• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco ST44-199 (druga edycja) - głośność hamulców

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#41
Witam ja też jestem posiadaczem ST-44 z dźwiękiem PKP CARGO ROCO u mnie było tak lokomotywa bez budy dźwięki czyste bez szmerów nawet CV266 ustawionych na max aż do odcięcia lecz z budą już nie ma tak kolorowo wychodzi na to ,że w moim loku problemem jest buda rozebrałem wszystko co się dało szyby,kabinę,itd.Miałem taki pomysł żeby te elementy które drżą i trzeszczą jakoś wygłuszyć ale czym?pomysł padł na fluid maskujący"maskol" do malowania.Zaletą jest że można go rozprowadzić dość cienko nie zżera plastiku i po wyschnięciu jest jak ala gumowa błonka co wytłumi drgania.Lecz z maskolu zrobił się kit i lipa to wypróbowałem silikon bezbarwny i nanosiłem cieniutką warstewkę na elementy budy ale bardzo minimalnie bo on trochę puchnie jak wysycha no czekam aż wyschnął i budę na loka i na tory ,no i tak parę części obudowy mam zrobione i trzaski szczególnie przy dźwięku silnika +Rp1 zanikły.Sposób jest o tyle według mnie lepszy niż jakikolwiek klej bo jak się mi nie udało za pierwszym razem to po wyschnięciu odchodzi bardzo lekko i nie zostawia śladów jedyna nie dogodność to smród octu przy smarowaniu.A i jeszcze miałem takie wrażenie ,że rzeczy które nie drżały po posmarowaniu elementów z drugiej strony budy niby nie mające styku bo są daleko od siebie zaczęły lekko rezonansować to je silikonem i też ucichły i jest duużooo lepiej. To tyle pomyśla ,żę ja zwarjował i gagara zalepił kitem. :)
 

belmi71

Użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
0 0 0
#42
Witam szanowne grono .
Mam problem ze swoim Gagarinem brak dźwięku , kiedyś był i po podłączeniu Digital plus by Lenz dźwięk się stracił .
Co szanowne konsylium poradziło by.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#45
Jeśli nic nie było zmieniane w konfiguracji, to pewnie poszła końcówka mocy w dekoderze.
Jeśli chcesz, możesz podesłać do mnie, to wyślę do Zimo do naprawy.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#46
Natomiast ja mam problem z ustawieniem głośności. Mam wersję ST44 z żółtym czołem. Jakiej wartości CV bym nie wpisał, to głośność jest taka sama - a chciałem trochę przyciszyć, bo zagłusza inne loki :/
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#47
Jakim sprzętem programujesz CV-ki?
Czy wpisujesz do dobrego CV? (powinno być CV266)?
Czy nie masz przestawionego adresowania w dekoderze? (przywrócenie normalnego adresowania CV7=0)
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#48
1. Multimaus.
2. Tak.
3. Adresowanie ustawione na fabryczne.

Czy może być tak, że różnica w głośności po ściszeniu jest tak mała, że ledwo słyszalna?

Pozdrawiam,
 

kubaH0

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Witam,
Ja w swojej ST44-717 CV 266 ustawiłem na wartość 60, CV 4 na 27, CV 287 na 85 i jest ok.
Rezonans budy - zrobiłem najprostszym sposobem jaki mi wpadł do głowy. Z oryginalnej gąbki tej z pudełka ( tej miękkiej ), wyciąłem prostokąt tak aby się zmieścił "przy" dachu i efekt jest lepszy niż oczekiwałem.
Trzaski z głośników są spowodowane słabymi parametrami i dlatego takie ustawienia j.w.

Pomysł z gąbką wziąłem z mojej drugiej pasji AUDIO ( po prostu wyciszyłem budę tak jak to się robi z kolumnami )

W mojej teraz wszystko jest ok. Bardzo ładnie jeździ i gra;)

A tak w ogóle witam wszystkich forumowiczów.
Konrad
 

Podobne wątki