• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozpoczecie przygody z kolekcjonowaniem.

orzes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, chcialbym Was poprosic o porde, otoz chce kolekcjonowac tylko auta mercedesy wersje dealerskie, od najstarszych po najnowsze. Zastanawiam sie nad skala 1;18 czy 1:43? Zwrocilem uwage ze glownie producentem jest norev ? Prosze o porady, wskazowki i jakiego producenta najlepsze sa autka.

Dziekuje !
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#2
Skala 1/18 jest na pewno bardziej dokładna i widowiskowa ale zajmuje dużo miejsca .
A co do producenta , jak chcesz zbierać wszystkie modele to będziesz musiał różnych producentów poznać bo każdy robi inny model .


Ale uważam że jest to bardzo dziwne pytanie ( niepoważne co najmniej ).
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#3
Witam, chcialbym Was poprosic o porde, otoz chce kolekcjonowac tylko auta mercedesy wersje dealerskie, od najstarszych po najnowsze. Zastanawiam sie nad skala 1;18 czy 1:43? Zwrocilem uwage ze glownie producentem jest norev ? Prosze o porady, wskazowki i jakiego producenta najlepsze sa autka.

Dziekuje !
W skali 1:18 norev produkuje modele mercedesa ale czy jest głownym producentem to akurat się nie zgodzę.Odnośnie skali 1:43 to norev jest wrecz bazrdo niszowym producentem mercedesa.
Jest wiele innych firm które wydają piękne mietki ;)
Ja obstawał bym za skalą 1:43 ale wybór należy do Ciebie :) Ale pamiętaj jak chcesz zgromadzić te mercedesy to w skali 1:18 musisz sie liczyć z naprawdę ogromną potrzebą przestrzeni modele są naprawdę sporych rozmiarów.
 
OP
OP
O

orzes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam ponownie,

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, pytanie nie jest dziwne a tym bardziej bardzo dziwne, ponieważ jestem laikiem w kolekcji i pytam osoby doświadczone, dzięki którym mogę uzyskać jakieś wskazówki, w stylu jak kolega powiedział iż Norev jest słabizną w skali 1:43.

Second Models, głównym może i nie, ale wchodząc na stronę mercedesa i naświetlając pokrótce producentów zazwyczaj wyświetlał się norev, stąd moje przypuszczenia były ;-)

Jednak chyba zdecyduję się na skalę 1:43 ew modele, które naprawdę będzie mi zależeć np. w123 oraz w124 kupię 1;18 ;-)

Panowie raz jeszcze dziękuję za porady , pozdrawiam serdecznie!
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#5
Witam ponownie,

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, pytanie nie jest dziwne a tym bardziej bardzo dziwne, ponieważ jestem laikiem w kolekcji i pytam osoby doświadczone, dzięki którym mogę uzyskać jakieś wskazówki, w stylu jak kolega powiedział iż Norev jest słabizną w skali 1:43.

Second Models, głównym może i nie, ale wchodząc na stronę mercedesa i naświetlając pokrótce producentów zazwyczaj wyświetlał się norev, stąd moje przypuszczenia były ;-)

Jednak chyba zdecyduję się na skalę 1:43 ew modele, które naprawdę będzie mi zależeć np. w123 oraz w124 kupię 1;18 ;-)

Panowie raz jeszcze dziękuję za porady , pozdrawiam serdecznie!
Co do słabizny noreva to z tym sie nie zgodzę .Poniewaz potrafi wykonać piękne modele w skali 1:43 aczkolwiek jest i sporo crapów ,niestety produkcja noreva jest barzdo nie równa pod kątem wykonania
 
OP
OP
O

orzes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
A powiedzcie mi prosze jeszcze, poniewaz czasami w opisach jest napisane iz jest mercedesowski lakier na aucie , rozumiem ze prawdziwy jak na aucie ? Czy to jest tylko na dealerskich , czy tylko na niektorych modelach , czy tylko na skali 1:18 ?

Dziekuje z gory za odpowiedz.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#7
Witam, chcialbym Was poprosic o porde, otoz chce kolekcjonowac tylko auta mercedesy wersje dealerskie, od najstarszych po najnowsze. Zastanawiam sie nad skala 1;18 czy 1:43? Zwrocilem uwage ze glownie producentem jest norev ? Prosze o porady, wskazowki i jakiego producenta najlepsze sa autka.

Dziekuje !
Witaj .bardzo duży wybór Mercedesa otrzymasz z firmy Minichamps .Schuco ,ostatnio MB zaczęło Kyoscho ,jest jeszcze parę innych firm ale są bardziej trudno dostępne ,i jeszcze droższe jak NEO ,Spark czy GLM ..możesz spojrzec w mój temat tam na pewno zobaczysz MB które tam są i będą kolejne .Pozdro