• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco multimaus 2 - kabel ile pin?

johnylongo

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Pytanie: ile pinow powinien miec kabel polaczeniowy booster - multimaus 2?

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam!
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#2
A co to jest "multimaus 2"?
W Roco przeważnie łączy się booster z czarnym pudełkiem potocznie zwanym centralką. Kabel ten ma 4 przewody z tego co pamiętam.
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#3
Zależy jaki booster. Jaki układ (jeden booster czy sieć). Podaj więcej szzegółów (typy).
Widziałem LokMaus, LokMaus 2, Multimaus... ale MultiMaus 2 nie...
 
OP
OP
J

johnylongo

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
cyruss napisał(a):
Zależy jaki booster. Jaki układ (jeden booster czy sieć). Podaj więcej szzegółów (typy).
Widziałem LokMaus, LokMaus 2, Multimaus... ale MultiMaus 2 nie...
Ta 2 to moj blad. Cos mi sie na glowe musialo rzucic. Mam zwykla MultiMaus i:
- Booster 10764
- Transformator 10725

Niestety wszystko bez kabli (za wyjatkiem tych przy transformatorze)

Po przewertowaniu instrukcji wyszlo, ze potrzebuje 2 kable:
- telefoniczny
- do torow

Niestety w dwoch sklepach elektronicznych nie mieli ani 6-pinowego kabla telefonicznego, ani wtyczki pasujacej do gniazdka na podlaczenie do torow.

W sklepach jest jest 4-pinowa skretka - stad pytanie, czy wystarczy i jezeli tak, to ktore piny uzyc?

W wypadku kabla do torow przypuszczalnie kupie tor podlaczeniowy roco i rozetne kable (zestaw podlaczam do z-tki)

Pozdrawiam!
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
Aby podłaczyć MultiMaus do "centralki" (a nie boostera, bo 10764 to "centralka": http://www.modelleisenbahn.at/index.php ... mmer=10764 ) potrzebujesz koniecznie 6 zyłowego przewodu i bez przeplotu (czyli kolejność kolorów na każdym końcu musi być taka sama). Większość kabli telefonicznych ma przeplot. Jak to podłączysz, to popsujesz myszkę - ostrzegam.

Do torów to dowolny przewód może być.
 

Podobne wątki