• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Rozjazdy H0e

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#1
Witam. Szukałem szukałem i doszukać się nie mogę, wiedzą koledzy gdzie mogę dostać rozjazdy h0e (oprócz kotebi, za dużo stopni). Znalazłem rozjazdy 10-cio stopniowe skala N, wystarczy co drugi podkład powycinać?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#6
Z tego co czytałem, niektórzy modelarze stosowali N-kowe wajchy na swoich makietach. Pan Sadłowski kiedys prezentował takie rozwiązanie.
Tylko po co i dlaczego koniecznie kolega chce N skoro są już dostępne lepsze do H0e? Pan Andrzej Sadłowski Świętej Pamięci stosował takie jak napisałeś bo nie było tych, co są teraz dostępne.... np... Rozjazd prawy 12°, 147 mm, R 517 mm ręczny, skala H0e, BEMO 4010000 LokLand - Sklep modelarski z Kolejkami (to z tych tańszych ale znośnych geometrycznie) - a najlepsze to były by >>>TE<<<
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#7

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#8
Rozumiem, że chodzi o Kolegę Anteza.
Tak.... chodzi mi o wpis kolegi @Antez . Myślę, że zaproponowane przeze mnnie rozjazdy BEMO, które kupiłem na próbę.... wyglądają na pewno lepiej niż miały by wyglądać przerabiane 10-cio stopniowe eNkowe Fleischmanny.... choć muszę przyznać, że geometrycznie Fleischmann N 10 stopni wygląda nieco lepiej niż 12-ście stopni BEMO. Pytanie jak by wyglądał po przeróbce. Moim zdaniem trzeba by "poszerzać" podkłady, a nie tylko usuwać co drugi. Poza tym nie podoba mi się we fleischmanie zastosowanie blach kontaktowych w plastikowej krzyżownicy (blachy od góry), po których z założenia ma się toczyć obręcz koła by kontakt nie był utracony.... oraz usytuowanie cięgła do zmiany położenia iglic w beznadziejnym miejscu. To już we wspomnianym BEMO krzyżownica wygląda lepiej, podkłady już mamy gotowe, a cięgno zmiany iglic też w prawidłowym miejscu, To tylko uwypukla fakt ile roboty trzeba włożyć by ten eNkowy Fleischmann wyglądał po przeróbce jak poczciwy rozjazd H0e...

Teraz czekam na wyrób kolegi @Weichenhersteller .... :) To będzie najlepszy rozjazd.

weichen.jpg


Dane rozjazdu Fleischmann: Fleischmann Modelleisenbahn Produkte GLEISE N-Gleis ohne Bettung Weichen 22303 Weiche rechts 10°

Trochę mi się wierzyć nie chce, że ten promień rozjazdu jest większy w przypadku Fleischmann niż wyrobu węgierskiej manufaktury z którym Fleischmann'a zestawiłem....
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 29
Wąskotorówka 16
Z
Wąskotorówka 60
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 7

Podobne wątki