• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozjazd krzyżowy podwójny

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
czy tego typu rozjazdy były kiedykolwiek stosowane na kolei polskiej ?
Zapewne porównując samą krzyżówkę z wyrobem PILZa (coś takiego kiedyś podobnego sprzedawało CHS: oznaczone jako Doppelte Gleisverbindung) to trzeba by było usunąć trochę tej "szyny podwójnej" - nie mam pojęcia jak to się zwie; interesuje mnie sama idea czy można coś takiego zastosować i na jakich warunkach ? Pozd.
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#4
Po pierwsze to co jest na zdjęciu to skrzyżowanie a nie rozjazd. Na zdjęciu jest pomiędzy rozjazdami tzw "podwójnego przejścia rozjazdowego". To rozwiązanie jest szeroko stosowane np w Niedźwiedziu, Słomnikach i na innych wielu stacjach. Rozwiązanie to mimo, że krótsze niż tzw podwójne przejście trapezowe, jest bardzo nielubiane przez pion utrzymania torów ze względu na skomplikowane elementy. Stosowane na PKP różnią się od tego na zdjęciu kształtem, długością i konstrukcją szyn skrzydłowych, kierownic szyny wewnątrz skrzyżowania.
 
OP
OP
pantaleymon

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#5
Tomek K napisał(a):
Stosowane na PKP różnią się od tego na zdjęciu kształtem, długością i konstrukcją szyn skrzydłowych, kierownic szyny wewnątrz skrzyżowania.
Dzięki o to właśnie chodziło ...

Czy któryś ze speców na forum mógłby podpowiedzieć jak wygoglać zdjęcie i jakiś rysunek/schemat/inf.techniczną tego podwójnego przejścia rozjazdowego występującego na szlakach pkp - takiego oczywiście poprawnego (niestety coś nie bardzo umiem to znaleźć a terminologia techniczna z tego zakresu jest mi dosyć, niestety, jako laikowi obca :p )

I kolejne pytanie: czy wobec tego jeżeli ten "gotowiec" ze zdjęcia jest nieprawidłowy z tak wielu przyczyn, to czy istnieje techniczna możliwość zrobienia prawidłowego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnego materiału torowego - i tu najbardziej istotna część pytania: których czterech rozjazdów + skrzyżowania należałoby użyć ?
 

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
gdzie można kupić takie cudeńko ? czy lepiej złożyć ? podobne poszło na alle za 130 pare zł. jak dobrze pamiętam. niestety przegapiłem zakończenie aukcji :devil: dzień później : nówka Tilig :?: czy Pilz :?: prawie 400 zł. już nieaktualne . sprzedawca sam się zgłosił. ale niech post zostanie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 2
Buduję makietę 21
Buduję makietę 7
Buduję makietę 6
Buduję makietę 25

Podobne wątki