góry Świętokrzyskie. Jeden z noclegów przypadł nam gdzieś w rowie koło miejscowości Klucze. Tam była wtedy fabryka papieru toaletowego, po terenie której po godzinach trochę się pokręciliśmy, no i było widać naszą słynną pustynię, której kres zasłaniały kominy bodaj Dąbrowy Górniczej...
Ale trochę nie na temat ten wpis w kontekście Roztocza....
 

Podobne wątki