• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rolnicze 1:32

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#22
Do tego 325 dołożyć 330 wydanego przez wydawnictwo De Agostini i C 45, z napisem Ursus, produkcja firmy Schuco a z bardziej współczesnych Massej Fergusona z nalepkami Ursusa, oczywiście wszystkie w skali 1/43.
 
OP
OP
Bartek952
Reakcje
0 0 0
#25
Do tego 325 dołożyć 330 wydanego przez wydawnictwo De Agostini i C 45, z napisem Ursus, produkcja firmy Schuco a z bardziej współczesnych Massej Fergusona z nalepkami Ursusa, oczywiście wszystkie w skali 1/43.
Propozycja bardzo ciekawa jednak 1/43 to nie moja skala, "ciapka" kupiłem okazyjnie. :)

Elegancki ursusik tylko dziwię się że uh robi modele traktorów w 1:32 i 1: 43
UH miało/ma cala serie głównie z starszymi ciągnikami w ofercie w 1:43. Z tego co wiem były kiedyś dostępne w każdym numerze jakiejś gazetki we Francji, możliwe ze pojawiła się w kioskach także w innych krajach ;)
 
OP
OP
Bartek952
Reakcje
0 0 0
#26
Witam wszystkich, dziś po malej przerwie prezentuje kolejne modele, pierwszy z nich to zestaw typowo na łąkę- Same Explorer3 100 oraz zgrabiarka Kuhn GA 4521 GM (ROS Italy, Universal Hobbies)

DSC09405.JPG


DSC09408.JPG


DSC09410.JPG


Następny sprzęt gotowy na sianokosy- przyczepa samozbierająca Krone ZX 450GL (Wiking)

DSC09842.JPG


DSC09848.JPG


DSC09850.JPG


Kolejny kombajn z mojej kolekcji, niestety gorzej wykonany niż prezentowane tu wcześniej ale na prezenty się nie narzeka. ;)
Case Axial-Flow 8230 (Britains/Ertl)

DSC09828.JPG


DSC09829.JPG


DSC09834-001.JPG


Oraz na koniec, mój ulubiony klasyk- Fendt Favorit 824 z talerzówka Väderstad Carrier 500 (Weise-Toys, Universal Hobbies)

DSC09861.JPG


DSC09877.JPG


DSC09875.JPG


Dziękuję za uwagę, pozdrawiam! :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#29
Piękne te rolnicze modele. Dzięki nim dopiero widać jak rolnictwo i uprawa ziemi poszła do przodu. To już nie są czasy gdy mały Ursus ciągnął dwu, a może trzy lemieszowy pług. Fajne modele pokazujesz.
 
OP
OP
Bartek952
Reakcje
0 0 0
#30
@mafo dokładnie rolnictwo choćby od końca lat 80-tych zmieniło się kolosalnie, prowadzenie równolegle, dostosowywanie dawki nawozu do wymagań roślin na danym fragmencie pola- to kiedyś było nie do pomyślenia. :)
Niestety i tak w Polsce to wszystko pojawiło się później w sprzedaży, a o własnych konstrukcjach tym bardziej nie ma co gdybać. Dla przykładu firma Fendt już w połowie lat 90-tych miała w ofercie skrzynie bezstopniowa a rodzimi producenci do dziś takiej nie montują w swoich wyrobach.
 

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#31
Kolejne piękne maszyny pokazałeś trudno wybrać faworyta
Co do modeli erlt-a ostatnio nabyłem john deere 9860 i po paru przeróbkach prezentuje się całkiem nie źle
 
OP
OP
Bartek952
Reakcje
0 0 0
#32
Witam wszystkich :)
Dzisiaj nietypowa prezentacja, sezon można powiedzieć ze jest zakończony a sprzęt zaparkowany, czeka na wiosnę. Poniżej zamieszczam pare fotek zaprezentowanych już modeli, lecz tym razem w mojej prowizorycznej wiacie.

_DSC7804-003.JPG


_DSC7247-001.JPG


DSC04257-002.JPG


Pozdrawiam!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 7

Podobne wątki