• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco Z21 czy Piko SmartControl?

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#1
Dzień Dobry,

Planuję przesiadkę z czerwonego Multimausa na coś bezprzewodowego. W co lepiej zainwestować? W przypadku Z21 Roco w grę wchodziłby czarny kontroler WiFi a wiadomo, że można jeszcze podpiąć starego Multimausa czy telefon z Androidem.
Czy w przypadku zakupu SmartControl jestem skazany jedynie na manipulator?
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#3
Możliwości czarnej skrzynki raczej nie wykorzystam i wystarczy mi biała.
Czy Smart Box Piko da się obsługiwać za pomocą telefonu czy tabletu? Ktoś to sprawdzał?
 
Reakcje
8 0 0
#6
Witam Panie Michale.

Jeżeli ta informacja może coś pomóc - to ja używam Piko Smart Control z kilkoma urządzeniami: Smart Controller'em z zestawu, smartfonu z Androidem i tabletem - również z Androidem (tylko inną wersją systemu). Wszystko działa poprawnie, choć aplikacja ECoS Controller jest uboższa graficznie w porównaniu do oryginalnego kontrolera. Nie ma problemów z instalacją ECoS, program jest darmowy, delikatne schodki napotkałem przy próbie komunikacji bezprzewodowej z centralką SmartControl (musiałem zajrzeć do instrukcji). Oprócz adresu IP centralki 192.168.65.1 trzeba wpisać dodatkowo numer portu: 15471.

Nie próbowałem jeszcze aplikacji ECoS Cab (demo jest free), która jest o wiele bardziej rozbudowana graficznie, ale jak Panu zależy to mogę dzisiaj wieczorem spróbować zainstalować u siebie na komputerze z Windows. Może po meczu Naszych z Czarnogórą, jeżeli wynik będzie satysfakcjonujący - czego Panu i wszystkim Polakom życzę.

Pozdrawiam,
Mario.MMZ
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#7
Serdecznie dziękuję za pomoc i odpowiedź!
W takim przypadku więcej argumentów przemawia na korzyść SmartControl.
Do Z21 można wprawdzie dokupić Multimaus w wersji wi-fi (zależy mi na pokrętle), jednak urządzenie to wydaje się być znacznie bardziej prymitywne, niż rozwiązanie Piko.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#10
Wątpię skoro pakują się w archaiczną mysz WiFi :)
Chyba, że samą aplikację zmienią.

Najbardziej mnie boli właśnie ta mysz od Roco.
Można było z niej wycisnąć o wiele więcej - wyświetlacz o normalnej rozdzielczości, w pełni funkcjonalny, a odwalili chałę kosztującą kupę kasy.
 

riddlerpl

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Czy ktoś próbował podpiąć multimausa pod Smartcontrol? Port jest, w instrukcji najnowszego patcha sugerują kompatybilność z LocoNet. Kusi mnie to przetestować.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#14
To niech Cię nie kusi.
Multimaus nie pracuje na magistrali LocoNet.
To, że jest tak samo wyglądające gniazdo, nie znaczy, że to jest to samo.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 4
Dla początkujących 26
Dla początkujących 2
Dla początkujących 3
Dla początkujących 5

Podobne wątki