• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco - modele lokomotyw serii ST44

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.363 2 5

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dla tych napraw najlepiej użyć żywicy UV. Jest przezroczysty, a ekspozycja na światło UV robi go twarde.
UV żywica
Dzięki za info. Przyda się ta wiedzą na przyszłość. (y)
Na razie jeden z kolegów wyślę mi swój zapas tej jednej konkretnej złamanej przeze mnie. Tak... Te części są, ale w PL nie widziałem. Info u numerze części można znaleźć w instrukcji....
Jak sie kupuje po numerze, to jest to chyba pakiecik kilku części. Pozycja 3.

20230127_191518.jpg


20230127_191739.jpg


PS... przy okazji... hipek /znaczy maszynista/ pozycja 15 :)

Z innej rury przy okazji.... ktoś robił może trójdzielne żaluzje boczne? Usunąłem dwudzielne fabrycznie odlane z budą, a blachy Ostbahn'a są błędne.
 
Ostatnio edytowane:

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Też patrzyłem... wszystko co 'wyguglało', to za zachodnią granicą. Kolega @Pawel mi prześlę, bo ma tego trochę . Koledze Pawłowi dziękuję
Oszklenie wykonane jest z tworzywa na bazie akrylu. Wystarczy użyć klej do modeli plastikowych z polistyrenu. Klej rozpuszcza powierzchnię obu części i spoina staje się częścią elementu. Nie ma tej samej wytrzymałości co oryginał, ale dużo wyższą niż potrzebna by służyć jako światłowód schowany pod dachem.
 

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Reakcje
270 3 4
Czy ktoś wie w których modelach (nr)są te stare duże silniki, a w których te takie mniejsze takie jak w ST44-360? Od którego roku Roco zaczęło je montować?
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Chyba Roco wyszło z tych starych silników w zeszłym roku , nie wiem czy to ma związek z zakończeniem produkcji tej serii przez Buhlera. Roco produkowało je u siebie ,ale może były jakieś powiązania z licencjodawcą.
 

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
648 9 1
Chyba Roco wyszło z tych starych silników w zeszłym roku , nie wiem czy to ma związek z zakończeniem produkcji tej serii przez Buhlera. Roco produkowało je u siebie ,ale może były jakieś powiązania z licencjodawcą.
A stare silniki zalały aliexpress, gdzie można je było kupić - w wersji z dwoma kołami zamachowymi za mnij niz 20 złotych.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Sam wtedy skorzystałem z tej okazji. Warto także wiedzieć że te silniki Roco były także montowane w modelach lokomotyw amerykańskich firmy Athearn z serii produktowej Genesis.
 

Podobne wątki