• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco - modele lokomotyw serii ST44

A

Adam-H0

Gość
#81
Zanim wypiszecie ile ma bledow - to moim zdaniem nalezy napisac jakie ma zalety :D
Numer jest drukowany - wiec wacik z chemia i juz numeru nie ma ;)
ilez wersji mozna zrobic, na rynku jest tyle roznych dodatkow, ze jest to jak raj na ziemi.
Swiatla to troche kitowato, ale tez do podlubania - buda jest OK. Wiec moja kolekcja Gagarinow bedzie rosja. ;)
Ponizej tylko kilka mozliwosci bez wiekszego wysilku.
 

Załączniki

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#82
Z lampami nie problem,wiertelko o odpowiedniej srednicy,swiatlowod po problemie.No i oczywiscie odpowiedni led :p Z reszta tez nie problem,jest przeciez mozliwosc zalozenia trawionek dla bardziej wymagajacych. :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#83
To, co teraz robicie, to już JEST przesada. Mimo iż ukazał się ten model, to narzekacie. Jedyną jego wadą jest to, że nie posiada typowego malowania z żółtą mordką, ale to zapewne tylko kwestia czasu, jak i takie zostanie wykonane. Bo myślę, że ten model dopiero otwiera epizod "Gagarinów" z polskimi reflektorami.
Za to nikt z Was, nie zwrócił uwagi na fakt, że:
- model przedstawia faktycznie występującą lokomotywą, w takim właśnie malowaniu, zatem nie może mieć żółtej mordki, bo byłoby to niezgodne z rzeczywistością,
- specjalnie do tego modelu mamy wielkie reflektory wraz z uchwytami do mocowania sygnałów końca pociągu,
- w celu wykonania modelu ciekawego dla polskiego modelarza, wybrany egzemplarz a co za tym idzie model posiada dwudzielną żaluzję, zaś nad żaluzją posiada zaślepioną jedną z mniejszych żaluzji,
- na czole między oknami jest barierka, wcześniej chyba nie spotykana w modelach Roco,
- zderzaki wzorem oryginału są brązowe (jedynie nie dokładnie typ taki jak trzeba),
- na dachu JEST polska antena.
Niektóre z powyższych detali jest zrobionych SPECJALNIE do tego modelu, wcześniej w modelach tej firmy nie występowało.

I faktycznie, model stanowi świetną bazę do wszelkich poprawek i przeróbek.

A poniżej oryginał i model.


zdjęcie pochodzi ze strony woziarze.cal.pl

http://forum.modelarstwo.info/download/file.php?id=41886&mode=view/ALA_ST44_01.jpg
zdjęcie użytkownika ALA
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Właśnie, cieszcie się, że wreszcie nie musicie zamawiać modeli w manufakturach i czekać na nie latami, żeby mieć współczesną prawdziwie PKP-owską lokomotywę. Na pewno będzie więcej wersji, w tym roku ma ukazać się jeszcze z żółtym czołem. A ja liczę na to, że tak jak to było z Okularnikiem, Roco wypuści też polskiego Gagara w TT...
 

sarycz

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#85
Dla mnie model bardziej przypomina coś a'la Piko Hobby niż normalny produkt ROCO. Poczekam na wersje w malowaniu Rail Polska i zobaczę czy będzie lepsza. Na razie jestem zdegustowany.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#86
Myślę, że trzeba go z bliska zobaczyć i potem oceniać. Zdjęcia to tylko zdjęcia. Wiadomo, że Draculowy czy Jan-kolowy poziom to nie będzie, ale chyba nie mogło być inaczej ;)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#87
Nie ma co narzekać, model jest wizualnie całkiem nieźle dopracowany, a drobne mankamenty da się poprawić niewielkim nakładem pracy. Poza tym można z tego również niewielkim nakładem pracy uzyskać całą gamę innych wersji modelu.

Zresztą, Roco nie po to inwestowało w zupełnie nowe formy, aby zakończyć na jednej wersji modelu. Możemy tu spokojnie powiedzieć o przełomie w produkcji seryjnych modeli PKP :p
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#88
karol_mar napisał(a):
Nie ma co narzekać, model jest wizualnie całkiem nieźle dopracowany, a drobne mankamenty da się poprawić niewielkim nakładem pracy. Poza tym można z tego również niewielkim nakładem pracy uzyskać całą gamę innych wersji modelu.

