• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco Rh 1116 vs Rh 1116 Jaegerndorfer

mg207

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

mam pytanie odnośnie modelu Rh 1116 Railjet z fabrycznie montowanym dekoderem jazdy i dźwięku. Czy ktoś ma może jakiś model Jaegerndorfera. Czy dorównuje on jakością wykonania modelom Roco. W modelu, który mnie interesuje jeden i drugi producent instaluje dekoder ESU, a więc wrażenia dźwiękowe powinny być na takim samym poziomie. Jednak Roco jest znacznie droższe. Warto dopłacić?
Tak wygląda Roco 62366:
http://www.roco.cc/uploads/tx_commerce/ ... 8_w560.jpg
,a tak Jaegerndorfer
http://makieciarz.pl/product_info.php?products_id=71932
w opisach z tej strony model jest w 3 różnych cenach. Nie bardzo wiem o co chodzi.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#2
Posiadam modele elektrowozów Roco jak i model Jaegerndorfera - modele bez dekoderów więc mogę ocenić wierność i jakość wykonania a ta w obu przypadkach jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Obie firmy prezentują moim zdaniem ten sam lub bardzo podobny dość wysoki poziom wykonania modeli.
 
Reakcje
9 1 0
#3
Co do różnych cen Jaegerndorfer to sprawa wygląda następująco:
-najtańszy model jest tzw. Basic Edition, tzn edycji podstawowej bez dekodera
-model droższy jest w edycji High End, posiada 2 gniazda dekodera, jedno do sterowania lokomotywy, drugie do sterowania oświetlenia dopasowanego do lokomotywy wzorniczo składu RAIL JET.
-model najdroższy jest w edycji HIGH END i posiada dodatkowo dekoder dźwięku.

Z pewnością Jaegerndorfer nie ustępuje jakościowo produktom Roco, w niektórych aspektach (np. detale) je przewyższa. Modele obu firm mocno konkurują ze sobą, stąd dążenie do perfekcji i dodawanie różnych cyfrowych bajerów.

Jak chodzi o dekodery dźwięku, to wydaje mi się, że Roco może montować dekodery Zimo.
 
OP
OP
mg207

mg207

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dzięki za opinie i wyjaśnienie. Muszę się wybrać do sklepu "RO-BUD-a" wg strony internetowej mają modele obu producentów na stanie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 5
Tabor 16
Tabor 29
Tabor 17

Podobne wątki