• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco ST44-199 (druga edycja) - głośność hamulców

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#21
Ja w mojej 199 od nowości niczego takiego (rezonans) nie zauważyłem. Dźwięki są miłe dla ucha. Zapewne trafił ci się felerny egzemplarz.
Raczej to Tobie trafił się egzemplarz w 100% wolny od wad ;) Mam ST44-199 z pierwszej edycji, z dźwiękiem, to walczyłem z rezonansem aż się udało go wyeliminować. Wielu kolegów, którzy posiadają 199 bądź 1028 miało ten sam problem. Ale to nic... edycja ST44 PKP Cargo to dopiero był "rezonansowy koszmar" - NIC nie było słychać oprócz charczenia głośniczków.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#22
Dokładnie mam na myśli ST44-717, bo taką mam z dźwiękiem.
Póki co jest ok, ale głośniki walają się po wnętrzu nadwozia :-(
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#23
Raczej to Tobie trafił się egzemplarz w 100% wolny od wad ;) ... edycja ST44 PKP Cargo to dopiero był "rezonansowy koszmar" - NIC nie było słychać oprócz charczenia głośniczków.
Coś w tym musi być bo mi nic nie harczy od nowości. Gra ładniutko i czysto... poza koniecznością podregulowania głośności hamulców jestem zadowolony z mojego egzemplarza, a to wogóle rzadkość ostatnio.
Póki co jest ok, ale głośniki walają się po wnętrzu nadwozia :-(
O - a tego to nie sprawdzałem u siebie... trza będzie zajrzeć.
 
Reakcje
292 0 0
#25
Witam, mam w swoich skromnych zbiorach ST44-717 PKP Cargo z fabrycznym dekoderem dźwiękowym. Nie mam kłopotów z rezonansem. Na razie nic nie przerabiałem, a nawet jej nie otwierałem. Ale może te PKP Cargo są już z poprawionej edycji? A próbowaliście wymieniać głośniki na coś całkiem nowego? Może tu tkwi problem.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#26
A próbowaliście wymieniać głośniki na coś całkiem nowego? Może tu tkwi problem.
Odświeżę trochę wątek. Zamierzam wymienić w ST44 z dekoderem dźwiękowym Zimo MX645R ten fabrycznie zamontowany, kostkowy głośnik Zimo LS10X15 na coś trochę porządniejszego. Jakiej firmy wybrać głośnik i o jakich parametrach, aby ten dźwięk brzmiał zdecydowanie lepiej? Dodam, że w gagarinie miejsca jest na kostkę o wymiarach ok. 25 x 35 mm, rozważam również zastosowanie komory rezonansowej dla poprawy niskich dźwięków.
Jakie macie zastosowane głośniki? A może ktoś ma podłączone 2 głośniczki, ale szeregowo czy równolegle? Co myślicie o głośnikach firmy Rail Master (link tutaj)?
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Dwa fabrycznie montowane przez Roco dekodery Zimo (Br52, ST44) - głośność do 140 dźwięk jest, powyżej zaczyna być urywany, po przekroczeniu 180 znika - spotkał się kto z czymś takim?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#31
Dwa fabrycznie montowane przez Roco dekodery Zimo (Br52, ST44) - głośność do 140 dźwięk jest, powyżej zaczyna być urywany, po przekroczeniu 180 znika - spotkał się kto z czymś takim?
Tak i to niejednokrotnie. To normalne zjawisko. Do tego samego dekodera podłącz sobie głośnik 5W 8 Ohm i zobacz do jakiej wartości podkręcisz CV266.
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Czyli Roco leci w kulki i oszczędza na głośniku, jak myślisz warto reklamować, czy mieć święty spokój i załatwić to we własnym zakresie?
O pierwszym dekoderze już pisałem - wymieniono na nowy taki sam, później na ESU z fabrycznym głośnikiem i dalej jest cienko ;)
Przy przekroczeniu granicy dzwięku.
Efekt jest jakby zadziałało zabezpieczenie, piknięcie i cisza.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#33
Roco łączy równolegle głośniki, może być tak, że przy określonej głośności wydziela się już tak duża moc, że końcówka mocy się przeciąża i wyłącza. Reklamacja raczej nic tu nie da.
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
To może trzeba dać je w szereg?
Br52 miała jeden głośnik, pierwszy tradycyjny, podklejony pod daszkiem budki maszynisty, drugim była kostka wrzucona luzem.
Do St44 jeszcze nie zaglądałem.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#38
Wymienił ktoś już głośniki na jakieś sensowne w swojej ST44?
Bo mnie po 10 minut słuchania lokomotywy na oryginalnych głośnikach boli głowa.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#39
Wymienił ktoś już głośniki na jakieś sensowne w swojej ST44?
Bo mnie po 10 minut słuchania lokomotywy na oryginalnych głośnikach boli głowa.
Ja, dzięki pomocy kolegi z Warszwy, uzbroiłem się w takie oto "klipsy" na te głośniki. Przestały rezonować i charczeć. Dodatkowo zakleiłem szybki itp czarną taśmą izolacyjną. Szyby, razem z budą, wpadały w rezonans i powodowały dodatkowe "trzaskanie".

Numer katalogowy klipsu: 62593151 (nie wiem czy należałoby go szukać w Roco czy u Zimo... musiałbym się kolegi zapytać).

P1050431-vert.jpg
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#40
Samego rezonansu już się pozbyłem. Wykonałem chyba z kilkadziesiąt prób aby się go pozbyć, ostatecznie zamocowałem głośniki na gąbce i jest ok. Natomiast sama jakość dźwięku jest męcząca. Słyszałem już dźwięki w nie jednym modelu, ale tych nie mogę słuchać za długo. Nie wiem czy przyczyną jest jakość samych dźwięków czy głośników. ale kolega dgajus zapoczątkował temat wymiany głośników, więc może ich wymiana pomoże?
 

Podobne wątki