• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozjazd H0e 1:7 8 stopni R63 z Węgierskiej Manufaktury

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#1
Witam serdecznie. Obiecałem producentowi że zaprezentuję jego prace na naszym forum, a ponieważ nie jest Polakiem a Węgrem, zrobię to osobiście.

Mam zaszczyt zaprezentować wam, model rozjazdu wąskotorowego wg mojego projektu.

Dane modelu:

Skala : H0e 1:87
Kąt : 8 stopni
Skos : 1:7
Promień rzeczywisty : 63m
Długość modelu : ok 187mm
Porducent : Laszlo Heizer (Weichenhersteller - Węgry)
Kontakt : valtogyarto@gmail.com , FB: https://www.facebook.com/weichenhersteller/?fref=ts
Cena : 40 Eur + koszty przesyłki
Płatność : 50% w momencie założenia zamówienia , 50% jak rozjazdy są gotowe
Czas oczekiwania : jak w każdej manufakturze - zależy od obłożenia, na swoje czekałem 4 miesiące.
Stan modelu kupowanego : zmontowany, pomalowany

-Podkłady wykonane metodą laserowego cięcia w sklejce drewnianej
-Szyny przytwierdzone za pomocą haków jednocześnie imitujące prawdziwe przytwierdzenia
-Iglica dzielona w połowie długości
-Podkłady pod zwrotnik są osobnym elementem, który każdy przykłada sobie albo na lewo albo na prawo
-Spolaryzowane
-Przygotowane miejsca pod przylutowanie przewodów


Na te konkretne rozjazdy mam wyłączność, jeżeli będą zainteresowani proszę o kontakt na PW

Producent porozumiewa się w języku angielskim i niemieckim.

Pan Laszlo wykonuje rozjazdy w każdej skali, z każdego profilu szyny, o każdej geometrii. Na swojej stronie na Facebook'u posiada swoją galerię już wykonanych modeli rozjazdów, można u niego zamawiać.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Z

Zv

Gość
#3
Bajeczka! jak dojdą trawione imitacje płyty hakowej tak jak rozmawialiśmy na Trybunałach to będzie rewelacja sezonu. Super alternatywa dla niemal nieosiągalnych już wyrobów Wellera zwłaszcza normalnego toru.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#4
Bajeczka! jak dojdą trawione imitacje płyty hakowej tak jak rozmawialiśmy na Trybunałach to będzie rewelacja sezonu. Super alternatywa dla niemal nieosiągalnych już wyrobów Wellera zwłaszcza normalnego toru.
Oglądaliśmy, cmokaliśmy, z zachwytu nie mogąc tchu zaczerpnąć, aż nas telewizja z Radomska uwieczniła.:)
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#6
No własnie jest to kolejna sprawa którą trzeba zaszczepić u Laszlo, chociaż nie do końca, ponieważ w Polsce rozjazdy wąskotorowe były też przykuwane samymi hakami bez płyt. Bo jeśli chodzi o tory H0 to on ma piękne imitacje płyt hakowych z wtrysku.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#8
Nie mam pojęcia. Trzeba temat rozwalić najpierw. Na początku lipca zaprojektuje takie płytki z blaszek i będę prowadził rozmowy.
 
S

Sebastian

Gość
#10
Generalnie, jak dla mnie, to powinno pozostac przy tych 40ojro - bo to dobra cena. No moze max 45ojro (200zl).
A jak będzie 50 euro to co? Bez urazy, ale nie rozumiem tego wpisu.
Kolega @Maslo napisał, że cena rozjazdu z płytami hakowymi to sprawa do ustalenia z producentem. Wskazywanie jaka według nas być powinna nie ma sensu. To nie koncert życzeń, nie mamy na to wpływu.

