• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozprawa o produkcji kół do różnych modeli lokomotyw

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#1
Darek W napisał(a):
Nie znam modelu lub wytwórcy który miał by koła odpowiednie do SU45/46, SM/SP42, więc z tego własnie powodu u mnie te projekty upadły choć mam opracowane blachy i technologię na te modele.
... i choćby przez taką pierdołę jak dobór odpowiednich kółkek to takie owocujące projekty upadły :?: :?

Nie wierzę, że to jest główny powód ...

Przy dzisiejszym zaawansowaniu to wytoczenie kółek w odpowiednim rozmiarze to "pan Pikuś" :?
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#2
Re: SU45 Pomoc podwozie

Uriel napisał(a):
Przy dzisiejszym zaawansowaniu to wytoczenie kółek w odpowiednim rozmiarze to "pan Pikuś" :?
Tylko kto to zrobi? Spróbuj kogoś namówić żeby Ci 200 kółek szprychowych zrobił :? Niestety wiele razy było to już przerabiane...
 
OP
OP
Uriel

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#3
Re: SU45 Pomoc podwozie

krzychu12231 napisał(a):
Tylko kto to zrobi? Spróbuj kogoś namówić żeby Ci 200 kółek szprychowych zrobił :? Niestety wiele razy było to już przerabiane...
Nie pisałem tutaj o kółkach szprychowych, bo to można rozwiązać tak jak Tomek napisał ;)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#4
Re: SU45 Pomoc podwozie

No to już łatwiej, ale szału też nie ma, jakieś dobre znajomości trza mieć raczej albo sporo $$, mi się udało znaleźć gdzie od 500 w górę.
 

mrolekw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Re: SU45 Pomoc podwozie

:shock: Przecież zza maskownic nic nie widać oprócz 3mm na dole . Ja chce się tylko pobawić Polskimi modelami .
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Re: SU45 Pomoc podwozie

Darek W napisał(a):
Tak, BR120 rokoko ma przewymiarowane koła w takim wypadku, ale to może na plus dla chcących zastosować podwozie od tej lokomotywy(wózki ewentualnie po przeróbkach), cena tego modelu jako dawcy napędu niestety dyskwalifikuje takie rozwiązanie(brałem to pod uwagę).
A kto mówi o kupowaniu całego modelu?

krzychu12231 napisał(a):
Tylko kto to zrobi? Spróbuj kogoś namówić żeby Ci 200 kółek szprychowych zrobił :? Niestety wiele razy było to już przerabiane...
Ja 180szt zamówiłem bez problemu :D

Tylko nie zamęczajcie mnie pytaniami o sprzedaż bo to na potrzeby własne ;)
Nie zajmuje się handlem.
 

Załączniki

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#8
Re: SU45 Pomoc podwozie

Nikt Cię Tomku zamęczać nie będzie, Tobie się udało i dobrze, my będziem szukać aż znajdziem ;)
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#9
Re: SU45 Pomoc podwozie

Czyli wrzucę swoje 3 grosze. Na wielu forach robi się inicjatywę forumową na daną rzecz. np przez miesiąc ludzie się zapisują na ileś sztuk załóżmy wychodzi 300. jedna osoba wysyła dane do producenta, a ten wysyła koszta i potem każdy przelewa kase (za tyle ile sztuk sobie zażyczył + wysyłka) jednej osobie, która płaci producentowi za tyle sztuk ile sobie życzył i na to daje sie czas ok 2 tygodnie. Po otrzymaniu od producenta produktu jest rozsyłany dalej.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#10
Re: SU45 Pomoc podwozie

Toż pisałem 2 razy że zbieram zamówienia na koła 14,37mm (EU/EP07, EP08, ET22, EP09) RP25, ale zainteresowanie prawie żadne (a trzeba te 500 kół/250 osi). I dałoby się bez problemu, projekt jest i został zatwierdzony!
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#11
Re: SU45 Pomoc podwozie

Krzychu ale budowa tych lokomotyw będzie dla mniej doświadczonego modelarza trudniejsza, więc zainteresowanie mniejsze. Ale takie SU45 odlewik na allegro, trawionki w gpm, tylko ostoje zbudować i wózki przesunąć, ale gdyby zamówić wózki z kołami dedykowane do su45 bez przesuwania tylko zbudować ostoje zamontować napęd i śmigać. Zainteresowanie by wzrosło sam bym wziął 4 zestawiki ;]
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#12
Re: SU45 Pomoc podwozie

Spoko, może się wkrótce pojawią odlewy EU07 na Alledrogo, ale wtedy na koła będzie już za późno :LOL:

PS. Może niech to ktoś wydzieli żeby tematu nie zaśmiecać.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#14
Re: SU45 Pomoc podwozie

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D Masz SM42 EFC, cena wysoka, no ja, ale jedyne w swoim rodzaju więc tyle kosztują, kto chce to bierze, kto nie to nie ma właściwie inne alternatywy, chyba że Handarbeit ;)

Poza tym może by i więcej SM-ek powstało, tylko dokumentacji nigdzie dostać nie można, wiem że niektórzy nie mają z tym problemu ale Ci co by chcieli zrobić (nie mówię o sobie, może kiedyś, ale chodzi o kogoś innego, ten ktoś wie, jak się chce włączyć to bardzo proszę) to nie mają.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 5
Tabor 14
Tabor 20

Podobne wątki