• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROCO ST44 - który dekoder

THE_O_PL

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

z racji iż jest to mój pierwszy post na forum, na wstępie parę słów o mnie. Nazywam się Łukasz, jestem z Koszalina, interesuje mnie skala H0, zarząd PKP, ep. V/VI, składy towarowe.

A teraz ad rem:
Okazyjnie kupiłem model lokomotywy ST44-717, produkcji ROCO nr 72706 - czyli analogowy. Jako że całą resztę mam w standardzie cyfrowym, muszę dokupić do tego modelu dekoder - na razie jazdy. I tu mam problem - brakuje mi doświadczenia i pewności co mojego wyboru.
Z lektury forum wiem, że dekoder Lenz SILVER będzie OK. Tylko który - jest kilka wersji? Czy ten będzie dobry? Jeśli nie, to proszę o podanie alternatywy.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#2
Wystarczy Lenz Standard za ok. 80zł w modelmanii, chyba że jesteś wymagającym i zaawansowanym użytkownikiem.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Zawsze to samo pytanie " Który samochód wybrać" Ja radzę kraza bo duży.
Napisz co zamierzasz osiągnąć przez zamontowanie dekodera . Czy tylko jazdę czy pełne oświetlenie czy realizm z dżwiękiem. Każdy dekoder ma swoje właściwości.
Kup Kraza naprawdę fajna maszyna. Może służyć jako ciągnik do haubic.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Tyiko gold bo nie wiadomo jak się rozwinie model i właściciel. A dodatkowe funkcje nie przeszkadzają w jeździe.
Kraz only
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#7
Gold akurat może być tutaj dobrym wyborem, bo gdyby kolega chciał dołożyć moduł dźwiękowy bez wymiany dekodera, potrzebne będzie SUSI.
 
OP
OP
T

THE_O_PL

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.
Na dzień dzisiejszy udźwiękowianie modelu mnie nie interesuje, więc pozostaje tylko jazda + światła. W tym przypadku, jak rozumiem, dekoder Lenz Standard+ lub Silver będą OK? Wersja z wtyczką NEM652 (8-pin)?
 

Podobne wątki