• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozjazd

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#6
Na małym obrazku z lewej stony, na żóltym tle :D
Pomijając to, że zamiast 15 st. powinno być napisane 11 st.
A cóż więcej chcesz z wymiarów wajchy EW1 Tilliga???
:razz: :razz: :razz:

Długość =228 mm, promień toku zwrotnego =886 mm i kąt rozjazdu =11 st.
Rozstaw szyn jak zwykle w H0 =16,5 mm, długośc podkładu 30 mm, grubość ~2 mm :LOL: :LOL: :LOL:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#8
W Condrad.de mają EW1, ale inny numer producenta:
Winkel: 11 °
Baugröße: H0
Länge: 228 mm
Hersteller-Nr.: 85431
Ausführung: Einfache Weiche rechts
Baugröße: H0
Gleis-System: Tillig Elite-Bausatz
Radius: 866 mm

ten numer to chyba czeski błąd 4<->3
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#10
A faktycznie, stad ta cena 10 euro.

Szkoda że Peco nie robi wajch do składania, nie wiem jak wygląd ale parametry geometryczne maja chyba lepsze:
SL-E8362 HO Code 83 #6 Turnout - Electrofrog R=1092mm 9.5 degrees L=223.5 mm
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Dzięki Panowie... za dokładne dane... właśnie o to mi chodziło. Uchylę troszkę rąbka tajemnicy i powiem, że dane te były mi potrzebne do zaprojektowania schematu torowiska w jednym z CAD'ów :)
Jeszcze raz dzięki.
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
WM-MODEL napisał(a):
porządne wajchy, nie aż tak drogie
Wszystko to bardzo fajne... tylko, że jak na razie to ze swoim projektowaniem układu jestem dalej niż bliżej samej budowy :sad:
Zresztą długość jaką musiałaby mieć stacja z takimi rozjazdami wykracza poza moje możliwości mieszkaniowe, co nie oznacza, że kiedyś się to nie zmieni :roll:
Jak na razie to rysuje sobie to w założeniu stacji 3-4m długości... na skrzynkach 1mszerokości 50cm długości. Ale to wszystko na papierze, tzn na ekranie...
Pozdrawiam.
 
S

Sebastian

Gość
#17
WM-MODEL napisał(a):
Jak chcesz naprawdę porządne wajchy, nie aż tak drogie, a nie przeszkadzają Ci np. plastykowe podrozdjazdnice, to raczej zobacz tu http://www.g-weller.de
Czy ktoś z forumowiczów kontaktował się z właścicielem tej firmy, a może nawet coś tam kupił? Interesuje mnie jeden z rozjazdów, więc jeśli ktoś mógłby pomóc w dokonaniu zakupu proszę o informację (teksty "napisz po prostu maila..." itp. proszę sobie darować, brak u mnie znajomości niemieckiego na wystarczającym poziomie. Niestety :sad: ).
 

slaby

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Nie jestem do końca obeznany w temacie, ale koledzy, którzy mieli do czynienia z rozjazdami Tillig Elite mogą mnie sprostować. Kąt 11° podany dla rozjazdu EW1 tyczy się kąta krzyżownicy, natomiast kąt wyjściowy jest 15° stopni. Analogicznie w rozjeździe EW3 kąt mierzony na krzyżownicy wynosi 9°, a kąt wyjściowy rozjazdu 12°:
http://catalog.lokshop.de/TIL/2004.H0Elite/009.jpg
Oznacza to, że tor idący w bok od rozjazdu nie jest prosty, tylko idzie łukiem od krzyżownicy, zwiększając kąt wyjściowy rozjazdu.
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
To tak podsumowując wybierając pomiędzy rozjazdami EW1 11st. Tilliga ,a rozjazdem WL10 10st od Roco ... co jest lepsze zdaniem ekspertów z naszego forum... pomijając wszelkie doskonałe rozjazdy g-waller, których cena i dostępność troszkę martwi przeciętnego modelarza :???: Nie ukrywam, że interesuje mnie Tillig i wedle wymiarów tego producenta rozrysowuję układ stacyjny, ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto miał do czynienia z obiema.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Najlepszym rozwiązaniem byłyby ew5 lub ew 6 tiliga ( na razie niedostępne gdyż dopiero mają zostać wypuszczone na rynek ). Z tych co podałeś lepszym rozwiązaniem byłoby użycie rozjazdu rocowskiego.
 

Podobne wątki