• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Rozjazdy Piko - iglice, mocowania. Regulator Piko.

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.296 3 0
#1
Cześć.

Żeby nie zaśmiecać forum - dwa pytania w jednym wątku.

1. Czy wszystkie nowe rozjazdy Piko A-Gleis mają iglice pełne, (frezowane?) i mocowane nitami, czy tyczy się to tylko WR i WL?

2. Mam dwa regulatory prędkości Piko, jeden ma powolny rozruch lokomotywy, drugi nie. Czy orientuje się ktoś od kiedy wprowadzono taką zmianę?

Pozdrawiam.
Łukasz
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#3
Prawdę mówiąc to ja na przykład nie rozumiem twoich pytań do końca, ale spróbuję odpowiedzieć. Jeśli to niewystarczające odpowiedzi sugeruję dorzucić zdjęcia na których wskażesz o co dokładnie pytasz.

1. Iglice w piko generalnie są niezasilane (plastikowe). Nie trzeba robić polaryzacji, ale zasilania w pewnym momencie po prostu lokomotywa nie dostaje.

2. Jak ja kupowałem zestaw startowy analogowy 4 lata temu to był jeden regulator prędkości. I prawdę mówiąc uważam, że słaby.

Pozdrawiam,
Przemek
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.296 3 0
#5
Przemku, chodzi mi o sposób zamocowania iglic, nie o sposób zasilania krzyżownic.

W każdym zestawie analogowym jest jeden regulator.
Ja mam dwa, bo dwa kupiłem, tylko jeden działa inaczej a drugi inaczej.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
#6
Jak zauważyłem, to "pełne" iglice są tylko w zwrotnicach WL i WR, z tym że w posiadanych przeze mnie stanowią zdecydowaną większość, więc może pierwsze wypusty były z iglicami "blaszanymi", a potem zmienili na "frezowane".
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#7
Co do zasilaczy/regulatorów analogowych Piko robiło/robi 3 modele do zestawów, które wyglądają z zewnątrz identycznie, tylko mają różne symbole z tyłu. Oczywiście mowa tu o tych obecnie dodawanych:
55003/SC4.4, SC4.3, SC4.5, odpowiednio mają natężenie
- PWM 450 mA
- DC 450 mA
- DC 700 mA
To tak w kolejności jak je kupowałem.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.296 3 0
#8
Przerobiłem WY na pełne, ale tylko dlatego, że się rozsypała. Do DKW na razie nie podchodzę, ale nie mówię że się nie da :)
Większy problem widzę w W3, tam jest ciasno, a też bym chciał.

Co do regulatorów - to widocznie ten PWM ma opcję płynnego rozpędzania.