• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Roco - modele wagonów standardu Y - w malowaniu Najbrt

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#44
To trzeba było tak od razu, nie byłoby problemów i zbędnej dyskusji. Generalnie jest to wagon tego samego typu, ale różni się pewnymi szczegółami, m.in. położeniem płaskiego kominka od pieca ogrzewczego. Roco wypuściło swego czasu ten model w oznaczeniach PKP Wars i te szczegóły nie były w 100% zgodne z oryginałem PKP. Nie jestem też pewien, czy przy kolejnych modernizacjach wagony obecnie będące w parku PKP Intercity dalej wyglądają tak samo (poza malowaniem, rzecz jasna), jak za czasów PKP Wars, czy jakieś drobiazgi są inne.
 
Reakcje
1.611 378 7
#45
To trzeba było tak od razu, nie byłoby problemów i zbędnej dyskusji. Generalnie jest to wagon tego samego typu, ale różni się pewnymi szczegółami, m.in. położeniem płaskiego kominka od pieca ogrzewczego. Roco wypuściło swego czasu ten model w oznaczeniach PKP Wars i te szczegóły nie były w 100% zgodne z oryginałem PKP. Nie jestem też pewien, czy przy kolejnych modernizacjach wagony obecnie będące w parku PKP Intercity dalej wyglądają tak samo (poza malowaniem, rzecz jasna), jak za czasów PKP Wars, czy jakieś drobiazgi są inne.
Ponoć wnętrze przedziałów zmieniło się diametralnie - niby na korzyść. Chciałem się ostatnio przejechać tym wagonem za PKP Intercity aby zobaczyć zmiany - ale okazuje się że kupno miejsca dla dwóch osób - nawet w 1. klasie - na obojętnie jaki termin - jest "awykonalne" - chyba dalej kupuje się miejsce u "warsiarza za dopłatą"...
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.342 37 2
#47
Nie jestem wielkim znawcą kolei czeskich, ale ostatnio wagony Y, te przed modernizacją, jeżdżą już raczej tylko w ruchu regionalnym. Tych wagonów restauracyjnych używa się raczej w ruchu dalekobieżnym/międzynarodowym.

Na jednym z tych wagonów kursujących obecnie w Polsce, zauważyłem ostatnio charakterystyczne logo "S", czyli praskiej skm - ESKO.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Esko_w_Pradze
 

Podobne wątki