• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Rozjazdy zwyczajne i obustronnie symetryczne Weinert 74401/74402/74403

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
#1
Cześć,

Mam pytanie-prośbę.
Czy ktoś z Was posiada sparowane rozjazdy Weinerta 74401/74402 na makiecie/dioramie?
Czy ktoś z Was posiada rozjazd Weinerta 74403 na makiecie/dioramie?
Czy mogę prosić tu lub na pocztę zdjęcia, jak w kierunki zwrotne wpisuje się tabor na krótkich sprzęgach (śledziach)?

Wyżej wymienione rozjazdy są wg mnie jedynym sensownym środkiem między tym co zabawkowe a realistycznie odwzorowane w skali 1:87 przy uwzględnieniu długości, promienia oraz detalu.

Pozdrawiam i liczę na pomoc!
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#2
Cześć,

Mam pytanie-prośbę.
Czy ktoś z Was posiada sparowane rozjazdy Weinerta 74401/74402 na makiecie/dioramie?
Czy ktoś z Was posiada rozjazd Weinerta 74403 na makiecie/dioramie?
Czy mogę prosić tu lub na pocztę zdjęcia, jak w kierunki zwrotne wpisuje się tabor na krótkich sprzęgach (śledziach)?

Wyżej wymienione rozjazdy są wg mnie jedynym sensownym środkiem między tym co zabawkowe a realistycznie odwzorowane w skali 1:87 przy uwzględnieniu długości, promienia oraz detalu.

Pozdrawiam i liczę na pomoc!
Półśrodki... Jest jeszcze fajna /i najtańsza opcja w zakresie rozjazdu o realistycznej geometrii i skosie 1:9/... i to w pełni realistyczna, a nie jako półśrodek jak wspomniane przez kolegę skrócone Weinerty - mianowicie rozjazd Tillig W6, R=4403 mm, nr katalogowy 85445.

Jest to rozjazd do samodzielnego montażu, z którego można zrobić rozjazd lewy, prawy bądź symetryczny.
Co ciekawe, o czym nikt nie wspominał chyba dotychczas... w opakowaniu jest instrukcja pokazująca jak wykonać rozjazd z podwójnymi podrozjezdnicami (taki, jakie zwykle spotykało się w Polsce w epokach wcześniejszych), więc pokazano co gdzie przeciąć, co gdzie skleić, jak ustawić podkłady (w instrukcji rysunki takich rozjazdów 1:1 jako szablon).
Nie jest więc tak, że Tillig produkuje tylko gotowe rozjazdy EW6 z realną geometrią i bez podwójnych podrozjezdnic, bowiem wspominany przeze mnie rozjazd do samodzielnego montażu umożliwia skonstruowanie rozjazdu z podwójnymi podrozjezdnicami w wyglądzie jak ten 2x droższy od Weinert'a.

Taki rozjazd można zbudować z Tillig'a 85445:

R_W6.jpg


A tutaj 2 x droższy odpowiednik - Weinert:

wein.jpg


Pełna >>>INSTRUKCJA<< /pdf/ Tilliga.

Zalety:
=====
- realistyczna geometria;
- cena.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki