• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Roco - modele wagonów standardu Y - w malowaniu Najbrt

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
493 20 1
#21
A czy mówimy "z Praga" i "z Bratysława"? Sorry, ale "autorytety" z YouTube nie są dla mnie przekonujące. Wprawdzie polska nazwa tego miasta brzmi Bogumin, ale nawet, gdy używamy pisowni oryginalnej, to nie widzę powodu, żeby nie odmieniać przez przypadki.
Jak już dążyć do poprawnej pisowni, to nie z Bohumina, a z Bohumína ;)
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#22
Czasami na stronach różnych sklepów wyraźnie widać, że wagon 64863/64864 nie posiada wszystkich stopni przy drzwiach. Również z pudełka jak się wyciąga (widziałem na unboxingu) to stopni nie ma. Na stronie Roco z kolei model jest ukazany jako kompletny. Moje pytanie, czy stopnie są dołożone jako części dodatkowe w woreczku w pudełku? Zależy mi na tej wiedzy, gdyż zamierzam ten wagon kupić. Dziękuję z góry.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
#24
Do mnie jeździ skład CD ze stacji Bohumin. Spróbuję zrobić parę fotek, ale jak mu się przyjrzałem niedawno to te wagony lata świetności mają dawno za sobą.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
#28
A z którego roku pochodzi forma tych modeli? Bo kojarzę, że Bautzeny TILLIG to bardzo wiekowa konstrukcja, kilkudziesięcioletnia, natomiast ROCO chyba całkiem niedawno opracowało te modele.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#29
Bautzeny to był produkt jeszcze Sachsenmodelle i faktycznie mają ok. 30 lat. Modele Roco są niewiele młodsze, może mają 20-25 lat, ale są trochę lepsze od Sachsenmodelle/Tillig.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
#30
Zmusiłem się do przeszukania starszych katalogów ROCO. W katalogu z 2010 roku znalazłem zapowiedź Bautzenów Y/B-70 ze "stemplem" Neu Konstruktion". Wychodzi więc na to, że ta forma to prawie świeżynka ;)
2010.jpg
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
267 20 2
#32
Nie - rozbawiło mnie to stwierdzenie o "świeżości" formy. W eurokołchozie nie ma tak długich terminów do spożycia :D.
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
267 20 2
#34
:D Nie zmienia to faktu, że forma jest STARA. Inni tez takowe posiadają, jak zaznaczyłeś: 18, 20 czy 30 lat ( jak powiada mój ulubiony arystokrata: 180 , 200, 300 lat technologicznych) toż to starsza forma niż węgiel !!! ..... nawet flegmatyk zdołał by błędy w nich poprawić, albo uatrakcyjnić szczegóły. Jeszcze trochę to będą sobie życzyli dodatek za okazy "retro". A austrovietnamcy już zaczęli "grubo" - niczym kiedyś pędzlem - malować modele.
Czy z wiązku z tym ceny też będą jak za prefo? Roco coraz bardziej mi podpada. Kiedyś to była marka, a teraz to ogądam modele z każdej strony. Jeszcze trochę to nawet MTB ich "dogoni".
 

Podobne wątki