• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Rozjazdy Peco

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Zwracam się z takim oto pytaniem. Mam już, niestety, położone na makiecie rozjazdy Peco. Dopiero po pewnym czasie znalazłem taką instrukcję (w załączeniu) ułatwiającą przystosowanie rozjazdu do pracy w DCC. A pytanie jest takie : czy jeśli nie dokonałem tej modyfikacji (przecięcie kabelkow pod spodem rozjazdu i połączenie jednoczesne pól lutowniczych), to wszystko będzie dobrze się sprawować? Osobiście sądzę, że tak, natomiast nurtuje mnie to bardzo...
Piszę w waskotorówce, ponieważ makieta przedstawia układ głównie wąskotorowy, gdzie opisane rozjazdy, to peco sl-e496 oraz 495, jeśli dobrze pamiętam...
 

Załączniki

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#3
Te zworki pod szynami należy usunąć tylko w przypadku gdy robisz polaryzację krzyżownicy przez np. dodatkowy przekaźnik.
W innym przypadku są wręcz konieczne bo przez nie właśnie prawidłowa polaryzacja z iglicy idzie na krzyżownicę.
 
OP
OP
arch_przemo

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
Tak... To splot normalnego i wąskiego toru przy tartaku. A jednocześnie mała stacja wąskotorowa tuż przy zakładzie przerobki drzewa Całość ma wymiar 2x90cm długości i 42 cm szerokości (głębokości, bo docelowo makieta będzie w gablocie, która już czeka na nią). Przy znikomej ilości wolnego czasu pewnie prace będą trwały parę lat, ale skoro już ponad dwa lata trwało planowanie i wykonywanie skrzynek, to się nie przejmuję ☺️ i robię swoje
 

Podobne wątki