Zresztą, Roco nie po to inwestowało w zupełnie nowe formy, aby zakończyć na jednej wersji modelu. Możemy tu spokojnie powiedzieć o przełomie w produkcji seryjnych modeli PKP :p
Tak, w przyszłym roku najprawdopodobniej EU07 i Ty2 i będzie naprawdę nieźle.
 
OP
OP
U

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#90
Mafia napisał(a):
Czy w modelu świecą się światła czerwone z tyłu? Tzn. czy jest tak jak powinno być we "wiadrach" czy te czerwone "punkty" to tylko atrapy?

Pozdrawiam
Michał Izydorczak
To czemu w sklepach piszą że dostępny będzie pod koniec czerwca 2011, a na stronie Roco, że czerwone lampy mają być --- http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... sound.html ???

Wszystko przeboleję, ale że nie ma czerwonych lamp - lipa... przecież to H0. Zrozumiałbym to w TT...
Generalnie ukłon dla Roco za tego gagara, ale czemu nie dali tych czerwonych lamp. Pojęcia nie mam. Okaleczyli model. W 003 były.

Po za tym nie ja jedyny zapewne po cichu liczyłem na starsze malowanie, a nie na najnowsze.
Poniżej na fotce ta sama maszyna w malowaniu z roku 2003:

źródło zdjęcia: http://www.kolejowaklatka.org/001/index.php?nr=10478
 

Załączniki

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#91
UNIVERS napisał(a):
To czemu w sklepach piszą że dostępny będzie pod koniec czerwca 2011, a na stronie Roco, że czerwone lampy mają być --- http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... sound.html ???
Zauważ, że link do strony Roco który podałeś dotyczy wersji bogatszej z dekoderem i dźwiękiem. Może w tej wersji będą czerwone światła?? Mam taką nadzieję, bo dla mnie brak czerwonych lamp jest także przykrą niespodzianką. Poza tym model jest bardzo fajny, a inne drobiazgi można poprawić samemu.


Pozdrawiam
Michał Izydorczak
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#92
Jak dla mnie ten model to kiszka przynajmniej na zdjęciach
Kolor jakiś mdły
świateł brak
o ramce na wiadrach to już nie wspomnę
Poręcz pod szybami też jakaś dziwna
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#93
Typowo polska mentalność,nie robili źle,zrobili bardzo źle :devil: Polak to taka dziwna istota,powiesz że to złoto,to i tak będzie grymasił,dlaczego to nie diament.Osobiście to ja sie cieszę że to coś się ukazało,parę operacji plastycznych i model jak ta lala.
Najbardziej boli mnie cena,ale taką cenę trzeba płacić za to hobby,niestety!!! Powiem tylko tyle że za ta zabawkę to mam tydzień frajdy nad oceanem bałtyckim :D
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#96
Witam

Dziś nabyłem ST44-985 od Roco...egzemplarz który wziąłem wybierałem dosyć długo, gdyż większość egzemplarzy miało wadę lakieru polegającą na tym, że żółty pasek lakieru przechodzący przez żaluzję był wadliwie położony i się łuszczył...w końcu znalazłem egzemplarz bez skazy, ale innych zainteresowanych tym modelem uczulam, by zwrócili uwagę na ten element.
 

robusbedzio

Aktywny użytkownik
Reakcje
84 3 0
#97
W ST-44 003 czyli pierwszej w barwach PKP w Roco też żóty pas na odcinku żaluzji leżał tak sobie - robiłem lekkie poprawki - moim zdaniem nie jest to wielki problem zwłaszcza dla modelarzy redukcyjnych, którzy mają warsztat i przyzwoite umiejetności malarskie. Pozdrawiam - Robert Bednarczyk - Lublin.
 

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 1 0
#99
fakt, wywalasz parę stówek, to ma być nówka, a nie jak nówka, jak by to było coś chińskiego z działu zbieramy z gazetą to bym odpuścił :D
 

Scio

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Widać firmy typu rocco, tillig i inne wychodzą z założenia, że drogie modele może kupić tylko rasowy modelarz, więc ewentualne braki sam sobie poprawi :devil: Gdyby wszystkie buble wracały do nich zaczeliby dbać o jakość. :!:
 

Podobne wątki