A tak na marginesie, jeden taki rozjazd dzięki Mateuszowi już mam. Polecam bo wajcha naprawdę prima sort :)
 
Z

Zv

Gość
#13
luzik Panowie tylko to nas uratuje. Nie tylko cena ale i dostępność, jakość, odwzorowanie detalu i osobiste preferencje wszystko to po trochu decyduje o wyborze tego co kupujemy.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#14
Zabrałem się za rysowanie tych płyt hakowych do tego rozjazdu.... i z każdą kolejną płytą miałem coraz więcej wątpliwości. I w końcu stwierdziłem że nie ma sensu, na siłę upiększać tego rozjazdu. Wg mnie niczego mu nie brakuje. Wiec zarzucam prace nad tymi płytami hakowymi. Nie będzie ich. Jeżeli ktoś chce mieć płyty, to nasz forumowy kolega robi rozjazdy z takimi płytami. Nie muszą być identyczne. Dzięki temu każdy może sobie urozmaicić moduły na rozjazdy, z i bez płyt poprzez kwestię wyboru :)

Dziękuję i pozdrawiam
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#16
Witam wszystkich.
Wszedłem dzisiaj na https://www.facebook.com/weichenhersteller/?fref=ts i przeczytałem, że Pan Laszlo nie przyjmuje żadnych zamówień. Ma ponad roczne opóźnienie. Czy jeszcze gdzieś są dostępne rozjazdy H0e R 63? Kolega Zv wycofał się z modelarstwa kolejowego.
Przyjdzie mi pewnie zdecydować się na rozjazdy BEMO 12°. Skrzynki 500 x 1000 już mam - w elementach, tylko poskładać - budynek stacyjny też już jest wycięty i dobrze by było zacząć budować moją pierwszą stację. Będzie to Kańczuga, stacja na trasie Przeworskiej Kolei Dojazdowej. Wstrzymują mnie rozjazdy.
Pozdrawiam Tomasz Sądaj
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#18
Witam serdecznie. Obiecałem producentowi że zaprezentuję jego prace na naszym forum, a ponieważ nie jest Polakiem a Węgrem, zrobię to osobiście.

Mam zaszczyt zaprezentować wam, model rozjazdu wąskotorowego wg mojego projektu.

(...)

Płatność : 50% w momencie założenia zamówienia , 50% jak rozjazdy są gotowe
Czas oczekiwania : jak w każdej manufakturze - zależy od obłożenia, na swoje czekałem 4 miesiące.
Można wiedzieć ile nas dziś jest to te 50%...? Myślę o 3 sztukach.... i czy w ogóle temat nie padł (czytając o tych opóźnieniach)....
Kolega Zv wycofał się z modelarstwa kolejowego.
Przyjdzie mi pewnie zdecydować się na rozjazdy BEMO 12°.
...w ostateczności też myślałem o tych BEMO choć w nich są podwójne podrozjezdnice.... trza by to jakoś "zamaskować".
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#19
Napisz do Laciego. Wiesz trochę czasu minęło od 2016 r. My braliśmy w hmm 2017r. na Mazowsze, czekaliśmy około 12-18 miesięcy. Co prawda braliśmy szelki normalnotorowe. Cena za szelki złożone z 4 anglików była w cenie 4 anglików od Roco. Kontakt z Lacim jest bardzo dobry. Paczka z Węgier przyszła i było bardzo dobre zapakowana i zabezpieczona. A te szleki miały jakieś 70-80 cm długości.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#20
Napisz do Laciego. Wiesz trochę czasu minęło od 2016 r. My braliśmy w hmm 2017r. na Mazowsze, czekaliśmy około 12-18 miesięcy. Co prawda braliśmy szelki normalnotorowe. Cena za szelki złożone z 4 anglików była w cenie 4 anglików od Roco. Kontakt z Lacim jest bardzo dobry. Paczka z Węgier przyszła i było bardzo dobre

zapakowana i zabezpieczona. A te szleki miały jakieś 70-80 cm długości.
Wszystko potwierdzam, ale akurat te rozjazdy u Laszlo są na wyłączność dla mnie. Te rozjazdy możecie u mnie zamówić. Nie bawię się w żadne prowizje za handel, chyba chcecie FV. Problem polega na tym że obecnie mam krucho z czasem. Zatem jezeli jesteście zainteresowani to proszę na Priv info kto, i ile, i jakich potrzebuje rozjazdów. Obecnie jestem na etapie zbierania zamówień.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 29
Z
Wąskotorówka 8
Z
Wąskotorówka 60
Wąskotorówka 5

Podobne wątki